Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

neata!
noi suntem mucosi....... mai putin da tot suntem, in schimb ne-am invatat in brate si sa dormim cu mami in pat ...... de ce mi-a fost maio frica nu am scapat.
mai, vad ca voi tot masurati laptele.... eu nu m-am stresat cu asta, bb ia in greutate si cred ca asta e bine.
ne pregatim de botez... sambata, abia astept sa am bb increstinat....

Alina si bb Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Ce bine ca dorm bbii vostri singuri..al meu doarme la mine in brate de 15 min. si nu il pot lasa ca se trezeste..am probat..nu stiu de ce doarme asa iepureste ziua.
Ioana stiu ca gentamicina si streptomicina dau surditate si sa nu folosesti nici eritromicina.

Marlena & Alexandru
*3 septembrie 2005*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Sa-mi spuneti si mie cat costa lactana..just in case...am vazut ca e tot made in germany ca si humana si milumil.
In ziua cand Alexandru a papat o masa cu humana i-am dat 120 ml( doza pt. luna a 3a ) si nu s-a saturt si a papat si de la mine putin insa nu stiu cat..si i-a tinut doar 3 ore de foame si nu 4...oare nu e prea putin?


Marlena & Alexandru
*3 septembrie 2005*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Salutare mamici,

Si eu sunt mamica

Am revenit...dupa niste emotii si dureri groaznice dar totul suportabil.
Stefanut este acasa in patucul lui. Mami ii da titi, si el e foarte fericit.Laptele meu s-a reglat deja dupa el. Inainte cu cateva zile aveam pentru 4 bebei. Noroc cu pompa de la Avent.
E papacios de numa, dar si cacacios.....
Vreau sa se corecteze numele. Este Stefan PeterIn rest Doamne ajuta!Sper s ama descurc.
O sa va pun si poze maine.


Va tuc
Hildi si Stefan 1 sapt si 3 zile


http://community.webshots.com/user/hildegard122

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

mai voi va plangeti ca bb doarme prea mult??? unde nu am si eu norokul asta ....

Alina si bb Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Jadi si al meu copil se trezeste de 2 nopti din 2 in 2 ore..la 12, 2, 4, 6 si sunt cam ametita mai ales ca ziua nu doarme mai deloc.

Marlena & Alexandru
*3 septembrie 2005*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Am incercat sa ii dau 30 ml Nan1. Nici nu a vrut sa inghita. Am gustat si eu, si o inteleg. Are un gust cam naspa, de fier parca (normal, ca doar e cu Fe). Voi l-ati gustat? Oare sa mai incerc?

Codruta & Petra (9 august 2005)

poze & www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii
www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">scoala de schi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Marlena o fi de la aerul de Galati ca si Vladut face exact la fel
mai are cineva bb racit???

Alina si bb Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Voi ii dati Bonissan?
Cica e foarte bun..la bebele meu ii place si ii linisteste si burtica.

Va tuc
Hildi si bebe Stefi


http://community.webshots.com/user/hildegard122

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaCostiurin spune:

Neata!
SUBIECT Lactana Bio

- Ioana, pre e pt. prematuri, ceea ce Miruna e departe de a fi... Bio 1 e de la nastere pana chiar si la luna 7. Dar de la luna 4 (parca) treci la bio 2.
- Marlena ,
la farmacia Dona de unde il iau costa fix 462800, cutia de 900 g.
SUBIECT Gangureala
- Radu gangureste de catva timp (vreo saptamana); in general cand e bine dispus: la carusel zice haa, mhaa, a zis si raspicat ham (sa fie mandru Simba catelul, ca n-a zis mama sau tata ci ham!); la schimbat e cu e in coada, hee, aee si mai zice si strengareste glu; cand e suparat si bombane sunt siruri de guu, ghmmm, euu si altele. Incepe sa aiba personalitate....


Raluca, mama Radului - 29.09.2005
Poze

Mergi la inceput