Endometru,ovulatie,temperaturi,monitorizari-74

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

ma dano... da' m=am cam saturat de sensibilitatea partenerilor nostri! Nu le zi aia, nu ailalta, ca is sensibili dragutii.
Ba uite ca eu sunt turbata si ori ma sustine in toate ori basta!! Il iubesc de mor si el asemenea pe mine, da' chestia cu invaluritu pentru ca stiu ca sunt la ovulatie mi se pare ca cersesc sex, si nici el nu e chiar prost sa nu stie detalii chiar daca nu i-as spune de monitorizari..
Catty al meu se poarta bine numa' ca'l apuca neshte chestii numai cand nu trebuie. Nu m-a refuzat niciodata, n-are tupeul da' poate si mie mi se pune pata prea usor. IS foarte sensibila vizavi de sex si nu accept ideea ca un partener sa traga de celalalt. Nu se intampla des asta, da' uite ca se intampla cand nu trebuie...
De santajat nu vreau sa-l santajez. E un tip extrem de inteligent si n-ar pune botu la asa ceva da' am sa-i raspund cu ignoranta. M-a batut la cap 3 ani de zile ca vrea copil si vrea copil.. Eh, cand o sa se decida ca trebuie sa faca mai mult decat sa dea din si din.... doar cand are chef abia atunci o sa mai discutam

Va multumesc pentru sustinere da' de azi i-am declarat razboiul tacerii sotzului meu. N-aveti idee ce noapte de cosmar am avut. Am visat ca numaram secundele si minutele de viata ale ovului meu si ca totul era in zadar pentru ambitiile lui. Nu pot sa traiesc asa, in asemenea tensiune. Ma tampesc de tot in ritmul asta. De aia trebuie sa-mi iau o pauza de doctori si de monitorizari. Macar sa nu stiu daca ovulez, cand ovulez. Da' sa stii ca ai folicul cat casa si tu te certi pe tampenii si pe ambitii cu el.. zau ca turbezi..

cami



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Fetelor, eu am niste noutati si nu stiu daca sa le consider bune sau proaste. Luna asta am planificata o inseminare cu Dr Moisa, si taman luna asta s-a gasit si organismul meu sa-si "planifice" o mica rebeliune. Adica de unde eu in ultimele 5 luni ovulam prin z 18, la un CM de 33 zile, acu s-a gasit ovarul meu sa produca un folicul de 15 in ziua 10, de unde probabil ca ovulatia va fi prin z 13-14! Daca ramane asa de-acum e bine, dar daca incepe de-acum sa ma "frece" cu CM ba de 28 ba de 33.... Diseara si dupa asta pauza pana la inseminare.

Cu riscul de a ma intinde prea mult, fetele care au probleme cu sotii referitor la prestat, nu pot decat sa va spun ca fiecare om e diferit, si metodele de abordare difera. Fiecare din noi stie cel mai bine cum reactioneaza propriul barbat si ce metode "functioneaza". Eu scap ieftin, daca pot sa spun asa, ca al meu se mobilizeaza numai in ziua cu pricina, in rest Voi stiti cel mai bine la ce anume reactioneaza si la ce nu. Putina diplomatie cand trebuie face minuni. Nu mi-o luati in nume de rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Simonette sper ca maine vi cu testul ala nu?Sau ne mai fierbi putin?Eu cred ca e +.
Fetelor cu cat trageti mai tare de barbati sa fie barbati cu atat veti primi mai multe refuzuri.In perioada "nefsta" fiti sexi si provocati dar refuzati pe diferite motive.In schimb in perioada ferila faceti in asa fel incat sa para ca le faeti un favor .
Succes!

Familia mea
Razvan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:



De altceva nu sunt in stare dupa vestea de ieri... Cu danutza. Si acum va citesc ce scrieti despre sotiori si ma intristez si mai rau. Eu de cand cu tratamentele naturiste (ia si el de patru luni jumate ca si mine) nu am probleme cu el. Doar ca fumeaza si ma enerveaza ca nu poate renunta (alta data a putut; cand iesise spermograma mai prost).

simonette Fii tare. Lasa-le incolo de teste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

DANA P as vrea eu sa pot suna la cabinetul lui si sa intreb cat este consultatia si ecografia, dar am o problema: singurul nr. de telefon pe care il am este nr lui personal, asa ca......... Sper insa sa nu am probleme prea mari maine. Am reusit sa fac rost de 1.000.000 lei si sper sa ajunga, ca daca nu........... Dar om trai si om vedea ce va fi maine.
CAMI30 iubita pana la urma este alegerea ta. Dar poate ca a fi mai rece si mai distanta cu el este o idee f buna. Pe al meu cand il ignor total vreo 2 zile il doare mult mai mult decat daca l-as certa. Dar la mine cu ajutatul si cu prestatul in ziua buna nu am obtinut rezultate nevorbind cu el, ci luandu-l de manuta si mergand in farmacie unde am cerut anticonCeptionale, si mai avea un pic si ma batea acolo. Era asa de furios ca nu mai vreau sa incercam incat m-a tarat pur si simplu afara din farmacie. Acum este ok, dar intrebarea este pt cat timp. Daca il tine Dumnezeu asa pana raman, nu mai imi trebuie altceva.
SIMONETTE iti tin pumnii sa fie cu ochisori luna asta.
Fetelor, eu ma retrag. Nu pot intra week-endul asta pe forum, asa ca voi afla vestile abia luni dimineata. Si tot atunci o sa va spun si cum a fost la noul medic.
Va pe

Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata "sunt prea fericit".


catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari-lu spune:

salut fetele!e greu sa-i convingem cu vorba p ai nostrii barbatei sa atunci cand trebuie,chiar si prin invaluire nu iese totdeauna, ori se prind si se simt tot fortati , ori chiar sunt obositi...dar eu am verificat ca daca ma bag goala-goluta in pat fara sa zic nimic, ii trece somnul si se "trezeste"... si in plus crede ca e initiativa lui.se pare ca pentru ei conteaza mult sa SIMTA pielea calda si catifelata...odata chiar am tras un pui de somn asa pana s-a terminat filmul in sufragerie, fara sa ma enervez , m-am odihnit si cel care m-a "trezit" a fost el, surprins ca dorm dezbracata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Buna seara fetelor!

Danutza ,te rog primeste un intarziat si de la mine si un gand bun si nu fi trista,poate va fi bine si pentru noi intr-o zi....
Catty iti tin pumnii maine la dr sa vi luni cu vesti bune!

Eu sunt in ziua 25 si ma astept sa vina rushii peste mine (chiar sunt curioasa la cate zile or veni luna asta...).

Va pupic pe toate,toate! si sa auzim de bine!

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Va poftesc la capitolul urmator.

Mergi la inceput