Endometru,ovulatie,temperaturi,monitorizari-74

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

AVALON daca asa zici tu,de luna viitoare schimb roata...

BUBULINA arunca un oki la pag 10 din cap trecut...ca eu,ca de obicei nu vazusem ca s-a deschis alt capitol

ANDICU ma bucur ca esti bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Anul trecut cand am facut vaccinul antigripal ginecologul meu a zis ca nu facem stimulare ca e periculos pentru o eventuala sarcina.

Familia mea
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

MARINNA esti o scumpa...astept urmatorul CM si ma pun pe treaba...de data asta temperatura vaginala...
Pai tare-mi e ca pina la urma o sa fac si analize si HSG in Romania...ca la cit de incet se misca lucrurile pe aici imi ies peri albi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

marrina...multumesc...esti dulce...
Andicu...ma bucur ca esti bine la sani si ca te-ai mai linistit in privinta asta...
fetelor...eu iar sunt racita...cadou de ziua de nume...

anda

DICIU&LICIU

"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Fetelor? Cum ramane cu intrebarea mea? Spuneti-mi ca sunt dusa cu pluta, dar nu ma lasati cu gura deshisa! Despre luna noua si luna plina intrebam....au ele vreo influenta asupra conceptiei sau ovulatiei?

Nu ma supar chiar daca radeti de mine...

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

NUMEIOANA, eu nu stiu nimic in legatura cu intrebarea ta. Sorry!!!!
ANDICULE, ma bucur mult ca mamograma a iesit bine.
DANA P daca ai mana buna te iau si iti fac cinste. Promit.
De mi-ar iesi si mie bine planurile pe care le am cu noul ginecolog. Macar asa mi-as permite si eu sa fac monotirizari si sa fiu in evidentele unui medic bun, ca aici la noi toata lumea il cauta pe doctorul arab care "face minuni"

catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

piccaflor, io sunt tare derutata cu atatea subiecte deschise, am citit in sfarsit mesajul tau. Stiu de problema cu HSG-ul la tine in Italia ca e greu de obtinut programare. In principiu, nu cred ca e asa importanta ordinea cand iti faci investigatii complete, poti face f.bine hormonalele primele si cand vii in Romania sa faci si nenorocita aia de HSG (care ti-a dat atatea batai de cap). Asa cum zicea si marrina, io imi iau TB vaginal si cred ca e OK. Asa cum ii spuneam si lui numeioana, iti faci cont pe www.fertilityfriend.com, iti introduci zilnic valorile TB masurate si eventual conform intructiunilor mai poti verifica si alti parametrii (cum e fluidul cervical, pozitia cervixului etc) si ei determina daca ai si cand ovulatia iar pe perioada cat ai promo VIP iti determina si o eventuala sarcina. Contul e free si doar pentru o perioada iti ofera VIP ca sa vezi diferenta cred.
Fetelor, io am o dilema: credeti ca sanii umflati si durerosi cu vinisoare din alea albastre pot fi simptom de ? Cred ca am devenit cam paranoica si caut cai verzi pe pereti...

"Speranta moare ultima"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Bubulina, ...ehhh... teoretic sunt simptome de sarcina,..practic eu le am in fiecare luna si uite ca nici urma de sarcina. Ce sa mai credem si noi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

Buna ziua ca s-a dus si dimineata!!!
Mah eu de cand am aflat de foliculul ala imens in ziua 8 ( azi sunt in 10) sunt groaznic de.... horny, parca as fi in calduri de-a dreptul,cand mie in general in perioadele reci ale anului imi cam scade libidoul. Stau si eu si urmaresc simptome de ovulatie, intzepaturi, dureri, ceva cat de mic da' nu se intrevede nimic. Abia maine ma duc iar la eco sa vedem ce mai face foliculul

Amely prednisonul nu voiam eu sa-l iau ci mi l-a recomandat doctorul ca sa nu simta ca mi-a luat banii degeaba pe consultatie , cica pentru a preveni eventualele aderente ce se formeaza dupa interventii de genul laparoscopiei...

cami



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Bubulina, cum e cu cervixul. Aici chiar mi se pare greu. Ce schimbari intervin, ca nu am inteles prea bine ce vrea sa zica site-ul in care m-am inscris (fertility).
Si cum e cu sarcina pe care ti-o arata site-ul... Scuze pt atatea intrebari tampite........dar ma documentez!

Abia astept sa treaca luna sa vina ciclul nr 2 sa vad atunci diferente...

Multumesc pentru sfaturi.

Ioana

Mergi la inceput