Bebelusi de iulie-august 2005 (17)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Hai ca am ceva timp si am reusit sa citesc toate raspunsurile voastre .De ieri am incercat mai ales noaptea cand e adormita sa-i dau sanul mai putin iubit si merge vad.Ziua se lasa cu scandal la el,dar am sa insist.
dede cred ca teoria ta e buna...ma simte si pe mine ca sunt incordata cand o pun la sanul ala.,..ma gandesc ca iar nu suge etc.
Oricum ca idee din sanul problema suge cam 10 min, in schimb la sanul iubit ar sta si 1 ora.

Altceva , o intrebasem si pe Monica-Elena, de vreo 3 ori a facut pana acum, plange din senim, de zici ca o taie cineva, e vreo explicatie???Mi se rupe sufletul, ca e plans de ala greu cu suspine...


AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corbioana spune:

Buna seara inainte de noapte buna ca sa zic asa!!
Noi am fost plecati azi la bunicu' o sa pun si cateva poze maine dimineata si am dormit pt prima data toti 3 intr-un pat mare e adevarat dar s-a cam foit Andrei s-a trezit pe la 3 ...asta e...am facut si noi o iseire cu stat noaptea.
Vad ca ambitia lispeste la toata lumea, sa stiti ca si eu pun gura destul pe dulciuri eu care puteam zice NU hotarat. Ei bine acum parca am ceva care ma pune sa iau...desi nu bag zilnic...dar oricum...
ce e mai rau (in afara de probl cu maselele mele asta care inca nu ma lasa sa mananc...parul cazut grupa mare...) vad ca ma ia o greata de la stomac noaptea ceva de ma sperie ..cand ma trezeste andrei sa pape (nu mereu) in timpul noptii am senzatia asta...Ce naiba sa fie a mai auzit cinea de asa ceva???
Am vazut ca va amintiti cu nostalgie de mom cand eram si noi la mamici de iul-aug...heee ce vremuri cu burtici...dar lasa e mai bine acum cu ei out.
MA duc la nani sper sa revin safe maine la voi.

Ioana si bebe Andrei 27 iunie 2005

http://pg.photos.yahoo.com/ph/corbioana/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Corbioana...hai ca m-a pufnit rasul..stii tu treaba cu aseamanrile alea..si eu am greturi..uneori si noaptea ..dar cel mai mult dimineata ..parca o aud si pe Katink ca si ea le are...dr zicea ca ar fi din cauza suprasolicitarii sau a carentei de vitamine din corp.
Cu cazutul parului si eu am probleme...chiar ma sperii...parca naparlesc ..il tin lange bebe tot timpul strans de frica sa nu ajunga la ea firele mele.


AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

Ioana si mie mi-e greata, mai ales dupa ce maninc...cred ca e de oboseala.
am inceput azi un tratament pt par, sa vad ce rezultate am...e ceva de groaza cum imi cade, cu pumnul...

M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Fetelor, vad ca v-au apucat nostalgiile! O sa merg si eu sa le salut pe fete dar cand se strang mai multe. Eu de pilda zilele astea implinesc un an de la conceptie! Asa ca nu stiam inca de bb.

Vorbiti de program? (apropos Anda super program!) Noi tocmai am papat a 3-a masa pe ziua de azi! (daca nu o pun si pe cea de la 7 dimineata!) Eu incep numaratoarea dupa ce doarme 7-8 ore legat, si azi am reusit performanta sa ne culcam pe la 7 si un sfert si sa ne trezim pe la 2 si jum!



Simona si Mario 22.07.2005
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonaci79/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

Veve plinge serile de ma termina psihic, dureaza 3-4 ore pina reusim sa o culcam, de 2-3 zile nu prea maninca. nu stiu ce e cu ea, nu are febra, face pisu, kk normal, a dormit peste zi...
si sunt asa intoarsa pe dos ca nu pot adormi, peste noapte se trezeste sotul la 2 sa ii dea sa pape,ii mai dau si eu la 4-5 si cind se trezeste pe la 7-8 o ia maica-mea si practic atunci reusesc sa dorm si eu 2-3, uneori 4 ore. innebunesc in ritmul asta, nu stiu ce sa mai fac.
noapte buna, ma duc sa ma foiesc in pat, ca de dormit...slabe sperante.
M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Colac peste pupaza am iesit in parc azi si cand am revenit nu mai aveam lapte! Abia am muls 40 ml. M-am pus pe un plans de tremura camasuta pe mine si m-a apucat o durere de cap de am zis ca mor! Am luat un agolcalmin, am baut niste apa si am trecut iar la muls. Si dupa o ora si ceva de la mulsul anterior am scos 130ml. Uraa! Se pare ca mai ramasese si de la masa trecuta. Dar daca m-am panicat ca am vazut ca nu iese nimic, s-a blocat laptele si nu mai iesea! Bine ca a fost alarma falsa! (ma speriasem si pt ca mi-a murit catelusa mea vineri si am crezut ca e de la suparare)

Simona si Mario 22.07.2005
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonaci79/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Dede- el se incordeaza sa ajunga cu piciorusele la mine, sau sa vorbeasca, si atunci ii mai tremura manutele. Poate fi ceva grav? Nu ma speria!

Simona si Mario 22.07.2005
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonaci79/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Zina- multumesc ca esti alaturi de mine!

katink- scuze, nu mi-am dat seama! Sa-ti traiasca fetita, sa fie sanatoasa si cumintica!

Simona si Mario 22.07.2005
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonaci79/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Mamini- si Mario mai are zile in care papa mai putin. Nu te nelinisti, isi revine ea!

Am auzit azi de o gradinita super care e exact langa mine, costa 150 euro/luna cu program pana la 6 seara si au posib sa-i lasi si pana la 8 (probabil un pic mai scump) si in banii astia fac engleza+germana, pian, calculator, si altele si cica tipele sunt super! Si primeste copii de la 2 ani! Asa ca am rezolvat problema cand plec la serviciu la 2 ani.

Va pup acum, ma duc si eu sa stau in pat putin. Noapte buna tuturor!

Simona si Mario 22.07.2005
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonaci79/my_photos

Mergi la inceput