Copilasi poznasi de iulie-august 2004 (131)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Buna dimineata!
Lumi, parca povestesti de mine si Stefan...Doar ca el a dormit in patutul lui pina pe la 10 luni cind am plecat la mare. De atunci - la noi in pat. Weekendul trecut l-am deplasat la el in camera si a adormit bine, desi am stat cu el pina la 1 noaptea sa-l conving sa adoarma, insa saptamina asta am avut un program tare obositor si nu am mai putut sa stau cu el pina noaptea tirziu, asa ca am cedat din nou....Dar tot mai trag speranta ca pina la urma reusesc...
In rest azi e vineri, sunt fericita ca vine weekendul si cam atit....

Gabriela si Stefan David (08.07.2004)
33 ani, zodia: gemeni

Pozutze cu Stefanutz mai vechi si mai noi
Albumul comun!!!

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

In primul rand - copilasii pe care i-am vazut in poze: Andreea, Andrei, Ilinca, Giulia...
Ii felicit si eu pe copilasii care adorm singuri si mai ales pe mamicile lor care au facut asa o treaba buna....si Carmen, eu te felicit si pe tine ca ai reusit cu Ionut, eu nici cu Feli nu am ajuns la asa o performanta...
Andreea - felicitari pentru post...cand aterizeaza socrela ?
Marcela - bine ca te-ai mai linistit...si eu am un of cu dintisorii Alessiei, mai precis cu un incisiv de sus pe care l-a ciobit intr-un colt cand a dat cu gurita de o masuta din sticla...bine ca se schimba.
Alice - multe si pupici sa-ti treaca supararea...
Olivia - stii ce cred eu...daca nu ma insel MP dorea sa plece si cineva din Ro a convins-o sa mai stea, asa-i ?...eu cred ca ea face toate astea - constient sau inconstient -in speranta ca, poate, poate, va saturati de ea si o trimiteti acasa mai repede ....va tin pumnii sa treaca cu bine timpul care v-a mai ramas cu ea...
Noi cu olita stam bine...are si ea momente cand nu vrea sa stea si atunci nu insist prea mult...
Lumy - drum bun si revedere placuta...


Carolina, Felicia (15 .05.2000) si Alessia (19.07.2004)
ALBUM 1 ALBUM 2
CELE MAI FRUMOASE FLORI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

Am uitat sa-l felicit pe Stefan pentru primii pasi si pe vorbaretul Andrei ....la capitolul vorbit venim si noi puternic din urma, adica avem un vocabular format din muuulte cuvinte si am inceput sa legam propozitii simple din 2 - 3 cuvinte....Expresia favorita este "tete bu vau" - in traducere libera "ete nu vreau" pe care o spune de nspe' mii de ori pe zi ..........
Alte cuvinte haioase: mo mociun = mos craciun, ciuma = spuma (de baie), momomitza = gargaritza, ceatza = cenusareasa...
...Si la intrebarea "cum te cheama ?" raspunde "Anisia"...dupa ce pana mai saptamana trecuta o tinea una si buna ca o cheama "ASIA"

Carolina, Felicia (15 .05.2000) si Alessia (19.07.2004)
ALBUM 1 ALBUM 2
CELE MAI FRUMOASE FLORI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

neata neata si de la noi!

Gabi, ieri nu am avut timp, asa ca va felicit astazi pentru primii pasi ai lui Stefan, pupacim dulce puiul, bravos!

Andreea, felicitari si tie pentru job, poate ca nu e ce iti doresti tu, dar cine stie, in timp iti gasesti altceva, vezi ca mai e putin si vine soacra, cred ca abia astepti!

Caro, am uitat sa-ti zic atunci de pozele cu balerine, e fantastica Alessia, cum o imita e pe Felicia, sint doua scumpe amandoua!

Alice, ar trebui sa nu te mai stresezi, tu ai un copil de crescut, si daca mama ta si sotul tau nu stiu ce inseamna asta si au pretentii, atunci lasa-i pe ei sa aiba grija de Andrei o zi intreaga ...si pe urma sa vezi daca mai are cineva ceva de comentat!

Olivia, nu-mi vine sa cred ca MP il lasa pe Luca singurel ca sa mearga la buda, or fi oamenii mai de incredere decat aici, dar e vorba de un copil, nu de vreun obiect, o sa treaca repede si astea 6 luni, apoi va linistiti si voi!

Lumi, drum bun si have fun in weekend!

Liliana, tu de ce nu poti sa dormi, gandurile si grijile sint de vina? eu si acum am nopti in care nu pot sa adorm pentru ca ma gandesc la mama, imi vin in minte tot felul de amintiri si somnul nu mai vine, dar tu mergi la serviciu, trebuie sa te odihnesti, gandeste-te la sanatatea ta, te rog!

eu asa cum va spuneam aseara, m-am bagat in pat la ora 2, noi pe la 10 noaptea ne-am apucat sa mutam altfel mobila din camera asta unde e biroul, si ne-a luat ceva timp pentru ca nu cadeam de acord cum sa le mutam, pana l-am convins pe Alex sa fie asa cum vreau eu ...a durat ceva, iar astazi mai am aici de facut curat si baile ...insa trebuie sa doarma moata ca sa ma apuc de treaba, afara e o vreme asa urata, vreau soare!

Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona R. spune:

Va salut!!!

Noi suntem bine...

Abia acum am terminat de citit;poate mai reusesc sa intru ca nu ma lasa copilul

Salutam si noi nou venitele..Lumi si Ilinca..

http://community.webshots.com/user/simonarida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Buna si de la noi!

Ne pregatim de nunta....Vad ca m-a lasat raceala, am luat ieri oscilo si echinaccea, dar nu credeam ca scap de ea.

Tudor si-a facut doi prieteni in parc, o fetita de 5 ani si un baietel de 3, si e innebunit dupa ei, le da manuta sa mearga impreuna, le da masinutele lui, le arata avioanele de pe cer si tot ce stie sa mai faca. la inceput au facut si cunostinta si ei l-au intrebat cum il cheama, iar Tudor a raspuns "Popa". Numele si l-a invatat deja, mai greu cu prenumele. Oricum e un dulce cand il intrebi cum il cheama si el raspunde Popa.

Kro, m-am amuzat teribil de felul in care poceste Alessia cuvintele. Oricum ai fetita mare, care vorbeste chiar bine...

Nicole, inseamna ca de Craciun nu mai faci curatenie, nu? . Si eu am tras ieri un smotru, ca inanite de nunta, dar parca vad ca intr-o saptamana e la loc....

Hai ca mi-am pus glow la nume, sunt curioasa cum arata. Sa vedeti ce ma enervez daca nu imi place, ca cred ca nu mai pot sa-l scot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

FETELOR SI COPILASHILOR!!!!

Am intrat sa dau buna ziua...caci imi doarme matza sub geam...singurul mod in care doarme si ea mai mult de 30-45 minute(ca atat presteaza in casa)....

Is convinsa ca din cauza dintilor face atat de urat la mancare( nici inainte nu era campioana, da' acum e nasol...)...

....la bebeii vostri in cat timp le-au iesit caninii??? E incredibil de inflamata, de fapt e inflamata de acum 5 luni juma' si inca nika....de fapt singura schimbare e la nivelul nervilor mei, ca's intanshi prashtie, nu alta!

Am si o intrebare: fetele, voi v-ati intalnit, cele din Bucuresti???? C-am vaz't poze cu poznasii 2004 la pozele lui Kro...da' cum n-am dat prea des p'aci, m-am hlizit ce m-am hlizit, da' n-am recunoscut pe nime!! ..stiu, rushinik de rigoare! DECI???
...Kro, si io sunt nascuta in 19 07....tare vorbitoare sunt persoanele nascute pe data asta: imi zicea mama ca stiam tot abecedarul la 1 an juma'...literele si poeziile si ce mai era pi acolo!!! Bravo fetitei tale!!!!!

Florina, mamik Elisei(9 iulie 2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61094" target="_blank">Ajutati copilashii in suferinta participand la acest bazar umanitar!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60378" target="_blank">Alex(1 an) are diabet! Bazar pt. Alex!

poze cu noi


"UN COPIL EXPRIMA PAREREA LUI DUMNEZEU CA LUMEA AR TREBUI SA CONTINUE" Carl Sandburg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Hilauuu (cu o voce ragusita daca aveti pe computer), nu mai pot, ma doare capul, ma dor muschii, ma racaie gatul, tusesc mai rau ca un magar, ma ia cu calduri...gripa sa fie asta sau ce?

Pako, noi nu avem aparat foto digital (daca-ti vine sa crezi!!!) si pana ieri alaltaieri nici net acasa nu aveam, numai la job si acolo nu puteam sa stau sa fac albume.

Promit sa-mi revin cu pozele!! nu stiu cand insa.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Felicia (baby boom) , da ne-am intilnit - pozele pe care le-ai vazut cu Pozansii sunt de la intilnirea care a fost in Octombrie si care a fost super. De asta mai planuiam inca una in Decembrie - chiar, ce se mai aude cu asta, mai vreti? Nicole, tu?

Ma duc sa maninc ca am o foameee in mine... Nu de alta, dar de luni si pina pe 17 dec intru la o cura drastica - am o rochie super in care vreau sa intru la petrecerea de Craciun...asa ca adio papica buna care te face asa ...

Gabriela si Stefan David (08.07.2004)
33 ani, zodia: gemeni

Pozutze cu Stefanutz mai vechi si mai noi
Albumul comun!!!

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

da, lumi, acu am vazut ca ilinca ta pe aceesi data da`n iulie, ce chestie. ei, nu mai tin socoteala la luni, asa cum o faceam pina a implinit anu`.
baby-boom, taaare greu ies caninii astia, gingia e umflata de mult timp iar de spart fara sa exagerez cred ca mai bine de o saptamina, si-s cei mai durerosi...
mitzuro, felicitari! despre raceala, ti-am zis io ca-n doua zile se pot intimpla multe?!

Carmen,Ilinca&Ionut

tzucurei de tzucurei

Mergi la inceput