Doctori de care sa te feresti (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dolcebaby spune:

De ce exista astfel de oameni ???
Eu sunt insarcinata in 4 luni si azi imi voi schimba medicul.
Pina acum am fost la Filantropia la dr. Chisleag, nu contest o fi buna in meseria ei dar cu mine s-a purtat urit si mi-a raspuns la intrebari numai in 2 peri si sa nu credeti ca nu am cotizat asa cum trebuie de fiecare data cind am fost la control (500)... asa merge...
In afara de faptul ca este mereu pe fuga, am intrebat si eu daca pot sa iau materna pina la sfirsitul sarcinii (ea mi-a recomandat acum 2 luni) si imi raspunde " NU NEAAPARAT" am tacut si la urmatoarea vizita o intreb cit mai iau materna, raspunsul: "POTI SA IEI PINA NASTI SI CHIAR DUPA"
Ar mai fi exemple ca nu am carnet de gravida si cind am intrebat-o s-a enervat si mi-a zis ca asta i-ar mai lipsi sa completeze carnete de gravide la cit este ea de ocupata...
Eu sunt mai fricoasa din fire si ma asteptam sa primesc si eu mai multa atentie si mai multe lamuriri mai ales ca ete primul copil...dar tot ce am aflat despre sarcina am aflat de la voi pe forum si nu cred ca este normal.
Azi merg la Bucur sa imi caut alt medic si sper sa am mai mult noroc si sa ma mai primeasca acum la 4 luni si ceva...

sa imi tineti pumnii!


dolcebaby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Buna fetele! Eu m-am mutat de la " asteptand un ingeras in viata noastra" pe aici, din motivul ca AM O SARCINA MICA DE 4 SAPTAMANI. Suntem foarte bucurosi si fericiti. In sfarsit simtim ca suntem o familie.
Dolcebaby la fel de fricoasa sunt si eu si datorita fricii am tot cautat un medic ginecolog bun. Dupa aproximativ 7 ani am gasit este la Medsana si Sanador si se numeste DINCA GABRIELA. Pe 16 decembrie o sa ma duc la control la ea. Din cate stiu eu asista nasteri la Maternitatea Giulesti. Inca nu stiu mare lucru de abia sunt graviduta o sa te tin la curent cu informatii noi.
Pupici la fete cu burtici!

http://community.webshots.com/album/450163392pPiNoV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Dolcebaby - nici eu nu am carnet de gravida , ba mai mult nu am nici macar o foaie care sa confirme ca sarcina mea a fost urmarita de vreun medic. Am fost la 3 consulataii pana acum, 2 eco si miercuri ma duc din nou. Daca nici acum nu o sa aflu nimic despre ce am in burta (masuratori, greutate, eventual sexul, cum am colul si placenta) ma gandesc serios sa schimb si eu medicul. Nu stiu ce sa iti spun despre Bucur, dar nu ti-as recomanda, desi cred ca mai important este medicul peste care dai.
Fetele care au carnet de gravida pot sa-mi spuna si mie macar cum arata si ce inseamna asta de fapt?
Multumesc!

poze carmina
http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;20719;104/st/20060516/dt/7/k/2312/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Initial am fost la doamna doctor Dinca Gabriela. Toate bune si frumoase pana pe joi 10.02.2000 cand m-am dus la ea ca mi-era rau de tot. Mi-a zis ca e naspha ecografia, luni pe 14 trebui neaparat alta ecografie... i-am zis ca mi-e rau, vin de la serviciu , imi raspunde ca asta e. Cand sa plec imi spune ca daca imi vine sa nasc in week-end sa nu ma duc la Polizu ca sectia de nou nascuti e in zugraveli si nu au unde tine bebe. Si ea pleca si din tara. Vineri pe 11.02 aranjez ca abia luni pe 14 sa ma vada doctor Ancar. Termenul meu era pe 8 martie. Luni pe 14.02.200 la ora 6 se rupe apa, o sun pe doctorita nu-i tara, Ancar nu vrea sa ma primeasca, ma duc la Filantropia unde nasc cu medicul de garda doctor Chisleag. A fost bine.... pana la urma . Nu a vrut sa vada dosarul meu de gravida, nu m-a intrebat ce grupa am, nu mi-a dat nimic, nu m-a crezut ca nasc repede, nu a vrut sa-mi faca cezariana. Am dat banii si nu a plecat acasa desi fusese de garda si se vedea ca e foarte obosita. Dar ii multumesc din suflet: fetita mea e sanatoasa, m-a invatat ce sa fac cu firele pe care organismul meu le respingea, si ca nu mi-a facut cezariana. Va ramane mereu in sufletul meu.

