Endometru,ovulatie,temperaturi,monitorizari-74

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Danutza, imi pare tare rau, scumpa...
Nu iti pierde speranta si bb-le tau va veni! Te pup mult!

Uite, am gasit ceva care mi s-a parut tare frumos...stiu ca ma lungesc, dar nu cred ca sunt out of topic...

Adevaruri – Pentru SUFLET
Reguli pentru a fi fericit
Dumnezeu nu a promis zile fara osteneala, ilaritate fara mahnire, soare fara ploaie, dar El a promis putere pentru fiecare zi, mangaiere pentru lacrimi si lumina pentru drum.
Dezamagirile sunt ca si gropile de pe drum; ele iti dau impresia ca esti jos, dar mai tarziu te bucuri de drumul neted. Nu sta in groapa prea mult.
Mergi inainte!
Cand esti dezamagit din cauza ca ceva nu a mers asa cum voiai, stai putin, gandeste pozitiv si fii bucuros, deoarece Dumnezeu se pregateste sa-ti dea ceva mai bun.
Cand ceva ti se intampla, bun sau rau, cugeta la ce inseamna. Acolo gasesti un scop in care viata te invata cum sa razi mai tare sau cum sa nu plangi prea repede.
Tu nu poti face ca cineva sa te iubeasca, tot ce poti face e sa fii o persoana care poate fi iubita, restul depinde de acea persoana in a-si da seama de valoarea ta.
Masura dragostei este atunci cand iubesti fara masura. In viata sunt foarte rare ocaziile in care persoana pe care o iubesti sa te iubesca la randul ei. Odata ce o ai nu o lasa sa plece, sansa aceasta s-ar putea sa nu mai apara inca odata.
Este mai bine sa iti pierzi orgoliul pentru persoana pe care o iubesti, decat sa pierzi persoana iubita din cauza orgoliului.Cautam atat de mult timp persoana iubita si apoi gasim greseli acelora pe care ii iubim deja, cand de fapt ar trebui sa ne perfectionam in dragostea pe care noi o dam.
Cand intr-adevar iti pasa de cineva, nu te uiti la defecte, nu cauti raspunsuri, nu bagi in seama greselile. In schimb te lupti cu ele, accepti erorile si le treci cu vederea
Niciodata sa nu parasesti un prieten vechi. Niciodata nu vei gasi unul care sa-l poata inlocui. Prietenia este ca vinul . Devine mai buna pe masura ce vechimea ii este mai mare.

Ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Ingeras, ce cuvinte frumoase si adevarate ai scris!!
Si eu cred ca toate se intampla in viata cu un scop., ca Dumnezeu ne pregateste intotdeauna sa ne dea ceva mai bun.
M-a apucat asa o stare de deprimarecand ma gandesc ca mai am doua zile jumate pana aflu unde este sarcina simt ca o i-au razna.

Dana
http://community.webshots.com/user/danavas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Offf, nu-i drept, DANUTZA, imi pare atat de rau draga mea...sper din tot sufletul sa se prinda bebele data viitoare!
Mi-a placut un citat din ce a scris Ingeras, care cred ca ti se potriveste: "Mergi inainte! Cand esti dezamagit din cauza ca ceva nu a mers asa cum voiai, stai putin, gandeste pozitiv si fii bucuros, deoarece Dumnezeu se pregateste sa-ti dea ceva mai bun". Noi iti suntem alaturi!

Iti multumim Ingeras pentru cuvintele frumoase!

Andicule, ticturile si pastilele iti pot influenta hormonalele... si eu iau tot cam ce iei tu, si chiar ma gandeam daca e bine sa repet acum hormonalele (adica prolactina) sau sa mai astept...

Catty, sper sa vii cat mai repede cu vesti bune de la noul doctor! si sa-ti revina optimismul, da?

Maine fac eco, chiar am emotii, oare tratamentul naturist ar putea avea efect dupa numai 2 saptamani?

"...mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Offf, asa cum am scris si la FIV, parca mi-a cazut cerul in cap!!
Eram convinsa ca Danutza va reusi !! de fiecare data cand inca una din noi esueaza , parca se mai rupe ceva in sufletul meu!!..

Danutza, scumpa, la fata vesela si optimista pe care o cunosc eu,reusita va veni cu siguranta la o noua incercare! esti si tu o luptatoare ca si noi celelalte, si meriti sa reusesti si sa nu te dai batuta de la prima incercare !!! Noi suntem alaturi de tine si nu te lasam sa cazi !

Vine si randul meu..

