Mamici de noiembrie-decembrie 2005 (63)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

lungul drum al gravidei catre pat este presarat cu mari obstacole, de exemplu INSOMNIILE.. Pana acum apareau la 4-5 dimineata, acum e 3 fara ceva...si e totala...adica n-am nici strop de somn...
ce este linistea asta pe-aici? ultimul mesaj inainte de ora 23!?!! Si de atunci diaspora doarme ziua? sau sunteti in afirmare profesionala in ultimele saptamani de sarcina? sau ati plecat la plimbare...mai e cineva pe-aici?

http://community.webshots.com/user/anda1977

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

HELLOOOO mai sunt eu si .....ATAT

joy + bocanila35+
EU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

aaa, uite-o pe joy in plina insomnie...joy, esti in concediu, adica dimineata poti dormi sau iti suna ceasul la 7:30, ca mie?
interesant cu dopul asta, bine ca mi-ati zis ca nu e obligatoriu sa nasti imediat ca la ce simptome am, daca as mai vedea si dopul in urmatoarele zile, cred ca faceam infarct de sperietura...oricum sper sa nu-l vad...ia uite, iar am un val din ala de caldura la nivel genital...

http://community.webshots.com/user/anda1977

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

CONCEDIU....
Si numai zice de calduri..ca si eu am numai cutite siace parca bagate pe acolo...
Prietenelor mele carora li s-a rupt apa,nu stiau nimic de dop. L-au pierdut..pe drum ele nu stiu cum ar trebui sa arate.
Eu mai am scurgerea aceea mai accentuata un pic, dar nu cred ca asta-i dopul

joy + bocanila35+
EU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

vai, joy, ce jenant, tot noi doua suntem si la ora asta...nimeni, dom-le sa vorbim de un simptom, un bebe, o nastere ceva...pai se pustieste forumul asta dupa ce nastem toate...celelalte mamici (alte luni) au sporit discutiile in primele luni cu bebelusii acasa. intrau mai des decat inainte...
rusinicaaa
bic, tare frumos nume ai ales pt. bebelina
m-am uitat si eu la poza alexandrinei ieri sa prezic sexul dar mi s-a parut imposibil...poza nu mi-a "revelat" acest lucru si simptomele m-au bagat in ceata si mai tare...

http://community.webshots.com/user/anda1977

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

nu e aia, din aia am si eu... cica ar fi cu firisoare roz...chiar, o fi obligatoriu cu firisoare roz?

http://community.webshots.com/user/anda1977

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Bic, Irinuca sa va traiasca puiutii!!!Tot mai multe trecem la mamicutze cu fiecare zi apare cate un bebeu.
Azi e ultima mea zi de servici...am niste stari tare schimbatoare,ba ma bucur ca nu o sa ma mai trezesc dimineatza ,ba sunt trista ca nu o sa mai am aceiasi activitate ca pana acum...dar schimbaritle astea cred ca provin si de la bebe...parca sunt tot mai emotionata si nerabdatoare sa mi-o vad si eu pe micutza.
Incerc sa va mai transmit vesti despre mine prin fetele de la Sibiu(Maria si Tania)...si poate mai trec si pe la vreun internet cafe sa va mai scriu si sa citesc noutatile despre voi,desi nu prea am in zona vreunul aproape.
Nu ma prea bucura faptul ca voi sta acasa..dar pana mai tarziu parca vad ca ma schimb iarsi o sa gasesc si avantaje in statul asta acasa...
Va pup.

Varsta bebelica
Poze cu burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_C spune:

quote:

Voua vi se rup bucati din dopul gelatinos? Eu am gasit azi, dupa ce am facut un dus cam fierbinte, dar micutze, cam 1cm lungime si 3mm latime.
Nu ma impacientez pentru ca la curs ni s-a spus ca se poate reface si nu e neaparat semn de nastere.



Felicia,

Dar de unde iti dai seama ca sunt bucatele din dopul gelatinos ? Cum arata ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Neata!Sunt fericita ca nu am insomnii!Dor f. bine si ma trezesc doar de trei-patru ori pe noapte!

Ce imi place numele Smaranda.Daca urmatorul este o fetita poate asa o sa o cheme!

Referitor la analize, dr. de fam mi-a dat sa fac gratuit secretie si la doua lab. mi s-a spus ca trebuie trimitere de la ginecolog.Nu e avere sa o platesti, 150 mii, dar e vorba si de "printipiu"!

Am fost si eu la eco si bb e bine.Eu am colul scurt 34 mm si mi-a spus dr. sa am grija pt. ca bb trebuie sa mai stea cel putin doua saptamani.De aceea ma si doare tot timpul burta jos!Eu am dpn 10.12.2005.
Nici greutatea nu este stralucita 2400, plus , minus 400, deci nu prea mult.Si mi-a mai spus ca am cordonul cam gros si bb ar putea sa nu primeasca suficient tot ce are nevoie!Ati mai auzit de asta?Ce parere aveti?

Ilenutza, 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

dopul gelatinos arata exact ca albusul de ou. Poate avea si firicele de sange - subtirele ca firul de par - sau poate capata si o tenta galbuie.
De cand merg la cursul de kinetoterapie, sunt foarte atenta la ce se intampla cu corpul meu.
Participarea la curs are si o parte proasta - ca orice lucru, de altfel - am devenit paranoica, mi se pare ca am toate simptomele explicate de tipa - fisura de membrane, contractii regulate....
Dar incerc singura sa ma linistesc. Cred ca o voi face doar cand o s-o vad pe bebelina in brate sanatoasa.
Ca si vizitele la doctor ma calmeaza doar pentru cateva zile, apoi iar mi se pare ceva in neregula.
Chiar fac haz cu sotul meu, ca dupa ce nasc va trebui sa ma internez in alta parte.


Felicia 35

Mergi la inceput