Copilasi de iulie-august 2004 (127)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

mai fetelor ce e cu voi, ati cazut in oala cu melancolie?
Ema, esti bine? hai ca m-ati speriat - una plange, un zice ca ii curge sange....de unde? din nas? apasa nasul tare deasupra, langa oki, sa se opreasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

mey, vorbeste cineva cu ea in alta parte decit aici? messenger?! am un nod in stomac...

Carmen,Ilinca&Ionut

tzucurei de tzucurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Mei, va lasa omul cu toate cele bune si va gaseste peste doua pagini de-mi tremura miinile acu cind scriu ! Emaaaaa, ce se intimpla acolo la tine ??????
Si Lia, ce te apuca, mama, cu plinsul ?

Alice si Andrei Florin (12.08.2004)
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

a vevit inn,stati linistit,vine si ambulanta,imi curge singe din gura urechi,nas

Dana,Serban si Ricardo


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

ma gandesc ca acum o fi deja la spital...
Felicia, tu parca mai vb cu ea...poate afli ceva mai tarziu...

Ina32 & Raducu (14.07.2004)
poze Raducu
La mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Carmenp, nu lesina, ca doar tu si inca vreo cateva fete de p-aci ce ma mai sustineti asa fara sa ma faceti sa ma simt nebuna!!! Dar va rog sa ma credeti ca io incep sa cred ca chiar sunt nebuna, ma gandesc mereu sa apuc sa-l cresc pe Danut, sa nu mor pana ajunge major. Doamneee nu stiu, zau, ce e cu mine ? Carmen, nu m-am schimbat in bine, tot io aia care ma stii sunt. Doar fac eforturi, atata tot, sa ma mentin la suprafata.

Am adormit iedul...acum o ora, si am papat si io o salata de rosii cu branza, ulei de masline si sunca...fara paine... ca am burta destula. Dar nu asta era problema ci faptu ca n-am paine in casa, mi s-a terminat si nu plec jos sa cumpar, nu-l las singur in casa pe ied. El a papat azi fasole verde cu pui, un mic-mic copanel, asa ca am facut si o omleta completare, a papat mai mult de juma de portie si apoi a cerut iaurt. I-am dat ca n-am avut de ales. Io preferam sa-si termine portia de pranz dar el nu si nu, scartaia dupa iaurtul ce-l vazuse in plasa cu care venisem de afara, cumparat din drum de la ABC, varat cu grija in survival kitt-ul pe care-l avem dupa noi zilnic, asa ca i-am dat iaurtul cu 2 biscuiti dupe care a adormit bustean, halal pranz si combinatie: fasole verde cu un pic de carne, omleta si iaurt cu biscuiti...suna bine??? Cand se trezeste ii dau ce i-a ramas de la pranz si niste fructe.

Am o durere de cap....de 3 ore ma tine. In plus mai am o chestie nasoala despre care nu pot vorbi inca, dar care-mi sta ca un ghimpe pe creier, in suflet, dar, cum mi-o fi norocul pana la urma, ce-o sa fac? Zic Doamne Ajuta si ma rog sa fie bine!!!

Aici e caldut, frumos, vreme de joaca in parc. Casa se cere curatita, covoarele batute, ferestrele spalate, dar NU am cand si nici energie. Mai vedem in weekend.

mai vroiam sa va zic ceva, uitai, sper sa-mi amintesc si sa revin
pupi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

daria parca plingea, lia era cu ginduri pestrite... ema????

Carmen,Ilinca&Ionut

tzucurei de tzucurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Nu stiu ce sa fac...poate ca nu e momentul...tr. sa stea linistita...dau mai tarziu

hemoragie??ß

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

EMAAAA- ce ai patit ??? M-am speriat si plang
Lia - cu prima ocazie fug la Timisoara si o punem de-o intalneala de nebune, am iaduc o mamica fresh de august 2005, ea sta in Timisoara acum, ce zici ???

_
Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank"> Bazar pentru Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank"> Bazar umanitar

Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Bey gagici, ce-i cu voi ? Ce-i cu gindurile astea morbide acu la sfirsit de saptamina ???? Lia, Daria, haideti fetelor, fruntea sus si ginditi-va ca aveti niste copii sanatosi si frumosi si ca toate-s bune ! Ce naibaaaa ... ca acusi convoc comitetul ala cu bataitza !
Emaaaa, doamne, ce rau este sa fii departe ! Cit as vrea sa te pot ajuta cu ceva, sper din tot sufletul sa fii bine, sa fi ajuns ambulanta la tine, am impresia ca visez urit si tot astept sa ma trezeasca cineva !

Alice si Andrei Florin (12.08.2004)
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput