Mamici de noiembrie-decembrie 2005 (61)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

pai anda, fa galerie.... catutza e internata, am vb adineauri cu sotul ei... nu stie daca o opereaza maine,. dar cel tarziu poimaine e sigur cu bb pe lista.

Cristina 35+ si Andrei-Razvan(2.08.2003)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei
www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro" target="_blank">Gasca noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

a... fetelor, uleiul de ricin e otrava curata (asa am invatat eu la medicina legala). erau aia (adik profii) cam disperati de felul in care se otraveste lumea cu toate tampeniile. si uleiul de ricin era capul listei. din pacate am uitat efectele, stiu doar ca se produceau in timp, blah-blah-blah. (n-a fost materia mea favorita)
c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

coraaap... ia mai documenteaza-te nitelul si lamureste-ne!!!! m-au otravit aia cu o singura "doza"??? poate e nevoie de consum constant... hai, pls... sau poate in cantitate mare... io zic ca vreo 50 ml cel putin tot erau acolo, cand m-au pus sa-l dau pe gat!

Cristina 35+ si Andrei-Razvan(2.08.2003)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei
www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro" target="_blank">Gasca noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

aruncat toate cursurile de medicina legala. urat materia. tinut minte 5 chestii. uleiu de ricin printre ele.
stai ca nu mori dintr-o doza (cred ) eu ziceam ca mai bine nu.

c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Anda nu incepe cu galeria pt mine ca mai am 2 sapt pana pe 16 ca s-a modificat termenul dar nu stiu sa intru sa-l modific. Si sincer nici nu vreau sa iasa mai repede ca nu sunt gata cu casa si abia pe la sf. sapt ne putem apuca de curatenie!

Si asa sunt obsedata ca azi toata ziua am simtit ca un pietroi jos in dreptul ovarelor care statea sa iasa dar nu m-a durut nimik. Am sta in pat dar nimik, pietroiul tot acolo, si bb misca undeva sus sub coaste si mai da cate una si in vezica. Si il rog sa mai stea acolo macar 2 saptamani ca e bine la mami in burtik. Sper ! Si mai sper ca aceste simptome sa nu aiba legatura cu nasterea dat fiind ca sunt nedureroase!

Va pup! 37+5

Diana
Poze cu mine :http://community.webshots.com/user/dordia2000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

coraaaap, pai sunt inca vie... cred ca n-am murit, nu?? da' poate otravesc bb...io stiu!?!? si se vinde frumusel la farmacie ulei de ricin... chiar asa, daca e otrava?!?!

Cristina 35+ si Andrei-Razvan(2.08.2003)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei
www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro" target="_blank">Gasca noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

cristina, daca te-au "poluat" aia, sa stii ca pe toate le-au otravit cu uleiul asta de ricin. Si maica-mii i-au dat in travaliul cu mine...cica s-a dus instant la toaleta...oricum maica-mea a avut parte de un travaliu de 24 ore, cu ruperi de uter, hemoragii, reanimare etc...Si eu auzisem ca e toxic uleiul de ricin. N-as vrea sa-i fac rau lui bebe. Daca "ma servesc" aia cu asa ceva, eu am de gand sa refuz, chiar daca imi prelungesc travaliul neinghitind porcaria aia...
mandy, bine ai venit acasa, iti uram mult laptic, multa rabdare, putine nopti nedormite si asteptam sa ne arati si noua o pozica cu bebe.
catutza e in spital, dordia a intrat putin sa zica cum se simte, noki lara se duce maine la dr., dar nu ne-au spus daca au vreun semn sau presemn sau macar presimtire:))
noki, daca ripley si bic s-au relaxat si amana nasterea, acum ne concentram pe tine:)) deci, cum ziceai ca te simti?

http://community.webshots.com/user/anda1977

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

si alcool medicinal se vinde la farmacie
c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Anda, ai fost mortala :)) Ce pisici sa fac dc nu se intampla ce trebuie? Imi gasesc si eu de treaba prin casa sa mai treaca timpul. Si la birou ma duc tot din acelasi motiv, nu am stare de citit sau zacut la tv, prefer sa fac ceva concret si sa mai vina si niste banuti, ca nu ma incurca defel.
Poate dc nu mai faceti galerie venim cu surprizele si eu si Bic.
Corap, dra mea nu mi-a spus niciodata decat: dimensiuni care corespund la X sapt, asa ca habar nu am, in afara de greutate nu sunt dumirita nici eu decat ca e mai mare de ceea ce ar corespunde la 40 sapt ca lungime. Poate maine la control scot ceva mai clar de la ea.
Fetele cu sfaturile de grabit nasterea, nu sunt de acord cu metode babesti ca doar nu suntem la tara, in plus mi se pare si riscant si neavenit, inca nu am depasit nici una termenul cu mult, mai putin hilde dar dr ei vad ca e calm. Trebe sa apara si bebeii nostri, sa fie decisi :)

Ripley
http://community.webshots.com/user/ripley_ripley2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

hello fetele!
anda77, tocmai mi-am cumparat mustela! mi s-a facut efectiv rau cand a trebuit sa-l platesc, imi tremura mana cand am intins banii (am fost ca negresa din ghost), dar sper sa aiba efecte.
erau 2 cutii: una pt prevenire si ameliorare, crema, si un gel intensiv pt reducere. mi-am luat gelul.
sa vedem ce efect are.
pupici,
xandra

pozici cu mine
ticker bebe
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;30/st/20051129/dt/8/k/e01e/preg.png

Mergi la inceput