Montignac: ce am mancat azi? (65)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Ponei, nu m-am gandit la ordinea alimentelor pe zile, dar cred ca nu conteaza...M-am gandit sa-mi fie usor in we...Cand nu o sa am ce manca din grupa respectiva sau nu o sa mai am chef, o sa mai intercalez cate o zi de Monty normal, ca sa mai pap si covrigi integrali sau paine graham cu gem fara zahar, ca mi-am facut provizii si trebuie consumnate, nu?? Asa mai rup monotonia.
Andanii, multumesc pr urari! Sa dea Domnul sa fie bine si sa nu mai necesite o a treia operatie.
Azi am mancat pana la ora asta: 2 kiwi, o portocala, o banana mica si nu prea coapta, ciorba de legume cu bors, legume asortate la cuptor. Pana deseara o sa mai pap ceva fructe, poate si compot de ananas, si daca imi mai e foame, iar legume la cuptor.
Maine...carne...brrrr! urasc zilele de carne, noroc ca mai combin cu peste...

Laura si bebitele: Bianca (6 ani si 7 luni) si Ramona (3 ani si jumatate)
poze_cu_fetele_mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chance de altamira spune:

pentru raport: 72.8 kg. in mare am cam macat aceleasi chestii.problema va fi in week-end cand intervin abaterile, nu stiu de ce. succes si week-end placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

vin si eu cu raportul dar mai tarziu putin, daca e de bine, daca nu...las pe saptamana viitioare

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Hai si eu cu raportul: 59.8kg. Stiu ca nu e mult, e chiar nesemnificativ, dar nici nu m-am concentrat cum trebuie la Monti. Maine plec in RO, asa ca ma gandesc cu groaza la abaterile culinare pe care o sa le sufar timp de 2 saptamani. Dar apoi vin ianpoi si trec la regim serios, cu sport si supravegheat dieta si somn cum trebuie!!!

Azi am mancat asa:
-mic dejun: omleta cu sunca, paine de secara si 1 cana de cafea cu lapte
-ora 2:53 pm: 4 bomboane de caramel
-mai tarziu beau un ceai de cretisoara cu pulbere de orez verde si o sa fac niste burritos (arata ca un fel de clatite mai groase, dar fara ulei si se umplu cu sos de rosii, boabe de porumb, branza si bucatele de pui facut la foc iute)

Si maine zbooor . Dar revin in 2 saptamani

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Salutare
M-am decis: de maine trec si eu la un singur tip de alimente pe zi. Incep voioasa cu fructe Portocale, kiwi, grefe, struguri, mere, ce mai gasesc prin magazine
Azi am fost la pizza si acuma mi-e rau de la stomac...
Dar de maine pana vineri ma fac fata serioasa

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/album?.dir=/2c7b

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Larra spune:

Mie mi-e si rusine sa va spun ce-am mancat in week-end !
A coincis si cu menstruatia si-am avut numai pofte , in special de dulce , si-am mancat si pizza si cartofi prajiti si prajitura ....
Maine mi-e si frica sa ma urc pe cantar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Buna seara la toata lumea!!

Revin si eu la Monti de maine!!! Multumesc la toata lumea pentru idei pentru "meniul fetitei mele"!!
Am facut pana la urma tortul Barbie!! Evident nu ca cel care l-am vazut in poza de la culinar, dar avand in vedere ca sunt novice in arta culinara, "eu zic" ca nu a iesit prea rau!!! Fetita mea a fost mai mult decat incantata!!
Puteti sa vedeti poze aici: http://community.webshots.com/user/dinescur

Promit ca fac modificari in tabel in seara asta sau cel mai tarziu maine!!
Va pup mult!!!


Multa sanatate!

Ralu-mamica Ioanei si a Mariei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Ralu, sunt atat de superbe pozele! Te rog posteaza linkul si la sub Mese de mare gala! Sau da-mi mie permisiunea sa-l postez, te rog.
Multumim si pt tabel. Esti o dulce

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/album?.dir=/2c7b

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Ralu, ti-a iesit chiar foarte frumos tortul cu Barbie!! Cu ce l-ai imbracat? Cu fondant? Ce reteta? Nu ai si o sectiune, ceva? Ce continea inauntru?
Eu azi nu am mai reusit sa tin nici un regim, de altfel nici aseara (am facut chec, iar azi praji cu mere)...Pare-se ca kg dat jos s-a pus la loc deja...dar de maine o iau de la capat cu disocierea...sau poate nu de maine, ca sunt prea stresata de operatia fiica-mii...oricum in principiu sper ca pap maine lactate si marti fructe si legume...desi am o pofta de dulce....nu stiu ce sa ma mai fac...

Laura si bebitele: Bianca (6 ani si 7 luni) si Ramona (3 ani si jumatate)
poze_cu_fetele_mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Lialiana, Laura-sunteti niste dragute!!! Multumesc de aprecieri!!!
Liliana -am facut si eu cum m-am priceput!!! Nu se compara cu ceea ce faci tu!!! Daca vrei sa pui pozele la sectiunea Mese de mare gala, eu sunt de acord!!! Sper sa nu ma fac, totusi de ras!!!!
Laura-am folosit pe deasupra martipan(nu stiu daca se scrie asa)-in Franta se numeste "coca de migdale"! Se gaseste deja facuta!!!Eu am amestecat-o cu niste bombonele foarte mici ca sa dea senzatia ca rochia are un model. Inauntru nu a fost mare lucru!!! Am folosit 3 blaturi(pandispan) (nu foarte inalte) care la randul lor le-am taiat in 3 si intre feliile de blat am pus un strat de dulceata de caise (destul de subtire stratul) si pe deasupra un strat de crema de vanilie (dar fara unt, un fel de budinca-destul de usoara). Nu a trebuit sa insiropez blaturile, pentru ca dulceata de caise a inmuiat un pic blaturile!! A fost foarte bun la gust si destul de usor!!!
Cam asta!! Daca o sa-l mai fac inca o data o sa incerc sa fac niste blaturi din bezea si crema sa fie de ciocolata-cred ca este o combinatie foarte buna si care merge cu martipanul!

Va pup mult!!!


Multa sanatate!

Ralu-mamica Ioanei si a Mariei

Mergi la inceput