Bebelusi de iulie-august 2005 (20)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

Apropos, am uitat sa va spun: i-am cumparat Ioanei scaunel de masa Chicco Polly, tare frumos!!! Inca nu-l utilizam pentru ca papam doar laptic, dar o mai pun pe scaunel la pozitia semi-culcata cand merg la bucatarie, asa vede si ea ce face mami in bucatarie Puteti sa vedeti poze in albumul luna a 4-a!!

Pupam

Irina si Ioana Alexandra (13 aug 2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/irinabungau/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

cred ca scriam amandoua in acelasi timp L-am luat de pe net cu 4.800.000 de la bblusul tau - intelegi tu, nu pot scrie numele site-ului aici... Si eu tot pentru Craciun i l-am luat, dar l-am luat din timp pentru ca de Craciun sigur nu mai gasesc... Este super , foarte stabil si are niste culori superbe - asta daca-ti place turcoise-ul.

Pupam

Irina si Ioana Alexandra (13 aug 2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/irinabungau/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KULTA spune:

quote:
Originally posted by MONAI
[
Kulta, sanatate multa iti doresc, jos palaria pentru toate mamicile cu mai multi copii.

Sa auzim numai de bine.
Mona si Sara (16/07/2005)

Scumpii de noi


Mona, iti multumesc pentru urare si ai fost cool cu faza cu lingurita.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KULTA spune:

quote:
Originally posted by Ella2000

Pentru ANA MARIA si DANY tot binele din lume si LA MULTI ANI!!!!!

Kulta, vezi mama de inimioara ... mai pune la partea dorsala problemele ... ca e greu mama draga cu doi copii, cu mutat etc... stiu... dar sanatatea e cel mai important lucru pentru noi , mamicile... stii, eu azi am facut iar o criza!!! n-am toata mobila inca ... si intorc haine din cutii, jucarii ... calculatoarele si placile diverse( service face sotzul ) florile nu-mi stau... papa nu am ... am dat rateu la ciorba ceea nu mi s-a intamplat de un car de ani! dar... iar pun muzica si cant

... si inca ceva, multumesc ca existati si ca ... acel " cap luminat " a inventat internetul...

revin ca asa urla!!!!

pupici
ella2000 si fetele

poze


Draga Ella, incerc din rasputeri sa mai pun la , dar stii si tu cum este cind ai cite o zi in care copiii sunt mofturosi si pling la unison, cind ciorba nu-ti iese desi e a suta oara cind o faci si-ti iesea(vorba ta), cind te dor toate dupa o noapte de nesomn si mai afli ca n-ai unde te muta pina de sarbatori, ca n-are cine sa te ajute cind faci bagaje....offf, stiu cum e, dar toate trec.
Pupicei si ai grija de minuni.
E INTR-ADEVAR MINUNAT CA LE AVEM PE FETE SI NE MAI INCURAJEAZA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Multumesc Oana,Andreea.Cred ca am mai uitat pe cineva,scuze,dar ma trezesc la 2 ore ca sa ii dai fetei sa pape noaptea.
Ella-La multe luni si ani!
Mamini-multa fericire in continuare alaturi de Veve.
Giana- Sa cresteti mari si sanatosi si frumosi!Frumo pozele de la nunta si botez
Truli-luli -multa bucurie sa va aduca !
Lulu- sa va traiasca Andrei!
Ioana- si noi luam in greutate mai greu.
KULTA-ai mare grija de tine.Pupici la copilasi!
Si eu alaltaieri a trebuit sa arunc ciorba
Mie mi-a iesit ok papanicolau si fetei i-au iesit si ei bine razele la sold-e sanatoasa.
Va las ca mor de somn!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Aaaa,de cand ma trezesc si noaptea sa ii dau sa pape a luat 170 de gr,de duminica.Sper sa ne tine mai mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KULTA spune:

quote:
Originally posted by irinabungau

Ce fac mamicile????

Noi suntem bine, Ioana chiuie , striga, vorbeste si mai nou a inceput sa rada cu hohote, aseara ne-a delectat si pe mine si pe mama de ne uitam amandoua ca hipnotizate la ea cum radea in hohote...

Mamini, Ioana n-a luat foarte mult in greutate, avea la 3 luni fix 5,700 kg, asa ca nu v-am depasit...

Kulta, ai mare grija de tine pentru ca ai doi pui care au nevoie de dragostea ta, nu ai voie sa te imbolnavesti!!!

Ella,

Giana, sunteti niste frumosi, sa traiti multi ani fericiti!!! Imi place tare mult poza in care esti inrochia de mireasa si alaptezi!! Cum a fost pana la urma localul, ti-a placut??

Monai, am vazut-o pe Sara a ta, este o dulce!!!

La noi astazi a fost o vreme superba, soare si foarte cald!! De maine am inteles ca se raceste si la noi, sper sa nu ne afecteze iesitul afara totusi...

Ioana cuscra, ce mai faci??? Imi pare rau ca nu mai am timp de chat, dar cum am ceva timp intru sa mai stam la povesti. Pupici lui Andrei de la Ioana!!!

Apropos, am mai pus poze noi in albumul 4 luni

Pupam cu drag

Irina si Ioana Alexandra (13 aug 2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/irinabungau/my_photos


Iti multumesc Irinuca mamei. Se pare ca ai fetita mare si deja da spectacol. Dac-ar fi mai aproape, as face-o nora mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Anis-la noi e cercul vicios cu racitul,racesc eu ia si ea,raceste ea iau si euSi sa ma anunti daca ti-a iesit operatiunea bibe si cum.Ca suntem amatori.
Si Oana vrea sa pape din ligurita,char rade si mai vrea-ceiut,pudra pt dintisori,laptic,etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

emaaimee...deocamdata nu progresez cu bibe, acum 1 ora m-am muls si degeaba..am tot schimbat la tetine,ba latex,ba silicon..ba avent,na nuk,ba bfree...nimik nu ii place.
Mai e si maine o zi..o sa incerc sa ii dau in fiecare zi bibe pe la nas..poate se obisnuieste cu el si pana la urma papa din el.


AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KULTA spune:

Emaaimee, multumesc pentru grija.Slava Domnului ca ai scapat de grija cu soldul printesei. Sanatatea e cel mai important lucru si nu stim s-o pretuim decit atunci cind o pierdem(eu in speta).
Giana, ma bucur ca esti fericita. Sa va dea Dumnezeu tot ce-i mai bun.
V-am auzit ca ati cumparat deja scaunele pentru papa. Eu am unul cu masuta pentru Sebi si unul de lemn cu pernuta pentru Danuta.Nu stiu ce-i voi cumpara lui Sebi de creciun dar pentru Danuta am luat deja Astea: http://www.on24.fi/sohvat_nojatuolit/sohvat/3360
Sunt minunate si sunt multumita de ele. Aici le poti cumpara de pe internet.
Va pup si revin cind am timp.


Mergi la inceput