Cand se pozitiveaza testele de sarcina?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puiudana2004 spune:

Eu primul test de sarcina cand am ramas insarcinata l-am facut la 10 zile de la conceptie(ziua 24)si a iesit slab pozitiv,al 2-lea in ziua cand trebuia sa vina cm si a iesit un pic mai intens decat primul,iar la o sapt de la intarziere,al 3-lea a fost intens pozitiv si pe toate le-am facut seara,dar sunt teste care nu sunt f sensibile si se fac la o sapt de la intarzierea cm.DANA13+

http://community.webshots.com/user/puiudana2004 DANA sapt 13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

quote:
Initial creeata de ingeras26a

Dragele mele gravidutze,

Motivul pt care am postat acest subiect aici este ca...voi stiti mai bine.

Intrebarea mea este cand s-au pozitivat testele de sarcina la voi? Intreb asta pt ca eu sunt in z 36 (la un CM regulat de 28-30z) si testele din z32 si z34 au iesit negative. Maine am programare la dr. Simptome (care pot fi induse ): sani tari, sfarcuri sensibile (mai ales seara), pp des, foame continua...Este posibil sa fie sarcina si sa nu se pozitiveze inca testele? Imi doresc enorm un bb.

Va multumesc din suflet si va doresc sarcini usoare si bb-lusi sanatosi,

Ingeras



Inger-ingeras, testul de sarcina trebuie sa fie unul bun, cineva ti-a recomandat clearblue si sunt de acord cu el, si, pentru a fi sigura 100% este relevant in ziua in care nu au mai venit musafirii, desi ar fi trebuit. Eu am facut test inainte de ziua musafirilor si a iesit negativ, desi testul era bun, prima urina, etc.

11+

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20714;111/st/20060604/k/0300/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Fetelor, am deja 9 zile intarziere, deci aprox 2 sapt de la o posibila conceptie (am ovulat dupa z20 a CM)...sunt deci in z37, cu eco transvaginala azi, endometru 12mm (in z19 era de 7mm, inainte de ovulatie), dr nu stie ce sa-mi zica...decat ca ne mai vedem in 10 zile :) ce Doamne iarta-ma sa cred? sarcina nu se vede, semne de CM nu am, la eco nu se vede nimic (o fi prea devreme?)...

Eu inca sper...

Va pupacesc mult, Ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

ingeras Cum ti-am scris si mai sus,un test Clearblue (e 200.000 si il gasesti cam in orice farmacie) ar trebui sa-ti spuna daca esti insarcinata sau nu la 9zile de intarziere.Parerea mea e sa mai faci unul.Nu e neaparata nevoie sa-l faci dimineata,este pentru orice moment al zilei.Mie mi s-a pozitivat testul inca din a 3a zi de intarziere,seara,cu un test ieftin!Bafta!
poze bebe eco:
http://community.webshots.com/album/481016601qXGbAh io16+(maine 17) si Seby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Eu am facut testul la 10 zile de la data conceptiei (3 saptamani de la UM) si mi-a iesit pozitiv. Asa a si fost!!!

Codruta & Petra (9 august 2005)

poze & www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii
www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">scoala de schi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

draga mea, iti doresc sa afli cit mai repede ca ai un bebelus in burtica
ca o nota vesela - pentru ca am citit foarte rapid mesajul tau, m-am tot intrebat "da' cine e dr. Simptome?" (tu ai scris <<Maine am programare la dr. Simptome>>, iar eu am luat totul ca pe o propozitie, initial )



17+


Se mareste clanul :)

www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Calgary&mid=4771&cid=13012" target="_blank">album alte poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Si mie mi-a iesit testul pozitiv la 10 zile de la conceptie dar liniuta a doua nu era foarte conturata. Pe zi ce trecea imi repetam testul si se contura tot mai bine. Oricum,dupa primul test am fost sigura ca sunt gravida. Si am fost asa de fericita....

Mire-mama de fetita frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raalucutza spune:

9 zile asta-i un semn super bun!sa nu ne lasi asa ingeras!sa ne spui ce si cum!sa ne dai si noua vestea cea mare!sa ne bucuram cu tine!

raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Buna fetele,

Va multumesc pt raspunsuri. Ca sa va tin la curent cu situatia mea "incerta" inca (pana diseara): am mai facut un Clear Blue in z11 de intarziere si a iesit tot negativ, ceea ce ma face sa cred (oricat refuz sa accept) ca nu este sarcina, ci numai dereglare.
Ca atare, m-am oprit azi-dim la Medsana si mi-am facut un Beta HcG, pt siguranta. Nu vreau sa fac vreo tampenie sa iau ceva pt inducerea CM fara sa fiu sigura ca nu e bb. Asa ca asta seara (dupa 19.00) o sa stiu sigur.

Va pupic pe toate si sarcini usoare, multa sanatate bb-ilor si mamicilor!

Ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

ingeras, eu iti tin pumnii stransi sa sti. Speranta moare ultima si poate a fost o ovulatie tarzie...

_
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52890" target="_blank">SA O AJUTAM PE SABINA

POZE EDUARD & MAMI & TATI
www.babiesonline.com/babies/e/eduard" target="_blank">Pagina de web a lui Eduard
cornelia_laura mamica lui bb Eduard (21 06 2004)

Mergi la inceput