6 ani -14 februarie 2006


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolcebaby spune:

CARMINA cred ca ai mai mult de 4 luni judecind dupa pozele tale si cred ca nici tu nu esti la medicul potrivit....sfatul meu este sa-l schimbi cit mai repede si te vei simti mult mai bine.
Eu am fost ieri la Bucur si am reusit sa ajung la CAMELIA CONSTANTINESCU care este mina dreapta a profesorului Crisan dar nu asta este relevant, important este ca ma sucit pe toate partile si mi-a pus multe intrebari ce sa mai spun .... am simtit cu adevarat ca se ocupa cu interes de mine. In concluzie la 4 luni si jumatate beelusul meu este baietel si se simte foarte bine, am aflat si greutate si bataile inimiorei... tot ce se poate afla.

Carmina eu ti-o recomand pe d-na dr Constantinescu si dak vrei vb pe privat si iti spun cum poti ajunge la ea.

Spitalul Bucur a fost renovat in vara.

Te pup si sarbatori fericite !


dolcebaby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_Ioana spune:


Pup fetele!
Eu anul trecut am pierdut o sarcina de 6luni jumate cu DR DINCA GABRIELA, din cauza de indiferenta si gafa medicala, sarcina ff dorita si mi-a trebuit un an sa ma recuperez psihic sa o pot lua de la capat...asa ca nu o recomand nimanui...

Dolcebaby, eu acum sunt insarci in 10 saptamani si merg la DR LEMNETE de care sunt fff incantata...dansul este la Polizu, dar are si cabinet particular, sunt tare multumita. Daca vrei sa te duci nr este 3142774. Bafta multa ! Pup



Cristina + bb 9 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolcebaby spune:

Cristina iti doresc o sarcina usoara si un frumos si sanatos !
Iti multumesc pentru recomandare si pentru grija dar ieri am fost la maternitate la Bucur, care este si aproape de casa si am gasit o doctorita foarte de treaba, se numaste Camelia Constantinescu.
Conteaza foarte mult sa ai un medic cu care poti comunica.

Te pup si sarcina usoara !


dolcebaby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

quote:
Originally posted by Cristina_Ioana


Pup fetele!
Eu anul trecut am pierdut o sarcina de 6luni jumate cu DR DINCA GABRIELA, din cauza de indiferenta si gafa medicala, sarcina ff dorita si mi-a trebuit un an sa ma recuperez psihic sa o pot lua de la capat...asa ca nu o recomand nimanui...

Dolcebaby, eu acum sunt insarci in 10 saptamani si merg la DR LEMNETE de care sunt fff incantata...dansul este la Polizu, dar are si cabinet particular, sunt tare multumita. Daca vrei sa te duci nr este 3142774. Bafta multa ! Pup



Cristina + bb 9 sapt



Doamne fereste!

Sarcina usoara si un bebe sanatos!

6 ani -14 februarie 2006


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

quote:
Originally posted by Cristina_Ioana


Pup fetele!
Eu anul trecut am pierdut o sarcina de 6luni jumate cu DR DINCA GABRIELA, din cauza de indiferenta si gafa medicala, sarcina ff dorita si mi-a trebuit un an sa ma recuperez psihic sa o pot lua de la capat...asa ca nu o recomand nimanui...

Dolcebaby, eu acum sunt insarci in 10 saptamani si merg la DR LEMNETE de care sunt fff incantata...dansul este la Polizu, dar are si cabinet particular, sunt tare multumita. Daca vrei sa te duci nr este 3142774. Bafta multa ! Pup



Cristina + bb 9 sapt




Buna poti sa imi spui mai multe de doctor Dinca Gabriela? Este cea de la Medsana si Sanador? mie mi s-a parut a fi foarte de treaba. Te rog sa imi spui si mie!

http://community.webshots.com/album/450163392pPiNoV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micaalsa spune:

Poate cineva sa-mi dea mai multe informatii despre clinica particulara a doctorului Nanu din Cluj? Sunt tare dezorientata pentru ca am inceput sa merg la dansul si pe langa multe pareri pro am auzit si multe contra? A nascut cineva acolo?

Mergi la inceput