Bebelusi de iulie-august 2005 (19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Si lui Andrei ii curg balute de pe la 2 luni si o saptamana. Chiar ziceam in gluma: "Ce-ar fi sa ii apara dintii pe la 3 luni". In rest vorbeste toata ziua in limba lui si da din maini si din picioare fara incetare. Uneori sunt nevoita sa il tin infasat ca sa poata dormi.
Il mai chinuie cateodata niste partzuletze pt ca mami are cam multa lactoza in laptic dar ne-a ferit Dumnezeu de colici.

Luminita si Gabi fericitii parinti ai lui Andrei Tudor (16 august 2005)

www.buburuza.com/magazindc/Scripts/prodView.asp?idproduct=3791" target="_blank">poza buburuza1
www.buburuza.com/magazindc/Scripts/prodView.asp?idproduct=3794" target="_blank">poza buburuza 2
Tati, mami si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

De la cat incepeti diversificarea?

mamini cand ajungi in Pitesti?

Luminita si Gabi fericitii parinti ai lui Andrei Tudor (16 august 2005)

www.buburuza.com/magazindc/Scripts/prodView.asp?idproduct=3791" target="_blank">poza buburuza1
www.buburuza.com/magazindc/Scripts/prodView.asp?idproduct=3794" target="_blank">poza buburuza 2
Tati, mami si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Lia2000 da san la copil ca e cel mai bine ptr el doar daca vezi ca urla de foame si nu se satura atunci baga completare ca nu se satura cu sanul.Cu momentele astea sa il ti la san nu te mai intalnest dar sa si manance si sa ia in greutate normal nu doar sa il ti la san de drag.

Anda vorba lui Mamini atentie ce fel de soacre devenim.
Glumesc desigur. Sora mea a facut o depresie de genul asta dupa nastere cand avea impresia ca mama nu ii da fata din brate, e normal si trece.

Mamini noi avem doua umflatui pe gingie pe lana celalalte semne deci clar sunt dintisorii si e tare agitat. Ce baiat mare ar mama . Oricum cred ca mai dureaza cel putin o luna pana o sa dea.

Lulu noi o sa incepem diversificarea la 5 luni adica peste 2 sapt.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabriel_bambache/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ella2000 spune:

Anda, stii si eu la primul copil am fost mai posesiva... dar soacra-mea fiind educatoare e satula de copii pana in gat deci nu o prea lua...cunostintele ma disperau!mai ales cele cu conceptii invechite! o infasurau, o legau...

Mamini, eu o imbrac pe Paula de parca as fii la Polul Nord, ce m-as face acolo?!

Lia, sunt total de acord cu Monica_Elena...

MonicaI, bine ai revenit!! puiutul tau Andrei!

azi de dimineta nu am mai vazut sa-i curga nasul Paulei...
Ella2000 si printesele ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocoloasha spune:

Cuscra,bine ca mi-ai zis de acum ca sa incep diversificarea cu slanina si fineti .....o avea Paula alte retete,dar trebuie sa fim gentlemani si cu cumnatzica Iulia,nu?
Deny,multa,multa sanatate la bebe,lasa ca trece
Anda,si eu sunt cateodata un pic geloasa,mai ales ca intotdeauna se gaseste cineva sa-si dea cu parerea "da' nu-i imbracat prea subtire?","da'daca ii e foame?","da' de ce il tzii asa mult in bratze" ....asta e,trecem peste si ne crestem copii cum stim noi mai bine,nu?
Fetelor,va ganditzi vreodata la viitor? Eu cad cateodata intr-o melancolie....si ma gandesc cum o fi cand o sa creasca Alexandru si se va duce la gradi,la scoala,la liceu,facultate......o sa se insoare si o sa ma faca bunica.....parca imi vad viata in fatza.....si ma intreb daca o sa fiu asa buna ca mama mea si voi stii sa-l cresc ca lumea....

http://pg.photos.yahoo.com/ph/vulpitza_simpatica/album?.dir=5584&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos


Cocoloasha si Alexandru cel Mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ella2000 spune:

Cocoloasho, chiar pe cuscra nu-i fii tu geloasa.Stii, pana la il lasam cativa ani sa se ... si-apoi noi stam la si !

Fetelor, ma simt si eu altfel... am facut o baie de aceea ca pe vremea studentiei... de vreo ora, m-am epilat, mi-am facut " manicur si pedicur" cum zice italianul din vecini,imi fac freza si ! il las pe sotiorul meu cu fetele! ... imi imaginez ce gasesc cand vin... dar am nevoie de o iesire! cu prietenele! mai greu e cu imbractul ... noroc ca e rece si haina lunga acopera ...

Ella

Hai, pupici si sanatate la bebei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

Lulu, pe 16 dec venim, sunt nerabdatoare, dar pe de alta parte mi-e putin groaza cum reactioneaza Mitza la drum, la atita lume...sper sa fie bine.

Ella, nu o incotosmana, ca o sa raceasca si in miezul verii si o sufere de frig- cu mine asa au facut si urasc frigul(si uite unde m-am mutat!)

Monica, ai baiat mare...cum suna: in 2 sapt are 5 luni...si fata mea abia a facut 3 luni si oricum mi se pare ca s-a facut si ea mai copilut, nu mai e bebe. trece timpul si vorba ta, nu ne mai intilnim cu vremurile astea...

M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deny_82 spune:

Buna!

Anda,nu esti singura... si eu sunt la fel.....M-am certat de cateva ori cu mama din cauza asta....pana intr-o zi cand mi-a zis sa nu mai fiu asa disperata ca e baiatu meu nu al ei...si cu mine o sa ramana....nu cu ea...
Deny si David- Andrei 02 august 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Buna dimineata!

Irinuca, sa va traiasca Ioana, la multe luni inainte!!!

Monical, bine ai revenit Felicitari si te mai asteptam pe aici.

Lia, stai fara grija, atata timp cat ia in greutate e bine, important e sa fie satul copilul si vioi... eu stiu o bebelusa de 6 luni care are 6750g si Emma mea la 3 luni are 6650g... si amandoua sunt sanatoase si frumoase...
Si mamica ei inca alapteaza, nu ii da formula, doar morcov, cartof, banana... de pe la 4 luni jumatate a inceput cu diversificarea...

Parerea mea, continua cu alaptatul si nu te mai stresa, ca mai rau iti faci...




Pupici,
Katink si Emma Andreea, 5 august 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Anis, cum se mai simte Ingrid?



Pupici,
Katink si Emma Andreea, 5 august 2005

Mergi la inceput