Mamici de noiembrie-decembrie 2005 (62)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

anda, ii voi face poze, deocamdata suntem in proces de instalare si acomodare. Marele noroc este ca am laptic iar nati suge si doarme. E drept ca azi noapte ne-a tras si vreo ora de plans, dar.. asta e!

Fetele la bb2 ati avut vreuna canal lacrimal infundat la bb1? Eu o suspectez pe Natalia, pt ca la un ochisor ii curg lacrimile si are si un pic de secretie. Se potriveste cu ce scrie in carte. trebuie sa o duc sa o vada un dr bun.

Anda si Dienuta sunteti tari cu tinuta la nastere! Acuma serios vorbind, o moasa povestea razand ca vin unele machiate si intr-o ora doua se fac praf, le curg toate culorile pe fata.... Tre' sa fim curate si ingrijite (picioare epilate, etc). In rest...

Eu iar am zbarcit-o cu spalatul pe cap, voiam sa ma spal joi seara dar pana la urma am lungit-o pe net, asa ca n-am mai apucat, imi lua prea mult sa ma usuc, mi-am zis ca ma spal vineri . M-am culcat la 1 si la 3 jumate m-am sculat sa plec la maternitate. Dar cu epilatul local m-am descurcat f bine, am folosit crema Veet in tot arealul respectiv si cand am terminat-o de pus in spate am inceput s-o iau din fata. (are timp de reactie - 3 minute). M-a usturat un pic in zonele cele mai sensibile dar a trecut repede. Iar rezultatul a fost f bun. Eu o mai folosisem si inainte, de "antrenament". La Giulesti te rade "pe uscat". Infirmiera de la internari. Groaznic mi se pare.

ilenuta ia-o mai moale, nu-i nici un vai de capul vostru la prima nastere - vezi Noki! Doar dupa prima eu am mai avut curaj de inca una!

Lavi02

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

tania, nu va cert ca va stresati decat asa, nitelus. Eu inca nu v-am povestit nasterea dpdv sufletesc, ce am simtit. V-am zis mai mult fizic, pt ca asta va interesa.

Anda da-l incolo pe dr B, faci kk pe el la propriu si la figurat! Acuma serios, daca ei nu se streseaza de asta, de ce sa ne stresam atata noi? Ei vad zilnic mamici scremandu-se si crede-ma ca in clipele alea se kk pe ei sa le iasa nasterea, sa iasa bb bine. Oricum, dupa ce iese bb si placenta vine infirmiera si strange mizeria de pe jos (campuri foste sterile, galeate sau ce-o mai fi dedesubt), vine moasa si te spala (te dezinfecteaza, etc) si dr se aseaza comod si se apuca de cusut. All nice & clean pt el.

Anda, n-am baut ceai de zmeur la viata mea. Dar e posibil sa ajute, stiu si eu?

Gata! Va pup. Chiuie Nati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Ati citit fetelor pe adresa noastra comuna?A nascut Catutza!!azi la 10 prin cezariana si ea si bebe sunt ok!

Varsta bebelica
Poze cu burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirabilis spune:


Noki, felicitari!Sa ai o bebita sanatoasa si mancacioasa!

Asta pentru Bic, sa nasti usor!

Fetelor,multumesc pentru urari...da, azi fac 27 de ani...
Ieri am fost la doctor si totul e bine, am programat cezariana pe 14 noiembrie, dr e de parere ca asta mica o sa stea bine mersi pana atunci,ca am un col lung si.."beton". Asa ca asteptam...

Eu acum fug sa pregatesc cate ceva pentru o cina romantica cu socrii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Super fetita catutzei - dolofana nu gluma :)! Le doresc toate cele bune si parintilor si fetitei.

Ripley
http://community.webshots.com/user/ripley_ripley2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

io cred ca azi stau logata pe contul comun, ca de azi dimineata fac numai modificari pe lista...

da, am vb cu sotul catutei, noutatile pe care le aveam le-am trimis pe mail.
si mi-a dat si o poza de la nastere, e pusa in contul comun, in albumul "la nastere". e facuta la 10 min...

Cristina 35+ si Andrei-Razvan(2.08.2003)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei
www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro" target="_blank">Gasca noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salisa spune:

Buna mamici si burtici!
Intru doar putin sa felicit proaspetele mamici si sa pup virtual bebelusii!
Sanatate puiutilor si multa energie la mamici!
Felicitari !
Salisa 33 saptamani plus 6 zile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Mirabilis LA MULTI ANI!
si cred ca poti sa patentezi chestia aia cu "cina romantica cu socrii". Primul cumparator ar fi Ina


Lavi02 sa inteleg ca dupa ce te-ai epilat cu crema Veet (peste tot? roz sau verde?) cu s-au mai atins alea de tine cu lama? Au fost multumiti?



Tania & www.snugglepie.com/cb/39925.png" target="_blank">BB Stefan 33+

Varsta BB Stefan
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

cristina, multumim ca ai grija de baza noastra de date
catutza, felicitari!

http://community.webshots.com/user/anda1977

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IrinucaR spune:

Dragelor, pentru mine maine e ziua cea mare!

Maine voi avea 38 saptamani si 2 zile, asa ca sa nu va chinuiti cu calculele

Ma simt tare bine, simt o combinatie de emotie cu maxima fericire, e ceva de nedescris. Imi astept cu nerabdare sotul acasica si deabia astept sa plecam 2 de acasa si sa ne intoarcem 'intregiti',,, in formatie de 3

Va pupicesc cu drag, aveti grija mare de voi!!!

IrinucaR pt mai putin de 1 zi

www.irinucasisoru.3x.ro

Mergi la inceput