ma doare intre picioare sarcina 30 sapt

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Honey, si eu tot la Cantacuzino merg pentru controale. Dar pentru eco pe care o fac maine (cand voi avea fix 12 sapt de sarcina) si pentru eco de la 22 sapt. merg la cabinete care au aparate f. performante.
La Cantacuzino o sa nasti, nu?? Sa ma tii la curent cu ce e pe acolo, cand o sa nasti! Sarcina usoara in continuare.

Lyly 11+ (maine 12)

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20714;111/st/20060604/k/0300/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marcarolina spune:

Pentru aceste dureri am facut timp de o luna perfuzii cu gynipral, sulfat de magneziu si scobutil. Numai asa durerile s-au ameliorat.Acum, la 34 saptamani inca mai fac tratament cu gynipral( jumatate de capsula la 6 ore), 3 utrogestan si gravibinon ( o fiola pe sapt.).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anairda36 spune:

Fetelor ma plimbam azi cu a meu prin magazine (v-am zis ca m-am mutat si acuma suntem in cercetarea zonei) si dintr-o data simt ca mi se intareste burtica si ma apuca frate o durere jos de am intepenit la propriu nu la figurat. M-am calmat dupa vreun minut-doua de nemiscare si am putut sa ma misca pana la masina dupa care, curajoasa, am zis ca nu vreau acasa si ne-am mai plimbat un pic. M-a mai intepat de cateva ori dar dupa ce am ajuns acasa am fost ok.
Acuma nu am somn, ca de obicei, si papusa mea la fel, e la ora de gimnastica.
Honey si eu am fost fumatoare - 1 pachet pe zi- dar m-am lasat de cum am ramas gravida si nici nu mai imi trebuie tigara pentru nimic in lume. Am o prietena care a fumat toata sarcina si fetita a fost mai mica decat era normal. Incearca sa le lasi dreaq de tigari si gandeste-te ca, daca vei alapta, va fi tare toxic pentru bebe.

25

Mergi la inceput