Copilasi de sept-oct 2004 (89)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

iar nu-mi iese semnatura

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)


[url=http://community.webshots.com/user/giorgios72]POZELE NOASTRE[/url]


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

quote:
Originally posted by georgiana.david

iar nu-mi iese semnatura

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)


[url=http://community.webshots.com/user/giorgios72]POZELE NOASTRE[/url]


baga in ghilimele de la http pana la sf. linkului... adica "http://community.webshots.com/user/giorgios72" Deasta nu mergea... in rest totul e bine.
Eu nu dau cremvusti...
Nasol moment cu masina furata... Cumnatul meu a patit-o cu masina de la munca atunci cand era la el... pleaca in parc cu sora'mea si cand sa se urce in masina... ia-o de unde nu-i....
Iar legat de olita... asa am patin si noi in primele 2-3 zile... cara o intepa... La inceput am lasat-o imbracata pe olita ca sa se obisnuiasca... apoi cand o vedeam ca urmeaza sa produca ceva fugeam cu ea repede acolo...

Apar si io dupa o mie de ani... cu scuzele de rigoare pt. intarziere, urma si noi La multi ani, Alexia Stefania si Yasmeen!

Ana multa sanatate puiutzului si ne rugam pentru voi sa fie cat mai bine!

Noutati nu prea avem... bb e maraita din cauza dintior... mananca mai putin si mai si vomita... Asta este...


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171" target="_blank">Alex are nevoie de ajutorul nostru!
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank">Bazar pentru Alex


Eliana si Elena – 23 octombrie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Salut!

danyce, stai linistita..Stefan umbla hai hui prin toata casa de cand a inceput plimbatu de-a busilea!Si spun sa stai linistita in conditiile in care casa mea nu e tocmai super finisata la pereti, asa ca scobeste de zor si mananca ciment, ce sa mai zic cand face pe catelul si linge gresia din bucatarie...intr-o dimineatza tati cand si-a pus cafeaua din cana de filtru a stropit pe jos, nu a sters binenteles si a venit catelul de Stefan sa stearga frumos cu limbutza pana mi-am dat eu seama ce linge asa pofticios...era deja gata toata cafeaua de dimineatza! ba mai mult decat atat...umbla la lada de lemne pentru foc, se serveste de acolo cu "caca" cat doreste pana ma prind eu ce si cum.....plus statul lungit pe gresie, si multe altele care acu nu mi le amintesc.Pentru asta, Stefan nu a avut niciodata diaree, nu a avut nimic pe limba(vreun microb) deci ori sa imunizat singur ori sunt ei mai rezistenti decat credem noi, de racit a racit doar de 2 ori virus luat de la verisorul lui.

geo, eu nu-i dau crenvusti la Stefan, nici noi nu mancam, mi se par mizerabili in conditiile in care dupa ce i-am fiert apa ramane rosie, nu mai sunt crenvustii de alta data, am cautat toate felurile posibile(pentru noi) si toate mi s-au parut aproape la fel indiferent de pretz, dar pentru asta, Stefan tot a servit unul cand a plecat in vacantza la bunica

pufymic pozitia spiderman o aplicam si noi de zor, mai ales cand o ia la fuga de-a busilea in body, ajunge in bucatarie pe gresie isi o simte rece

anamari, cunosc spaima cu insecticidul, noi toata vara am avut de furca cu furnicile si inca mai apare cate una razletz.

Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos
Strengarul de un an
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341&whichpage=1" target="_blank">Bazar pentru Alex. Haideti sa-l ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

o Intrebare: sunteti multumite de cum diversificati papa la copilasi?In sensul ca reusiti sa cuprindeti toate felurile sanatoase de mancare?Eu in ultima sunt cam nemultumita, parca nu iese mancarea buna sau Stefan are alte gusturi...nu stiu...ieri ma gandeam ca abia astept sa il duc la gradi unde sper ca va manca mai diversificat decat acasa
De exemplu ieri am fost la mama si a mancat si el cu noi friptura de pui cu cartofi pireu, eram convinsa ca nu va manca tot, fiind cam mofturos in schimb, a mancat TOT si a cerut si supliment.....dar cum sa-i dau friptura toata ziua????

Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos
Strengarul de un an
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341&whichpage=1" target="_blank">Bazar pentru Alex. Haideti sa-l ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

buna fetele
ana ma bucur pentru voi ca e mai bine Alexutu.
Denaturata rau sunt si eu, misuna prin absolut toata casa , mai putin baia, ca gaseasem tot felul de lucruriin buda si cada, in pat sta dimineata dupa ce se trezeste cam 15 minute, dar nu e obligatoriu, asa zice ea, mai ales ca mai nou cam doarme nopatea cu noi in pat desi ma straduiesc sa o pun la ea, azi noapte am numarat: de 4 ori m-am trezit in maraieli ia-o de la ea pune-o la noi in pat adoarme in max 1 minut si iar pune-o la ea, oricum dimineata era cu noi pe la 7 cand am pus-o din nou la ea si s-a mai trezit la 9.
as las-o sa planga dar la 12 noaptea n-am chef de scandal.
tot zic ca o mut la ea in camera singurica, dar ta-su stramba rau din nas ca e mica, ca daca nu o auzim si tot asa

a racit evident duminica noaptea, ta-su s-a dus la 30 la farmacie, nu aveam picaturi de nas si aproape ca se sufoca asa de rau avea nasul infundat.n-am fost la dr o tratez eu deocamdata
geo, nasol cu masina
va pupam



Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora 22 sept 2004
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Danyce si a mea e numai pe jos si frecvent o gasesc maro la gura ca imi roade papucii. Tarcul e loc de depozitat jucarii si haine, cred ca in curand il strang ca ocupa locul degeaba. Si la mine de regula pitica bantuie si holul in 4 labe si a ajuns de ceva vreme sa intre si in baie unde pana acum a mancat niste hartie igienica. Tare mi-e ca urmatoarea degustare o va face la peria de toaleta
Geo nici eu nu i-am dat crenvusti, mi-e greu sa ii pasez, mai bine ii dau carne. Nu stiu, eu am ramas cam cu meniul de acum ceva luni, ma cam rog de ea cu mesele si nu am cum sa fac experimente ca se incapataneaza si nu mananca. O sa incerc atunci cand va manca bucati nu pasta. cat despre sotiment e adevarat ca multi sunt porcarii, dar eu am gasit unii la Primavara, nu stiu de cine sunt facuti dar sunt buni, ca aia de pe vremuri, nu lasa apa rosi si sunt ameste pui+vita. De fiecare data cand am luat erau la fel de buni.

Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Eliana cu ghilimele, fara ghilimele, iti multumesc! Oricum deocamdata nu mai incerc ca m-am enervat, in alte parti merge fara ghilimele iar aici nu.

Si eu stau pe ganduri cu cremvustii desi am o sursa bun, unul din clientii sotului meu are fabrica de mezeluri si ne trimite de acolo niste cremvusti de pui si niste preparate, mama, mama!

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)


http://community.webshots.com/user/giorgios72


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Mirela, cu intarziere: cat mai multi ani impreuna (impreuna-impreuna, nu asa, "unu' 'ici, unu' 'colo"), sa va bucurati cat mai mult de Robert si poate pe viitor un surior sau o fratioara !

Pupicei multi!

si Miron Radu (06 oct. 2004)

Frantzujii

Copilasi sept-oct 2004 1
Copilasi sept-oct 2004 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Salut

Daniela, fruntea sus fata draga, pai nu ai fost atenta la ce povesteam, vizigotu e consemnat pe jos de la venerabila varsta de 10 luni cand a inceput sa urle ca din gura de sarpe in tzarc. Asa ca..... stai linistita. Curat ca lacrima nu cred ca poate cineva sa tzina si nici copilu sa stea intr-un loc. Mai nasol este ca s-a invatat de asta vara sa umble descult si acum il cam deranjeaza ciorapii. In plus, cum scapa in cracii goi o taie pe gresie o tura, parca i-e pofta de o raceala la picioare....Bine ca de ieri ne-a dat drumu la caldura si e temperatura mai suportabila.

Mi=aduc aminte cand avea Tero 6 luni si au venit niste oameni sa inlocuiasca modemu si imi povestea unul dintre ei ca fiul lui a stat in tzarc numa pana la un an si 2 luni. Si io ma gandeam ca vai cum asa al meu va sta mai mult. Mda, pana la 10 luni....si asta cu eforturi....

Geo, eu nu ii dau cremwursti, de fapt nici un fel de mezeluri. Despre ce fabrica e vorba? (ca desi nu dau la copil, si stiu ca nu-s tocmai ok, eu-s fan cremwursti). Cat despre pitici, ma gandesc ca chiar si produsele ce vi le trimite pe spranceana au ceva conservanti si mai bine-l tii departe de chestiile astea, cel putin pentru un timp. Are el timp toata viata sa se "intoxice" cu de astea. Zic si eu....

Ana,minunata veste, ma bucur f mult ca Alexutu e mai bine.

Si eu-s singura cu bebu toata ziua insa tre sa fiu corecta si sa zic ca nu-i dependent de mine, seara cand vine tati scap de grija lui frumusel de tot. Numa de ar veni si tati asta mai devreme.....

Alte noutati nu prea am, azi noapte a dormit singurel in patutz pana la bibe de 7 dimineata. Caci eu am abandonat lupta fetelor, seara il adorm singurel in patutz, insa daca peste noapte se cere il iau intre noi...asta e, in halul de oboseala in care ma aflu nu rezist la miorlaieli nocturne.

Intrebare: mai are cineva vrun cupil care sa dondane NON STOP? Adica sa taca numai cat doarme?

Va pup.


Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
http://community.webshots.com/user/vizigotu

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Multumesc de urari,IOANA SI LORENA,si voua va doresc la fel,multa fericire, si pt baietei.

Ma bucur ca Alex este mai bine, draga Ana si curaj!

Mirela si bb Robert Cristian(19 octombrie 2004)
http://community.webshots.com/user/crismir100
http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001 1 anisor AICI

Mergi la inceput