Endometru,ovulatie,temperaturi,monitorizari-77

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Simonnica cum simti, iubita mea....
Eu sunt mai capricoanca si cand imi propun sa ating un varf, intreb pe toata lumea daca chiar sunt in varf, ca sa stiu daca sa ma mai ambitionez sa urc sau sa incep sa deschid sampania....
Amely s-ar putea ca T sa aiba dreptate in privinta celor 3 zile de abstinenta. Eu deja fac studii in acest sens si promit sa le dau pe post. Deja Alexia m-a ajutat cu valorile ei si sper sa ma ajute si Liana (cu cati a avut la prima inseminare si cati la a doua, avand in vedere ca la prima au fost mai multe zile de abstinenta si la a doua numai o zi).......
Promit sa va spun si valorile mele, care sunt convinsa ca vor fi net diferite......
Alexica ma lasi sa folosesc datele tale pentru acest nou studiu de piata??????????
Salut Moldavia la inceput de post al Craciunului......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

neata tuturor prestatoarelor.....si nu numai...

Lachione...imi pare rau de "agregatul tau racit"...si al meu iubit sotz mi-a facut o faza d-asta..chiar inainte de o spermograma...vezi sa nu faca febra...si baga-i un kg de portocale pe gat.....iti doresc succes totusi azi...in ziua 13...poate aduce noroc sa stii!!
Madana...sorry pentru testul negativ ...deja testele astea ne mananca mintile...stiu ca tu vroiai sa-i dai un test cu doua liniutze cadou sotului tau...dar...cred ca el s-ar bucura oricand de II liniutze..nu numai de ziua lui....asa ca...te asteptam luna viitoare!!! si LA MULTI ANI! pentru sotul tau!
Kateryna...ce inseamna la tine prestat de zor?...poate in 2 saptamani o sa prestam noi de zor pentru tine cam asa...
Catty...tratamentul de ti l-a dat e antiflamator...face bine...insa ai grija cu ketonalul ca e toxic...succes azi!!!..iti tin pumnii...
Simonette...ziua 39?..fara rusi?...ziua 24 dupa inseminare??..si sanii nu te mai dor asa tare??...mie imi suna a altceva..nu a rushi....doar testele alea facute de tine ma dispera....astept cu nerabdare totusi un semn bun...
Amely...pai sa stii ca e cam o ruleta drumul gigeilor pana intzeapa galbenusul...iar intrebarea ta care suna a "to be?..or not to be?"......o sa-si gaseasca raspunsul pozitiv curand..
MOana...-sambata
Danutza...n-ai mai reusit sa ajungi pe la un net?...o sa te sun curand...

anda

DICIU&LICIU

"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Aaaa, Danutza e si ea in ziua 36 si azi merge la o eco la cabinetul dr Cocei sa vada cum sta.
Intre 15-17 dam o tura pe la Metro, ca au bagat niste globulete.........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

SIMOMETTE nu stiu de ce mi-a dat ketonal,poate pt a preintampina vreo posibila inflamatie.
M OANA daca este adevarat ca estrogenul se prescrie pt cele care au mucoasa utetina deficitara, atunci pt mine este bun pt ca au uterul nedezvoltat cum trebuie.
Nu am facut analiza aceea despre care ma intrebi tu.


catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Moana,cum adica? E in ziua 36 fara rusi? Test si-a facut? Hai ca m-ai lasat masca! Zi-ne si noua mai multe...poate totusi la ea s-a prins! Mooaaama, ce palpitant! Cel putin in cazul ei, nu vad de ce ar fi intarziat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

ups...ziua 36 la Danutza...pai ei nu-i intarziau rushii asa.....hai ca-i dau un tzar...Thanks MOana

anda

DICIU&LICIU

"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Fetelor sunteti toate super simpatice si haioase!
diciule, cre' totusi ca n-o sa-i bag un kg de portocale pe gat, ca dupa aia o sa spuna ca are burta plina si nu mai poate...mai bine o sa fac cum a spus nebunatica de simonette...o sa-l fac sa zbarnaie! Si de tratat racela...are timp si saptamana viitoare!
Multumesc lui Dumnezeu ca nu are febra! Ca as fi fost in spital io pana acum! E criminal cand are febra! Se vaita ca o baba, nu ma lasa sa-i fac injectii sa-i treaca, ma pune sa-i fac 15 ceaiuri cu cate o jumatate de lamaie fiecare si miere, unul dupa altul, dupa care incepe sa-mi spuna ca nu am grija de el si sa-i enumere pe toti care o sa sufere dupa ce nu o sa mai fie el, cu mine in frunte! inclusiv cainele e trecut pe lista asta! Fetelor stiti ce enervant e cand e bolnav?
Iar eu daca am febra sau mi-e rau imi spune senin si cretin: "ia si tu ceva"!
Odata aveam febra peste 39...mi-era foarte rau, el statea si manca seminte si bea bere in fata televizorului iar eu imi faceam polidin in baie de una singura! Dupa care ma intreaba" ti-ai facut-o? Foarte bine...o sa vezi ca o sa te simti mai bine"

