Bebelusi de iulie-august 2005 (20)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns peca spune:

dupa cate ore trezim totusi copilul sa manance?

intreb asta fiindca bb al meu are de ieri un interval urias noaptea, spun eu, dar dr. mi-a spus ca egal cate ore nu mananca sa nu il trezesc....dar mi-a dormti 10 ore fara sa pape si azi noapte 12....adica a papat la 17. la 19 a adormit si la 4.45 s-a trezit sa pape...nu e prea mare intervalul?

peca si niko
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MONAI spune:

Salutare, gagici!
Imi pare rau ca ieri nu am mai intrat si nu am apucat sa urez LA MULTI ANI, cu sanatate si bucurii, alaturi de printese si sot Ellei2000.

Si pentru Mamini, sa va iubiti la fel de mult pana la adanci batraneti.

Kulta, sanatate multa iti doresc, jos palaria pentru toate mamicile cu mai multi copii.

Si la noi vremea e tare urata, ploua marunt si bate vantul. Ieri am fost in vizita la o fetita cu 1 luna mai mica decat Sara si amandoua s-au comportat exemplar, s-au studiat reciproc, au gangurit putin in limba lor si au dormit tun amandoua in acelasi timp, lasand mamicile la povesti. Azi o voi scoate cand mergem la cumparaturi, ea va ramane in masina cu tati, dar macar sa dea putin de aer.
Azi-noapte s-a trezit doar de 3-4 ori, cred totusi ca veioza ii face bine. Oricum, mi-am dat seama ca agitatia ei e cauzata si de mugurashii de dinti, pentru ca prea se trage de gingie. Am ajuns de-i tai unghiile la 2 zile, ca mi-e teama sa nu se zgarie. Azi am inceput, hotarata, sa-i dau apa cu lingurita intre mese, trebuie s-o fac sa accepte macar lingurita, doar in curand voi incepe si eu cu suculetul. Se distreaza si nu refuza, desi multa apica curge prin colturile gurii, macar formam niste tabieturi.
Va pup acum, mandra mea doarme si ma duc sa fac rapid ceva de papa. Sunt in pana mare de idei la capitolul asta. Ce-ar fi sa-i dau si barbatului apa cu lingurita, nu credeti ca daca-l vede fata se-nvata mai repede?

Sa auzim numai de bine.
Mona si Sara (16/07/2005)

Scumpii de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ella2000 spune:

Pentru ANA MARIA si DANY tot binele din lume si LA MULTI ANI!!!!!

Kulta, vezi mama de inimioara ... mai pune la partea dorsala problemele ... ca e greu mama draga cu doi copii, cu mutat etc... stiu... dar sanatatea e cel mai important lucru pentru noi , mamicile... stii, eu azi am facut iar o criza!!! n-am toata mobila inca ... si intorc haine din cutii, jucarii ... calculatoarele si placile diverse( service face sotzul ) florile nu-mi stau... papa nu am ... am dat rateu la ciorba ceea nu mi s-a intamplat de un car de ani! dar... iar pun muzica si cant

... si inca ceva, multumesc ca existati si ca ... acel " cap luminat " a inventat internetul...

revin ca asa urla!!!!

pupici
ella2000 si fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ella2000 spune:

Multumesc din suflet pentru urari Anis, MonaI, Delia_Grozav... si tuturor!!!!

am fugit la Paula!

Ella2000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

V multumim din suflet pentru urari!In urma cu 3 luni,la ora 9 dimineata fix se nastea comoara noastra de baietel.Azi,la 3 luni are 6.600g si 61cmAm crescut foarte bine zicem noi...

A fost extraordinar sa-l avem pe bebe la nunta noastra.Nu a stiut el ce-i acolo si de ce asa multa lume...asa ca a adormit bustean dupa 12 noaptea.

Multumim mult tuturor fetelor si La multi ani Ella!


Giana de Dani
NOI http://photos.yahoo.com/gianadedu

PUIUL MAMII http://dedu-daniel.celebration-of.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ella2000 spune:

Fetelor, help!

acum am schimbat-o pe puiutza mea, si stupoare... cacutza verde ca iarba, dar putin... ce s-a intamplat , stie careva?????

Ella2000 si fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ella2000 spune:

Andre_ea, Kulta , multzu'

Doamne, e un frig... si trebuie sa fug la gradi dupa Iulia...
poate ma puteti ajuta cu un raspuns...

Ella si fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns truli-luli spune:

Mii de multumiri fetelor pt urari si asemenea va dorim si voua. Multa sanatate si bebei sanatosi si voiosi, sa creasca mari si sa va umple sufletele de bucurie.

Astazi printesa mea a fost cumintica, a fost plimbata pe la mami pe la servici ca am avut ceva de rezolvat, alintata de toata lumea pe acolo, a gangurit, a dormit la plimbare cu caruciorul (am profitat de soarele de afara) de a facut-o pe mami sa se indragosteasca pt a o mia oara de ea Sa cresti sanatoasa si voioasa minunea mea!

Ella fetita mea face kk mai verzui dupa ce ii dau sa bea ceai.

Cami si ANA (17.08.2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gcamelia2002/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

Ce fac mamicile????

Noi suntem bine, Ioana chiuie , striga, vorbeste si mai nou a inceput sa rada cu hohote, aseara ne-a delectat si pe mine si pe mama de ne uitam amandoua ca hipnotizate la ea cum radea in hohote...

Mamini, Ioana n-a luat foarte mult in greutate, avea la 3 luni fix 5,700 kg, asa ca nu v-am depasit...

Kulta, ai mare grija de tine pentru ca ai doi pui care au nevoie de dragostea ta, nu ai voie sa te imbolnavesti!!!

Ella,

Giana, sunteti niste frumosi, sa traiti multi ani fericiti!!! Imi place tare mult poza in care esti inrochia de mireasa si alaptezi!! Cum a fost pana la urma localul, ti-a placut??

Monai, am vazut-o pe Sara a ta, este o dulce!!!

La noi astazi a fost o vreme superba, soare si foarte cald!! De maine am inteles ca se raceste si la noi, sper sa nu ne afecteze iesitul afara totusi...

Ioana cuscra, ce mai faci??? Imi pare rau ca nu mai am timp de chat, dar cum am ceva timp intru sa mai stam la povesti. Pupici lui Andrei de la Ioana!!!

Apropos, am mai pus poze noi in albumul 4 luni

Pupam cu drag

Irina si Ioana Alexandra (13 aug 2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/irinabungau/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Irina, acela e scaund e masa Polly, ultima generatie? Ca si noi vrem sa luam acum de Craciun tot asha. Mie imi place mult! Cat ai dat pe el?

Albinutzza & Luca bondarelu' 07 Iulie 2005
POZE LUCA
http://community.webshots.com/user/bondarelu

POZE NOI
http://community.webshots.com/user/albinutzaa/1

Mergi la inceput