pierdere de lichid sau scurgere vaginala?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anairda36 spune:

Multam fain, m-am mai linistit. Si eu folosesc tampoanele zilnice ca ma simt mai bine asa.
Tot mai sunt ingrijorata in legatura cu burtica .... mi-e cam tare si mainile incep sa ma doara
Pup burticile.

25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

Eu am incercat sa folosesc tampoanele dar mi-e frica ca se intampla ceva cu colul. Nu am mai avut curajul sa-l introduc. Scurgerea este in permanenta dar incerc sa fac "curatenie" in timp...si am un gel vaginal homeopatic pe care il folosesc zilnic.

17+

(poze mami,tati si bb)

(evolutia bb)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anairda36 spune:

Amonar draga nu ma refeream la tampoane gen OB ci la pantiliners sau protege dessoues. Ai grija la gelul acela zilnic sa fii sigura ca nu dauneaza si nu-ti strica ph-ul sau flora normala folosit asa de des.
Eu sunt pe hold acuma sa vorbesc cu medicul sa vad de ce mi-e tare burtica de atatea zile. Sper sa nu fie nimic grav.
Nah nus contractii dar ma duc totusi la control azi ...

26

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

anairda36
Cu burtica tare nu stiu ce sa zic..eusant mai "mica" in sarcina si nu prea am avut problema asta....Ce stiu eu e ca trebuie sa te relaxezi cand se intampla asta. In ceea ce priveste gelul, e recomandat de doctor pt ca am avut problema cu candida de un timp si nu mai trecea si chiar ma deranja enorm. Am folosit inainte o crema care distruge ciuperca dar inca nu e totul in regula iar doctorul mi-a dar acest gel pt ca sa se refaca flora vaginala. Vad ca se remediaza cu timpul.

(poze mami,tati si bb)

(evolutia bb)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_Ioana spune:

Fetelor, dar eu ce sa mai zic, ca voi sunteti cu sarcina avansata, eu am abia 14 saptamani si mai am senzatia asta uneori...rar dar mai simt ca imi curge ceva..care acel ceva se dovedeste a fi ceva incolor si inodor, asa ca o apa...o sa il intreb si pe dr, ca acum mi-e teama de-a dreptul...

Cristina 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ammuntean spune:

Fetelor, eu am patit-o vineri seara. Stateam linistita, cand, deodata simt o scurgere destul de abundents. Ud pantalonii, scaunul, dar nu-mi fac probleme fiindca nu aveam nici o durere. Zic intr-o doara hai sa-l sun pe doctor. Zis si facut. Acesta imi spune sec: "S-au rupt membranele. Cand este DPN-ul?" Zic: "In aprilie." Ups, fuga la spital , la urgente. Din fericire a fost o alarma falsa. Membranele sunt ok, fata e bine. A mai spus doctorita de garda ca membranele ar putea fi doar fisurate, dar pierderea de lichid nu se opreste. Am urmarit atent, dar de atunci nu am mai simtit asa ceva. Fata misca, desi e cam lenesa, ca intotdeauna sau eu oi fi mai nesimtitoare, ca sa nu zic nesimtita.
Nici acum nu stiu ce a fost scurgerea aceea, putea fi si urina.
Eu zic sa stati linistite, dar daca aceste scurgeri sunt repetate si abundente, fuga la doctor. Daca bebeii misca, atunci probabil totul e ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inhgeras spune:

Saluti,

am vazut ca nu a mai scris nimeni de mult pe acest topic...dar cum se potriveste cel mai bine cu problema mea...m-am gandit ca poate va vedea cineva ce am scris si va raspunde.

Deci ...am 22 saptamani...si de o saptamana...am niste scurgeri ...rozalii...am fost la doctor, dar bebe aparent este bine ..nu este nici o problema cu el...dar de unde atunci aceasta scurgere? si..ce am uitat eu sa adaug ca este insotita de o durere in partea dreapta jos in deptul apendicului. Doctorul cand l-am intrebat a 50-a oara mi-a zis ca probabil ca m-am agitat prea mult....

a mai patit cineva asa ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micsunea spune:

Ingeras,

habar n-am sa-ti raspund, dar am citit mesajul tau si vroiam sa te incurajez.

Eu am pierderi ca apa, in f mici cantitati dar cand merg la toaleta si verific vad ca ma umezesc de fiecare data. Si eu am intrebat la doctor daca ar fi lichid amniotic si zice ca nu, dar tot nu pot sa ma calmez.

Poate stie altcineva sa-ti raspunda.
Evitarea efortului in sarcina este un sfat foarte bun insa pentru toate gravidutele.

Micsunea
35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Eu am scurgeri abundente sub forma de cheaguri, albiciase......dr. spune ca e normal sa fie in cantitate mare dar e suparatoare......si sa stai tot timpul cu protej slip.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Apropo avem 13 sapt. !

Mergi la inceput