Cand se pozitiveaza testele de sarcina?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Maraki, pe 11 iunie, poate!!!

Felicitari si sarcina usoara!

Ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittycat spune:

In mod normal se pozitiveaza din prima zi de intarziere a CM. Dar asta depinde si de sensibilitatea testului. Sunt teste care se fac din prima urina de dimineata, altele mai sensibile se fac la orice moment al zilei. Daca totusi ies negative si este vreun dubiu, se face o analiza sangvina, dozare de beta-hcg, care spune clar daca e da sau nu.

Andra,de printesa (15 noiembrie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poliana spune:

Eu am avut test pozitiv in ziua 32 in conditiile in care eu am ciclu regulat de 32 de zile. Am facut intai un test barza si apoi la o ora unul clear blue. Pozitive amandoua. aaaaaaa si toate astea s-au intamplat astazi. Dra stiu cazuri cand au devenit pozitive abia la o saptamana de intarziere. Nu cred ca e o regula f stricta.

Va doresc din suflet bebeii mult visati!!!!!!!!!
Poli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Mie trebuia sa-mi vina CM-ul pe 2 mai; pe 5 mai am facut testul de sarcina si a iesit pozitiv...

Toanca si Matei Alexandru 32+

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Buna! In ianuarie am postat si eu asa o intrebare :) asa ca sunt solidara si raspund. CM 28 de zile, regulat. Test f f slab positiv in z 26, f slab pozitiv in z 27, pozitiv in z 28 si confirmat cu test Beta HCG tot in ziua 28. Toate testele au fost Clear Blue. Tinem pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raalucutza spune:

ingeras este fffffffffffffff important sa folosesti prima urina!cea de dimineata!si se vede cam la 3-4 saptamani de la conceptie!

raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYSHA 2 spune:

Ingerashule, te astept la mamici..
La mine s-a + testul azi, z.35, asa ca Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Fetelor,

Astazi, z37, am fost la ecografie transvaginala si rezultatele au fost:
Uter ANF dimens normale, cav virtuala, endometru 12mm, ovare dimens normale cu foliculi de max 10mm...
Dr mi-a spus ca el nu crede ca este sarcina pt ca nu a vazut nici un corp luteal mai baban si endometrul este cam subtire (daca ar fi fost sarcina, ar fi trebuit sa aiba cam 20mm), dar ca nu baga mana in foc. Este o posibila intarziere cauzata de stress...
In concluzie: asteptam si ne vedem iar de luni intr-o sapt...
Voi, mamici, stiti cam cat aveati endometrul la max 2 sapt de la conceptie? nu gasesc nicaieri pe net...

Cu multa speranta in suflet va multumesc tuturor,

Ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

La mine , prima sarcina : fooarte slab pozitiv (liniutza roz abia observabila) de vreo 3 ori cu dif teste.
A doua sarcina : negativ (la urina de dupa amiaza, ca n-am avut rabdare), simptome aveam deja cum zici si tu, apoi peste o saptamana, clar pozitiv.
Muuult succes!


Ioana 15 saptamani si Katja(30 martie 2004)

poze cu mami, tati si katja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

ingeras eu am ciclu regulat de 26zile.Dupa 3zile de intarziere,primul test(unul ieftin) a iesit cu cea de-a doua liniuta stearsa.Eram in dubii.Seara l-am repetat cu un alt test si au iesit f f clar ambele liniute.Apoi am mai facut unul si a doua zi dimineata(in a 4a zi de intarziere) si a iesit tot pozitiv!Iar ca sa ma asigur,am mai facut inca unul in ziua a5a..tot pozitiv Deci testele difera ca unele au o sensibilitate mai mare si altele mai mica.Incearca cu un Clearblue deoarece este cel mai bun!Bafta sa fie cu okisori!
De edometru nu stiu nimic,eu am fost la cotrol la 1luna jumate si mi-a zis clar ca e sarcina.
Tine-ne la curent si mai incearca un test de sarcina sau fa un test de sange betaHCG!
poze bebe eco:
http://community.webshots.com/album/481016601qXGbAh io16+(maine 17) si Seby

Mergi la inceput