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

DanaP, tu incearca sa stai linistita si sa speri...ca totul va fii bine! Si asa va fii, pt ca noi suntem toate alaturi de tine.
Stiti la ce ma gandeam? Am avut emotii pt Danutza si acum sufar pt ea, ca si cand ar face parte din familie, desi nu ne cunoastem...este incredibil ce poate face un "subiect" comun...

Pupicei multi, Ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Asi: pe 4 oct. am fost la eco si dr. mi-a zis ca daca vreau sa fac IA sa fac pregnil pe 6 seara si sa ma prezint la IA pe 8 dimineata. Asadar, ea nu considerase ca am ovulat, nu?

Piccaflor: si sotul meu a facut biopsie testiculara, de unde a iesit totul ok. In acest caz azoospermia se justifica printr-o posibila obstructie a canalelor. Ne gandim insa sa mai facem o spermograma la Bucuresti, la un centru mai dotat.

Danutza: asa cum am scris si la FIV, nu vreau sa cred. Nu este drept. Promite-mi ca vei fi barbata si ca vei infrunta situatia mai bine decat mine. Fii tare si te asteptam printre noi oricand, atunci cand te simti in stare. Daca vrei sa plangi, fa-o descarca-te. Dar nu dispera. Nu te cunosc personal, sunt noua pe aici, dar iti impartasesc durerea. Imi permiti sa iti trimit un pupic, asa, ca sa vezi ca sunt alaturi de tine?

Tabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

DanaP...suntem alaturi si de tine iubita!!...sa fie samburelul la locul lui...
eu inca nu mi-am revenit de la telefonul ca Danutza...m-am intristat pe ziua de azi...frumoase randuri ingeras...dar ei acuma trebuia sa-i dea Dumnezeu un bebe...se putea...era posibil...era incurajator de posibil...si totusi de ce nu?..
stiu ca trebuie sa avem moralul sus acuma...pentru ea...s-o ajutam...dar sunt sigura ca o astfel de veste descurajeaza si eu recunosc ca m-a demoralizat pe mine..dapai pe ea...
eu stiu...poate cateodata..daca pici tare si te manifesti ca atare...te descarci si apoi ai puterea s-o iei de la capat mai indarjit...

anda

DICIU&LICIU

"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

danutza, imi pare tare rau ca nu ai reusit de data asta Cand citesc pe forum ca unele fete reusesc chiar din prima si altele nu, ma gandesc ca FIV-ul in care toata lumea isi pune speranta este pana la uram ca o loterie, poti sa tragi sau nu biletul castigator. Tocmai aici e problema, fiind singura metoda de reusita pentru unele fete, e foarte mare dezamagirea cand rezultatul nu e cel asteptat. Important este sa ai puterea sa te ridici pentru a merge mai departe!
piccaflor, ma bucur tare mult ca sotul tau a inceput sa ia branca ursului. Daca ar mai lua si niste vitamine + tratamentul medicului, cred ca in final va fi mai bine! Succes!!!
amely, bafta multa la monitorizare, sa ne spui daca plantele au sau nu efect (ma intereseaza si pe mine). cred insa ca trebuie sa mai astepti cu prolactina, eventual sa o faci macar in aceeasi zi a CM ca luna trecuta (21 parca).
Pup toate fetele fara exceptie

"Speranta moare ultima"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

N-am cuvinte...........................
Sunt asa de mahnita in sufletul meu, pentru Danutza!Fruntea sus si...tot inainte! Din pacate trebuie sa mergem inainte, nu ne putem permite sa ne oprim! Nu avem voie! Sunt alaturi de tine Danutza,asa cum toate fetele sunt!Curaj, draga mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Forumul asta creeaza dependenta. Credeti-ma ca stiu ce spun, asta vara am zis sa nu mai intru si tot intram si citeam. Se formeaza o reuniune de suflete si o forta de a lupta fantastica atunci cand esti in impas si vezi ca toti cei din jurul tau sar sa te ajute.
Asa cum zicea si Lachi la FIV ajunge sa-ti ocupe 90% din timp forumul si de ce pentru ca suntem niste fete saritoare si gata oricand sa ajutam pe cel aflat in impas, ne implicam foarte mult sufleteste in viata fiecareia dintre noi.Eu tot timpul ii povestesc sotului ce se mai intampla extraordinar pe forum si el zice ca sunt dusa cu pluta , dar stie foarte bine ca de aici obtin foarte multe informatii si mai ales ajutor moral.
Nu stiu ce ma apucat sa scriu un astfel de mesaj, poate din cauza stresului pe care sunt nevoita sa-l suport zilele astea si ca fara voi nu stiu ce m-as fi facut.

Dana
http://community.webshots.com/user/danavas

Mergi la inceput