Doctori de care sa te feresti (2)

Raspunsuri - Pagina 37

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns analex spune:

[quote]Originally posted by oanacris28

Salutare tuturor!
Mi s-a prescris Gynipral , No-Spa, Duphaston incepand cu sapt 21 de sarcina, dar fara sa am nici un fel de probleme, nici o durere, nici o scurgere, nimic si nici nu mi s-a explicat de ce mi se dau aceste pastile. Mentionez ca acum am 23 de sapt, iar cateva zile cat am luat aceste medicamente, mi-au facut tarerau


Buna Oanacris28,

intai de toate 'sarcina usoara'
apoi: Duphaston-ul este progesteron, e un hormon care are un rol important in sarcina si poate fi prescris, desi in general se da in primele luni, dar si eu l-am luat pana pe la 30 de saptamani. N0-Spa e antispastic, in princiupiu ti se da daca ai contractii.
Nici unul nu are reactiile alea adverse pe care le-ai mentionat tu.

in schimb, Gynipralul poate sa dea o asemenea stare de rau, e destul de periculos si se prescrie numai in caz de contractii importanta, ca sa nu pierzi sarcina. Reactiile la el apar in functie de doza. Eu am luat Gynipral tot trim 2 pt ca aveam contractii, si n-am avut probleme, dar am fost foarte atenta la doze.

Cam asta e. Bafta! Analex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanacris28 spune:

Multumesc mult pt sfaturi, fetelor!
Exact cum ma asteptam, raspunsurile voastre coincid cu ceea ce mi s-a spus si de catre alte persoane, pe unde am mai intrebat, de altfel, la fel de mirate de ceea ce mi s-a prescris.
Eseea, ca sa iti raspund la intrebare, sa stii ca am intrat pe forumul mamicilor de septembrie-octombrie, dar se pare ca fetele de acolo sunt cam "exclusiviste" si nu prea baga in seama noii veniti, caci n-au fost nicidecum asa prompte cum ati fost voi, lucru pt care va multumesc si sper din tot sufletul sa mai vb.
Va pup si multa sanatate voua si bb-ilor vostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

quote:
Originally posted by oanacris28

Multumesc mult pt sfaturi, fetelor!
Exact cum ma asteptam, raspunsurile voastre coincid cu ceea ce mi s-a spus si de catre alte persoane, pe unde am mai intrebat, de altfel, la fel de mirate de ceea ce mi s-a prescris.
Eseea, ca sa iti raspund la intrebare, sa stii ca am intrat pe forumul mamicilor de septembrie-octombrie, dar se pare ca fetele de acolo sunt cam "exclusiviste" si nu prea baga in seama noii veniti, caci n-au fost nicidecum asa prompte cum ati fost voi, lucru pt care va multumesc si sper din tot sufletul sa mai vb.
Va pup si multa sanatate voua si bb-ilor vostri!



oana nu te supara pe noi... intai tu ai de abia 7 mesaje, iar pana ce ai zece mesaje o sa fii moderata, adica mesajul tau va trece pe la un moderator inainte de a fi postat... asa ca va aparea cu oaresce intarziere... oricum, noi te asteptam la noi, pt ca nu suntem exclusiviste



Mad cu Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

quote:
Originally posted by ladys

Poate cineva sa-mi dea si mie informatii despre dl. dr. Stefan Badea de la Caritas? Va rog frumos!Este medicul care imi urmareste sarcina si as vrea sa stiu daca a mai nascut cineva cu el. Mii de multumiri!




si eu tot la dansul pt.urmarirea sarcinii merg, dar doar de 1 luna. am mai fost acum cativa ani cand aveam o anexita si tratamentul pe care mi l-a dat a fost bun. mai multe nu pot sa-ti spun nici eu deocamdata, dar poate tinem legatura. sarcina usoara



Mari 8+

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanacris28 spune:

