Copilasi de sept-oct 2004 (91)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Pufy e scump tare bazucu' , si cum merge el de manuta cu mami!

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)


http://community.webshots.com/user/giorgios72


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Azi am fost la vaccin, le-am facut la amandoi Priorixul si s-au comportat exemplar (asa zice al meu sot ca el este responsabil cu vaccinarile, eu nu pot sa asist).

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)


http://community.webshots.com/user/giorgios72


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

neata,
sunt capiata de vineri se tot culca tarziu, ziua nu prea doarme sau adoarme cand nu trebuie, aseara s-a culcat la 11,30 si de la 6 e treaza
a sunat ceasul pentru ta-su si cred ca ea a confundat rolurile, ca s-a trezit prima
iar eu... capie nu alta
nu manaca, nu doarme cum trebuie, s-a facut o plangacioasa
dar, o iubesc de mor desi uneori seara imi vine sa o iau pe scari in jos
va pup si ca vrea la calculator si ea, are fata de facut ceva teme hihih

Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora 22 sept 2004
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:

Din lipsa de timp si imi cer scuze pentru asta, nu pot sa scriu peste tot, credeti-ma. Dar puteti sa mai aflati cate ceva despre noi aici, http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61761&whichpage=5,(sper sa fi scris linku' corect.

Intru zilnic si va cietesc pe fuga, suntem la zi cu tot ce se intampla, cu toate ispravile copilasilor vostri.



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171&whichpage=1" target="_blank">Alex, un baietel diabetic de 1 an

ana-maria si Alexandru Andrei(7 oct.2004)http://www.cat.pscomp.ro/yap/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anielas spune:

Neatza dragelor!
Multumim pt felicitari..Ina s-a indragostit de scaunul primit (tot de la Chicco (geo))..numai in el a stat si a papat si s-a jucat ieri..poate pt ca ceva nou...

Am reusit sa vad si eu pozele noi..cu Ale si Alexia..doua scumpici jucaushe si pe cele ale bazacului cumintel care merge cu mami de manutza ff frumos .

Mada- de cenu lasi mama fata sa-si fac ain voie temele...si ina face teme de zor...creeaza noi fisiere..sterge unele, stinge calc, apoi se duce linistita si regleaza si TV-ul ..ufff..ce sa se faca ele cu atata tehnica moderna.

Andreea-pupici lui Nathalie..sa-i treaca roseala...am patit si eu cu ina asa in per in care ii dadeam siropurilede raceala..cred ca a fost si kk mai acid..ca imediat s-a iritat..de fapt parca era arsa pielea..si am tratat-o cu o crema minune preparata de unchiul meu din galbenele, ulei de sunatoare, coada soricelului si nu mai stiu ce...si in 2 zile i-a trecut fetei mele tot...SUPER buna.

Am notat si eu retele pt tuse..si chiar am facut aseara ceaiul ala pt sotul meu..si e tare gretos...dar ce nu stiu eu este..CATE ZILE tb baut ceai din ala...si cate cani pe zi?..oicum e tare



Ania & Ina (23 oct 2004)
Poze noi
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59135" target="_blank">Povestea Inei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Am vazut ieri pozele cu bazucul mare, ca nu mai este deloc mic. tare expresiv este si se vede pe fata lui ca face numai nazbatii

Am apucat si eu azi dimineata sa pun niste poze cu "baietelul" meu. Sa nu va speriati Aici

Elena & Alexandra (25.09.2004) 1 Anisor


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

Aseara i-am facut un masaj Alexiei pe la ora 21 si a adormit dusa. Am schimbat-o de pampers in somn, am vrut sa-i dau san sa pape dar era adormita. Ea, care nu adoarme pana la 22.30 indiferent ce-i faci. Greu mi-a venit sa cred ca a adormit asa usor. Am piscat-o la un moment dat , crezesem ca poate i s-a facut rau....Oricum am stat cu inima cat un purice pana pe la 23, ma gandeam ca doarme 2 ore si se trezeste, poate confunda somnul de pranz cu cel de noapte. ASa ca, fetelor, daca nu vor sa doarma incercati un masaj...asta daca mai aveti voi dispozitie si daca ei vor sa stea, eu o cam fortez pe Alexia sa stea la masaj, ea n-a avut niciodata rabdare pentru asta....draga de ea.

Cristina si bebe Alexia Maria Uimirea (02.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Mey, mey, mey...Eliana apare povestea voastra pe prima pagina si tu nu spui nimic?
Hehehe, felicitari dragelor!


Mihaela si Alexia Maria26 august 2004

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nexus spune:

roandre multam si tie pentru raspunsul cu lapticul. Vad ca deocamdata l-a acceptat si Arthur f. bine. Hai sa-ti propun un schimb, accept fetita juma de ora in parc si iti ofer baietel care nu vrea sa fie tinut nici macar de manuta ca de e baiat mare si se descurca singur...si face numai ce vrea muschiuletul lui . pe nasuc puiutei sa treaca buba.
pufymic ce baiat mare ai! In una din poze dansa? lui Alesio.
Geo esti o norocoasa ca nu asisti la vaccin. Sanatate si sa scapati fara reactii prea dure de la vaccin.
Andreea, kk acid poate fi de la dintzoci. Dr. imi spunea ca se schimba ph-ul salivei din cauza eruptiei dentare si unele alimente chiar nu sunt digerate prea bine. Arthur facea kk in perioada cat i-au iesit maselutele de 5-7 ori pe zi. pt Nathalie sa-i treaca roseata de la funduletz.
ellen suuuupeeeer "baietel". Si o mami pe masura. Multi pupici la amandoua.
mcm multam de sfat, dar trebuie sa-l prind intr-o pasa buna sa stea la masaj, ca de altfel face zeci-sute de ture prin pat pana adoarme.

Noutatile de la noi sunt ca are mama un mare "conducator" de scaune. Le impinge prin toata casa pe unde e gresie si aluneca. Si mai avem o pasiune: butoanele de la aragaz.

Va pupic.

Mihaela & Arthuras Ingeras (02.09.2004)
poze Arthur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Ellen, tare bine ii sta "baietelului" vostru tuns. E tare dulcica!
Mey, dar asa curat si ordine e la voi mereu? La mine e toata casa plina de jucarii, pufuleti, cd-uri, dvd-uri si tot ce vrei si ce nu vrei. Alexia adora sa ma ajute la curatenie...eu strang iar ea in spatele meu le imprastie din nou...si uite asa doarc cand doarme poate fi ordine si la mine!

Pufymic, v-am vazut si pe voi ce frumos mergeti pe strada de manuta....hehehe, de ar merge si tapul meu asa!

Mcm, nici Alexia mea nu sta deloc la masaj....asa ca nu prea am sanse!

Mada, tot fara pofta de mancare sunteti? Noi doar de vreo 3 zile suntem in greva...dar greva-greva. Hai ca o sa treaca si asta!


Mihaela si Alexia Maria26 august 2004

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

Mergi la inceput