Copilasi poznasi de iulie-august 2004 (131)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

ce progrese cu lingurita?! nica, mi-e ciuda ca suntem tot in stadiul de bebelusi, da` las ca o scoatem noi la capat pina la urma...
mey, io felicit iar si iar pe copilasii care adorm singurei, cu becul stins, ca e lucru mare.
olivia, acu am citit mai bine, cum adica il lasa singur in parc si pleaca?! nu pot sa cred...
Carmen,Ilinca&Ionut

tzucurei de tzucurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

da, carmen, cred ca asa e cum zici tu. dau si doua beri, mai nasol ca bauta virtuala...mai, eu consider ca asa e pupi, sunt copilasi care nu pot dormi singurei, asa ca nu ai de ce te oftica. cateodata mi-ar placea sa fie mai mamos si mai dependent de mine, alteori is fericita ca e libertin. deh, figuri de mama.
liliana, te compatimesc, imi imaginez ca esti franta.
fug la abdominale act doarme pupi, mi-am terminat curatenia, acu poa sa aapara si soacra-mea

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

mey, da ce de-a modificari la forumu' nostru, sper ca nu mi-e mie virusat calculatoru' si mi se pare...

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

suntem virusati in masa, si la mine-s modificari, credeam ca-i mina ilincai chiar luam tastele cu f la rind

Carmen,Ilinca&Ionut

tzucurei de tzucurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Da Carmen..ai citit bine...il lasa singur...eu v-am spus daca Luca rezista inca 6 luni ..eu ma declar fericita...Este hipertensiva..si cind era vorba de venit in US am rugat-o daca are vreo afectiune sa -s--i ia tratament din Ro ca aici nu pot cumpara de la farmacie...In fine ..nu ca-i sanatoasa tun...evident ca am trecut-o pe diuretice (si evident ca a trebui sa-mi fie trimise din RO)....si o apuca ..stii tu ce in parc..I-am zis sa ia direticele dupa ce vine din parc...M-a socat cu raspunsul....nu poate ca daca nu le ia dimineata ..uita...Sa mai comentez ceva?...Hai ca m-am lungit..eu v-am zis sa nu ma provocati..la povesti despre bone...ca a mea-i in top
Daca nu folositi deloc lingurita ...cum ii dai papa? Poate ai mai spus..dar acum sint ametita de la sport si nu-mi amintesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

hipertensiva, hipertensiva, da` pentru cap nu i-ai luat nica din ro? ma gindesc ca are si pe acolo niste afectiuni
ilinca papa pasat cu biberonu`...

Carmen,Ilinca&Ionut

tzucurei de tzucurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

He,he...la mansarda are sigur ceva..si zau ca nu era asa! Doar o stiu de-o viata!Rezistam noi cumva....
Ai incercat sa-i dai si ei o farfurie si o lingurita? Sau sa-i pui in fata bucatele mici ..le baga singurica in gura?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Seara buna, fete
Io am halit o cioco, shi ma kinui sa ma duc la nani, ca pic. Cre ca am facut o infectzie urinara, ca ma dor rinikii de fro 3 zile de mor, dorm numa cu calmante, shi ma ustura cin fac oarece, de nici apa nu-mi mai vine sa beau.
Ei, las ca trece!
Noi am sta azi in casa, a fost urit afara, shi-aveam de toate-n casa, n-a mai trebuit sa ies. Juli merge din ce in ce mai mult, se catzara peste tot, ii fura jucariile lu frac'su shi vine fuga la mine , shi vorbeshte din ce in ce mai mult.
Carmen, papa la bibe, nu vrea altfel? Juli nu se descurca cc cu linguritza, da papa cu mina, shi n-are probleme
Va pup shi-o seara frumoasa

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo

motzu Juliei+tortu lu Bogdanelu-nou!
august-septembrie-nou!
pozne
degetzeii




In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

neata.
iren, hehehe, tie a-nceput sa-ti placa la noi, nu ca suntem fete bune?
olivia, am incercat are un castronel si o lingurita cu care se joaca, cind mincam o luam la masa cu noi, clemafanim nici nu vreau sa ma gindesc ce se aude dincolo de usa, nu vrea si pace. pune mina, se uita dar nimic interesant pentru ea. si sa vezi cam cum tipa daca se minjeste pe miini cu ceva. ieri i-am luat o acadea si bomboane, am zis ca daca da de dulce poate, poate.. am umezit acadeaua si i-am dat-o pe buze ca sa-i dea de gust dupa care i-am pus-o-n minuta si se incleiase si da-i tipete... da` perseveram, tre` s-o scoatem la liman cumva. deocamdata nici cu bibe nu se mai omoara, fara sa exagerez imi ia jumatate de ora-trei sferturi de ora sa-i dau 250 ml de ce-o fi in el. is foarte tare inflamate gingiile, cind plinge se vad foarte bine, din care cauza nu maninca cum ar trebui (da` parca, a mincat ea vreodata cum trebuie?)

Carmen,Ilinca&Ionut

tzucurei de tzucurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimilinca spune:

Buna dimineata fetele cucuietele!

Pupam toti copiii cuminti care dorm singurei in pat! Doamne, ce minune! Ilinca a dormit singurica pana pe la vreo 8 luni, dupa care gata. Cu noi in pat. A fost si greseala mea, dar eram asa obosita si sa stau sa o adorm.... Si s-a obisnuit imediat, of course. Si sa o dezvat, tare greu. sunt nopti in care doarme pana pe la 4 dimineata in patul ei, alteori aterizeaza mai repede. Si mai nou, nu ca doarme cu noi in pat, dar doarme in capul meu, se baga in mine, imi baga mainile in ochi, in par, picioarele in gura... Dar, trebuie sa recunosc ca ma topesc cand ii simt manuta pe fata si o privesc cat este de dulce..
Carmen , sa ne traiasca Ilincele!, nu? ca azi mai adauga cate o luna la anul facut deja. Noi facem azi 4 si voi 3, nu?

ma grabesc sa termin treaba cat mai repede si sa plec mai devreme acasa. Plecam la Tulcea, orasul meu natal, sa-mi vad sora si nepotii. Abia astept!!!
Asa ca daca nu ne mai auzim, va doresc un weekend frumos si sanatate la mamici si poznasi bolnaviori!

Mergi la inceput