Si cand e cainele bolnav, trebuie sa conving cainele sa stea cuminte sa-i fac injectia, ca al meu sot nu vrea pur si simplu sa-l tina! II este mila...i-am spus io...pai daca imi fuge cu acul in el, nu-ti e mila?

Ce mai, fetelor... am un sot "de invidiat"! Sa-mi traiasca! Ca-l iubesc asa cum e!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Buna fetite dragi!

MOana, frumoase valori :)) bafta multa luna aceasta!
Alexia, felicitari scumpa pt IA, sa fie cu ochisori!
Catty, tare bineeee, cinsteste-ti sotzul si treci la treaba!
MOana, pai Danutza si-a facut teste? Asteptam cu nerabdare vesti bune...
Simonette, esti in fata mea, recunosc. Poate e cu ochisori si ne facem cem mai frumos cadou de Mos. Intreab-o pe Cezara, cand a facut testele? Tu cate negative ai la activ si in ce zile?
Or mai fi persoane la care testele nu s-au pozitivat si a fost totusi sarcina ok? Da Doamne...
Numeioana si eu tot fetita as vrea si sotzul baietel, pana la urma sa fie ce-o vrea Dzeu, sanatos sa fie!

Diciu, Amely, Iepu, Lachi, Ionica, Madana, Iube, Asi, Kateryna

Eu - z35, ovulatie (daca a fost) - dupa z20, 2 teste negative pana acum. Sperante - cat casa. Vineri m-am programat la dr sa vedem de ce-mi intarzie... Ieri, z34 l-am facut pe al doilea si era tot negativ. M-am "chiombit" si cu lanterna, poate-poate vad ceva slab acolo...dar din pacate nimic. Insa, cum rushii nu au venit inca, eu tot sper...Poate imi fac vineri si un test de sange...daca o mai fi cazul.
Am fost ieri la biserica si m-am rugat pentru toate, sa fim fericite, sanatoasa si sa ne indeplinim cea mai arzatoare dorinta cat mai curand posibil...

Va pupicesc cu drag, Ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Lachione se comporta ca un barbat adevarat.....
Simonnica tu vorbesti de test???
Pai Danutza la ce stimulare a facut pentru FIV si la cat utrogestan a luat, iti dai seama ca iti poti intoarce organismul pe dos usor......, dar tu, chiar nu ai nici o explicatie pentru mega intarzierea ta, caci de la gravibinon au trecut 3 saptamani, iar mica stimulare pe care ai facut-o nu e o explicatie care sa stea singurica pe picioare....
Uite si un Ingeras in ziua 35....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Lachioanooo,, eu, cand e al meu cholios racit, fac febra musculara "la propriu", de cati Kilometri fac prin casa! Ba sa-i fac ceaiuri, la fel ca alea pe care i le faci tu alui tau, ba sa-i pregatesc cada, sa faca bai fierbinti la picioare, ba sa-i fierb zeci de oale cu apa si sa i le pun cu sare in lighean, ca baile din cada, n-au dat randament, ba sa-i pregatesc inhalatii cu eucalipt si sa sta langa el, sa-l tin de mana sa reziste cat mai mult, ba sa-i aduc picaturile, ba sa-i schimb prosoapele cu care se imbrobodeste, ca s-au udat....nu-ti mai spun ca ma trezesc toata noaptea sa-i schimb pijamelele, de vreo 5-6 ori, ca transpira in dracii aia mari! Ii dau sosete udate cu spirt si otet...... Cand e vb. de mine... norocul meu ca nu sunt rea de boala, deh...moldoveanca ras-calita! Asa, ca nu esti singura iubita! Sunt alaturi de tine! Si io, tot singura imi fac injectiile! Din cand in cand, daca sunt uleioase, cum e gravibinonul, mi le face el!

Mergi la inceput