Copilasi de sept-oct 2004 (91)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cybip spune:

Aissa, am vazut pozele, e simpatica foc Ale, si ce cuminte doarme langa ursuleti...a mea se foieste stanga-dreapta, da cu capul in barele patului (in timp ce doarme), nu am mai dormit asa frumos ca Ale de cand era la 4 luni. sa treaca repede buba la fata...
Naty, si bebele meu e marait tot din cauza dintisorilor, plange doua ore si doarme una.
Frosa, la cat mai multe nopti dormite.
Anamari, nastere usoara si bebica sanatos.
Ellen asteptam pozicile cu Alexuta tunsulici.


Yasmeen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Hehe, am vazut pozele cu Ale ce frumos doarme.
Am vazut si pozele cu Alexia cheliuta. Eu am tuns-o cu masina dar nu nr.1 ci 0,5 :) dar in seara asta vreau sa o rad ca ieri nu prea mai avea rabdare si nu am vrut sa inceapa sa planga. A fost tare cumintica cand am tuns-o, bine pana cand incepuse sa se plictiseasca

Cand o sa ajung acasa o sa pun si poze. Parca nici nu o mai recunosc cand o vad asa cheliuta iar ea cand s-a vazut in oglinda a inceput sa rada

Elena & Alexandra (25.09.2004) 1 Anisor


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nexus spune:

aissa v-am vazut pozele. pe buzita lui Ale sa treaca bubita. Crezi ca e cineva pe aici cu casa aranjata ca pe vremea cand nu avea pitic?
Naty, DAAAA exista sperante sa ai si nopti in care sa dormi. Lui Arthur dupa ce i-au iesit toti dintii, caninii si 4 maselute s-a pus omu' pe dormit.
anielas pentru Inutza norocoasa. Sa o tina tot asa !
ellen asteptam pozele cu "baietelul" tunsulica.
cybip am vazut poze dulcica Yasmeen . Pare un pui cumintel.

In sfarsit am avut si eu curajul sa-i schimb laptele copilului dupa ce ne-au disparut buburutele. Dupa incercarile esuate cu Dorna si Similac Gain am trecut la Nestle Junior. Mai e vreun copilas care papa laptic din acesta?

Mihaela & Arthuras Ingeras (02.09.2004)
poze Arthur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cybip spune:

Nexus, multumim pt aprecieri, pare doar ca este cumintica...cred ca stie ca-i fac poza, dar e super nazdravana, crede-ma. Yasmeen bea lapte Nestle Junior (dupa ce am intarcat-o si pana la un an a baut Nan 2 de la Nestle) si nu a avut nici o reactie neplacuta. pentru Arturelu'
Roandre, am vazut si pozele Alexiei, i-a crescut parul fata de acum o saptamana...oricum e o scumpica

Yasmeen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nexus spune:

cybip multam pentru raspuns.
hi..hi..hi..ce scumpa e Alexia moscolici. Si imi place si mijlocul vostru de transport.

Mihaela & Arthuras Ingeras (02.09.2004)
poze Arthur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Salut!

Am vazut si 2 papusi frumoase, Alexia si Alexandra, mai, da cresc copii astia vazand cu ochii!!! la amandoua!

Naty...da...si eu astept incurajari de genul asta...ei, uite am avut si noi cateva nopti albe si acuma sa mai linistit, dar cum zicea si Nexus, dupa ce scapam la dantura intreaga scapam si de nopti albe!

aissa, bine ca ati rezolvat cu lapticul

anamari, lasa ca e precaut puiul din burtica, incet da sigur!O nastere usoara si sa stii ca am niste emotii...oh, chiar azi dimineatza ii spuneam sotului ca am emotii pentru tine...si am visat azi noapte ca eram gravidutza...tot probabil pentru ca ma gandeam aseara daca ai nascut sau nu

mcm, am notat si eu reteta cu ceapa, si eu am mai citit pe aici pe forum ca ceaiul de ceapa ar avea un efect linistitor pentru copilasii care nu dorm noaptea.

Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos
Strengarul de un an
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341&whichpage=1" target="_blank">Bazar pentru Alex. Haideti sa-l ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Noi tocmai ne-am intors din parc iar Alexia arata ca un purcel...poate si mai rau! Si trebuia sa venim si cu ceva semne de buna-purtare asa ca ne-am julit nasul ca sa aratam mai bine.
Lorena, parca tu te vaitai ca nu merge bb....eu ti-as spune sa te mai bucuri de perioada asta ca apoi o sa alergi dupa el de o sa-ti iasa sufletul. Cine nu crede, ma ofer sa dau o bucata fetita chelioasa in parc...macar juma de ora!!!

Ana_a, eu acum vreo 2 nopti m-am visat gravida...dar atat de gravida de credeam si dimineata ca e real visul...lol.

Nexus, eu ii dau Alexiei Nestle Junior de vreo 2 luni si tare bine se impaca cu el...desi eu aveam ce aveam cu Nestle in general (borcanele, cereale), laptele mi se pare f bun.

Ellen, de abia astept sa vad pozele...hihihi




Mihaela si Alexia Maria26 august 2004

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_si_Doru spune:

Of... si eu am o noapte nedormita si-s super obosita, azi dimineata, abia mi s-au deschis ochii si ma dureaaaau! Eu tot asa cred ca is dintii, ca de pe 24 septembrie numai 6 dinti are si nimic mai mult. Ar mai fi o cauza, ca a facut ieri o data kk fara sa-mi dau seama, ca la ea nu prea miroase asa tare... si cand am schimbat-o, cred ca la maxim 30 min, era rosie toata. Va dati seama cat de rau m-am simtit, si am zis ca am s-o controlez din fiecare 10 min
Asa ca fata mea a plans ieri la fiecare 30 minute... :(

Azi e o zi frumoasa, inceput de POST si am sa incerc sa i-o dedic ei (dupa acest mesaj, se intelege :))

Am vazut poze cu frumoasele Ale si Alexia si astept si eu sa o vad pe Alexuta - ce de-a derivate :)

Anamari multa sanatate si nastere usoara

Nexus bravo ca ai scapat de prea multe treziri noaptea, si multumim de incurajare!

Frosa felicitari si la cat mai multe nopti dormite

Anielas bine ai revenit si felicitari Inutei norocoase :)

Eu nu beau cafea asa ca tre` sa gasesc alta metoda sa ma trezesc, poate cu muuulta apa rece

si sanatate!

Andreea, Doru si Nathalie(29.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37497" target="_blank">Povestea zanei www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36133&whichpage=2" target="_blank"> Cererea in casatorie si povestea noastra
Nathalie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Anamari, nastere usoara si bebic sanatos!

Si eu i-am luat la pitic sosete antiderapante chiar saptamana trecuta, tot din Cora. 34 mii perechea.

Anielas felicitari pentru scaun! Tot de la Chicco este? Ursuleti am primit si noi, 2 chiar, unul eu si unul sotul meu dar din cate stiu eu acestia s-au dat la primii 1000 de participanti



Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)


http://community.webshots.com/user/giorgios72


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Aissa, Roandre la frumoasele voastre pe bubitze si sa treaca repede!Si le-am vazut pe pitice...ce scumpa e Alexia cum se joaca cu tati, si Ale cum doarme acoperita cu mutzunachi ei!Sunt tare frumoase!

Anielas felicitari pentru scaun!Si bine ati revenit!

Ellen asteptam pozele de la mot!

Eu chiar ma gandeam sa va intreb daca sunt sau nu singura care nu doarme de pe aici....offfff ca nu stiu cand o sa dorm si eu ca tot omul noapte de noapte fara sa ma tot trezesc....poate cand ii ies si la bazuc toti dintii cum zicea Nexus....si cat mai e pana atunci...!

Am mai pus si noi poze noi !!!!!

Pupici!




Ioana& Alesio(08.10.2004) cu un piticot
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului nostru scump

Mergi la inceput