Draga alehiam, intai de toate, stiu si eu ce inseamna moderator, iar mesajele mele aparusera foarte repede, nimic de zis. Iar in privinta exclusivismului, tocmai faptul ca am pus ghilimele era de natura a sugera un mod glumet de a spune ca sunt foarte multe mamici de septembrie-octombrie, incat abia au timp sa isi scrie. Chiar nu am nimic de obiectat la modul serios, ba mai mult decat atat toate sunt foarte dragute. Era doar un fel de a spune
Mersi de raspuns, sper sa mai vb. Va pup pe toate si numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BBlushaMe spune:

Buna, fetelor!
Sunt noua printre voi. As avea si eu o intrebare. A nascut cineva la Caritas in ultimele luni? Care e mersul lucrurilor pe acolo? Eu mai am 5 saptamani si vreau sa fiu pregatita.
Va pupacesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by ancasilv

quote:
Originally posted by Jasmin012

Buna fetelor, am si eu o intrebare: stie cineva ce fel de medic este dr. Cristescu de la Giulesti?


Jasmin 10+


Si eu merg tot la Cristescu. Am inteles ca e dr f bun, dar citeodata e prea repezit si nu are timp sau rabdare sa te "ia la bani marunti". Asa ca eu nu mai am incredere oarba in el, mie mi-a dat niste rasounsuri cam in doi peri...merg in continuare la el, dar nu cu toata inima, daca ma intelegi. Tie cum ti se pare?

Poze nunta...
" target="_blank">Intilnirea cu Vladut...
anca +17





Anca, scuze, iti raspund cu intirziere, nu am vazut mesajul tau, sper sa mai intri si sa citesti. Si eu am aceeasi parere, este mereu aglomerat la Cristescu, poate din cauza asta e mereu repezit. Eu chiar ma gindesc sa renunt la el si sa-mi caut alt medic pt perioada cit mai stau aici. Dupa cite am citit si de la Anda nu mai am incredere asa mare, plus ca data trecuta cind am fost la el s-a uitat pe rezultatele analizelor mele si mi'a trintit ca sa fac TT, desi eu nu am de gind sa-l fac. Nici nu m-a intrebat daca vreau sa-l fac. Plus ca de cind merg la el (am fost de 3 ori pt ca mai des mi-e groaza sa merg din cauza aglomeratiei) niciodata nu m-a consultat propriu zis, adica la masa ginecologica (desi mi-e groaza de masa si de pozitia aia, cred ca e totusi normal sa ma si consulte din cind in cind), dar in nici un caz nu vreau sa ma consulte la camera de garda unde intra atita lume...
Oricum, eu am nevoie de un medic care sa aibe rabdare si sa ma lamureasca...

bebe si burtik

Jasmin17+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladys spune:

quote:
Originally posted by nemary

[quote]Originally posted by ladys

Poate cineva sa-mi dea si mie informatii despre dl. dr. Stefan Badea de la Caritas? Va rog frumos!Este medicul care imi urmareste sarcina si as vrea sa stiu daca a mai nascut cineva cu el. Mii de multumiri!




si eu tot la dansul pt.urmarirea sarcinii merg, dar doar de 1 luna. am mai fost acum cativa ani cand aveam o anexita si tratamentul pe care mi l-a dat a fost bun. mai multe nu pot sa-ti spun nici eu deocamdata, dar poate tinem legatura. sarcina usoara



Mari 8+

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Multumesc pentru raspuns . Eu sunt multumita de dl. doctor dar as fi vrut sa aud si parerea cuiva care a nascut cu dansul. Oricum tinem legatura. Sarcina usoara si tie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

buna! sunt si eu noua pe aici si as dori sa stiu daca imi poate da si mie cineva o parere despre d-na dr predoi ( puiu )de la spit jud> ilfov.va multumesc va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca.Diana spune:

Buna fetelor!

Stie cineva de dr. Neagu Cristina de la Giulesti? Sunt in saptamana a 8. Am fost la dansa la primul control si mi s-a parut ok. Totusi am emotii si mi-as dori sa aflu mai multe. A nascut cineva cu dansa? Face cezariana la optiunea pacientei?


Anca

8+

Mergi la inceput