Bazar umanitar (12)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Fetele,va rog sa stergeti din lista pozitia 051.Am dat deja suportul ala de baie.

Laureta,cum facem cu accesoriile alea pt colivie?

Jasmine si Radu (26.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Danielac, si eu as vrea carti cartonate pt Victor (1 ai si 3 luni), daca se potriveste ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

eu nu am participat prea mult la acest bazar, dar as da cei 500RON la orfani.
pentru orfani actiunea se va incheia odata cu Craciunul si probabil abia la anul mai auzim de ei, in timp ce copiii bolnavi vor avea campanie de sustinere in continuare.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

quote:
Originally posted by Andries

eu nu am participat prea mult la acest bazar, dar as da cei 500RON la orfani.
pentru orfani actiunea se va incheia odata cu Craciunul si probabil abia la anul mai auzim de ei, in timp ce copiii bolnavi vor avea campanie de sustinere in continuare.

Andries


Nu vreau sa starnesc o disputa, va rog sa nu va suparati pe mine, fac doar un mic comentariu si apoi tac:
Pt orfani (de fapt nu cred ca sunt toti orfani, sunt si copii abandonati chiar de cele care le-au dat viata!) nu este obligatoriu ca doar de Craciun sa se faca actiuni, din pacate ei vor fi acolo si in ianuarie si in februarie... si ani la rand pana implinesc 18 ani si raman pe strazi (poate totusi s-a schimbat ceva in problema asta, nu stiu). Asa, am putea incerca sa-i ajutam (nu cu bani, poate asa nici nu se mai stranesc discutii) sa se integreze cumva in societate, sa le gasim locuri de munca, un acoperis deasupra capului (nu stiu practic cum, altii poate vor avea idei), sa-i ajutam sa devina oameni buni. Sunt multe feluri in care putem ajuta si multi au nevoie de ajutor.

Deci copiii acestia nu pleaca nicaieri... ii gasim si maine acolo, nu ne opreste nimeni sa-i ajutam in continuare. Pe cand cei bolnaviori, daca nu primesc bani la timp, ar putea pleca... de tot, definitiv, lasand in urma... nici nu pot sa ma gandesc! Nu putem fi siguri ca "vor avea sustinere in continuare", din pacate.

Dana, te rog sa schimbi votul meu din "impotriva" in "ma abtin". Nu sunt impotriva sa dam bani la orfelinat, mai bine ii impartim.

Gata, tac...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Baby-boom, darling, spune-mi ca a ajuns pachetul la tine si ca nu am gresit adresa, nume, nimic! Hai ca sunt in stare de prostii de-astea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danateo spune:

Rozi, nu ma intelege gresit, nu vreau sa-ti fortez mana... Respect opinia ta, insa dc tu ai fi fost acolo sa vezi cu ochii tai ceea ce am vazut noi ai fi gandit cu totul si cu totul altfel...

Deci reluam contorizarea voturilor:
Se abtin: Rozi si Jasemine (te trec si pe tine aici ca mi se pare cel mai potrivit)

Sunt pentru: Danateo, Danielac, Andreea_tx, Catrinadil si Andries...

Fetelor, timp mai este... Petrecerea urmeaza sa aibe loc pe 17 dec...

Rozi, noi ne-am gandit sa facem acum actiunea asta pt ca oamenii, impresionati de spiritul Craciunului isi deschid mai degraba punga pt bietii copii fara parinti (chear dc sunt orfani sau abandonati, sunt tot fara parinti)...
Sunt lucruri care se strang si care nu sunt doar pt Craciun... Sunt utile oricand si absolut necesare... Petrecerea asta va fi doar momentul cand Mosul le va face niste daruri... lucruri care pt alti copii sunt obiecte banale, fara de care viata nu ar fi de conceput, cum ar fi cearsafuri de pat, perdele...
Poate intrati sa vedeti posturile mele si ale Gabrielei de la subiectul cu Craciunul...

Va pe toate!



Dana si nazdravanu' de Matei
Va rugam vizitati pe DC forumul Ajutor Umanitar! Mariuca, Bella, Robert, copiii orfani de la leaganul Sf. Maria, batranii de la camin si multi altii au nevoie de voi! Nu-i lasati chear acum in pragul Craciunului! Va multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinadil spune:

mercedes, ai primit costumasul??? da un semn sa stiu .

www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=61071" target="_blank">CRACIUN DE VIS
Ajutati-o pe Bella,www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=57873&whichpage=1" target="_blank">Mariuca,www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=58740" target="_blank">si Robert,www.desprecopii.com/FORUM/forum.asp?FORUM_ID=59" target="_blank">si ei au nevoie de noi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

quote:
Originally posted by Rozi

Danielac, si eu as vrea carti cartonate pt Victor (1 ai si 3 luni), daca se potriveste ceva.




Rozi promit ca in we asta fac o listuta!
dar sa stiti ca aceste carti sunt folosite... nu sunt noi-noute! banii merg direct la bazar!


Fetita mea Diana-Maria, nascuta pe 24.10.2001

http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea

Paginuta personala DC:
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

quote:
Originally posted by danielac

quote:
Originally posted by Rozi

Danielac, si eu as vrea carti cartonate pt Victor (1 ai si 3 luni), daca se potriveste ceva.




Rozi promit ca in we asta fac o listuta!
dar sa stiti ca aceste carti sunt folosite... nu sunt noi-noute! banii merg direct la bazar!


Fetita mea Diana-Maria, nascuta pe 24.10.2001

http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea

Paginuta personala DC:
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac


Mi-am inchipuit ca-s folosite . De fapt nu mie imi trebuie, ci lui Victor; iar el, pana o invata sa citeasca, trebuie sa invete sa rasfoiasca o carte. Si pana invata o rasfoiasca, intai la rupe la greu (presupun ), deci nu-l deranjeaza daca rupe o carte noua sau una deja "jumulita"
Multumesc oricum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradanatalia spune:

Eu am participat prea putin la acest bazar, dar daca mi se ia si mie in seama opinia, atunci sunt pentru orfelinat.

Mergi la inceput