Endometru, ovulatie, temperaturi, monitorizari- 69

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shoricutza spune:

Buna seara la fete.
simonette iti recomand cu maxima caldura oscillococcinum. Este super eficient si recomandat in timpul sarcinii ptr ca este un produs homeopat. Eu am fost acum 2 saptamani racita si cu ajutorul lui in 3 zile am fost ok. Normal ca am baut la greu si ceaiuri cu lamaie si miere.
Pupici si sa te faci bine repede.


8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Localul acela este (se termina cu T ) si ora nu este batuta in cuie, iar lista incepe cam asa:
Carmecitaaa
M Oana.....

Shoricutza homeopatul amintit e bun si cand voi fi si eu il voi folosi in caz de necaz de raceala.... La mine e doar o usturime de primavara in gatlej....
Simonette nu te lasa Dumnezeu sa racesti tocmai intr-un astfel de context..... Iti da dezlegare repede...

Deci ma fierbi cu surpriza.... Carmenicooo?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Amely...Si mie mi-a crescut o masea de minte in obraz...am scos-o ca nu se pitea altfel, cu operatie si fire in gura...era imensa si crestea orizontal! Naspa!Fetelor eu sunt bine, la fel si Bia care este grasana...luni la 27 sapt. si 2 zile avea 1.265 gr...era grasana bine...asa mi-a zis T...m-am bucurat tare, mai ales ca am scapat si de problemele mamei, care a fost internata si operata de colecist...acum e acasaSimbata Bianca face 5 luni jumate...suntem fete mari de acum...Dupa cum vedeti nu am somn, hormonii sunt de vina, precum si faptul ca sotul este plecat pina duminica din tara!Acum toata noaptea imi pindesc vecinul...pe Stefan Banica jr...sa-l vad daca face ceva cu Zina Surprizelor, mai ales ca dormitorul meu este deasupra lui ( dormitorului lui)!Sa-mi ziceti daca m-am tacanit!

Cafeluta graviduta
Biencuta draguta27+

Sa nu depunem armele si vom reusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Am gresit ca eram adormita...simbata Bia face 6 luni jumate, iar nu 5!

Cafeluta graviduta
Biencuta draguta27+

Sa nu depunem armele si vom reusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Buna dimineata, fete dragi,

Va rog sa ma ajutati si npe mine cu un sfat: azi CM mi-a venit cu o intarziere de 2 zile(si e prima oara cand intarzie in ultimii 8-9 ani), de culoare rosu foarte inchis, cu dureri de abia pot sta in picioare, cu stare de greata. In paranoia mea ieri am "stricat" si un test de sarcina(desi perioada trecuta, fiind prima dupa chiuretaj, ne-am protejat si nu ar fi fost posibil). Sunt un pic ingrijorata, caci nu ma asteptam: luna trecuta a venit normal(si era chiar primul CM dupa chiuretaj!). Acum ce s-ar fi putut intampla? Poate fi stresul de vina?(de cateva zile numai la ora 20 plec de la scarbici). Daca ati trecut si voi prin perioade de acest gen, mi-ar prinde bine sa imi impartasiti din experienta voastra, ca deja in capul meu prind contur tot felul de scenarii.

In rest, va tin pumnii celor care treceti prin proceduri de inseminare sau FIV: Danutza, Oana, Liana(sper ca nu am uitat pe nimeni). De abia astept sa veniti cu vesti despre bebe din burtica.

Cata, ce bine ca te simti bine si ca mama ta este OK. Multa sanatate si de acum incolo.

Salutari tuturor,
Adriana

Barza
Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Buna dimineata fetelor!
cata ma bucur mult pentru mama ta..multa sanatate ii doresc...si apropo nu te-ai tacanit deloc sa ne spui si nou ce ai aflat
oana poate ca o sa fiu si eu prin Buc. si poate vin si eu
Adriana mica dupa catee am inteles ai facut un chiuretaj inainte..asa ca eu iti recomand sa dai fuguta la dc,, si sa vezi ce spune..eu nu vreau sa te sperii da e mai bine asa...sa dea domnul sa fie numai de la stres
simo te simti mai bine?
va pupacesc pe toate

Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madana spune:

In legatura cu intalnirea. Eu nu pot un we deloc, vineri ar fi bine pentru mine. Dar alegeti o zi si o ora care sa convina majoritatii, si o sa vin data viitoare (daca de data asta nu pot).



:Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Neata gagici!
Gata, m-ati convins o sa scot nenorocita aia de masea, cu toate ca inca nu a crescut complet, sper ca o sa reuseasca sa ma scape de ea...ca numai zile negre imi face...

Adriana mica, e mult cantitativ? din experienta mea, pot sa-ti zic ca inca vreo luna doua dupa chiuretaj organismul s-a comportat ca si cum as mai fi fost inca insarcinata...culmea! inainte de chiuretaj nu avusesem greturi, iar dupa aia au inceput... Ai mai sangerat intre timp? e posibil sa fie si de la stres, dar spune-i si dr., sa nu fie altceva, ok?

Cata, si eu sunt curioasa! Pupici lui Bia scumpica!

Simonette, subscriu, oscilococcinum de la Boiron mi-a facut foarte bine, eu nici nu m-am mai vaccinat antigripal, am luat doar din asta si e super! sanatate multa!

Va pup dulce pe toate!

"...mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

Buna dimineata si tuturor fetelor azi.

cami



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Acum sa fac prezentarea rezultatelor din ziua 21 si sa va rog respectuos sa-mi scrieti parerea voastra:
-progesteron 13.40 ng/ml (val. normale in f.luteala 5.16-18.56)
-prolactina 28.6 ng/ml (val normale premenopauza 3.34-26.74)

Amely si bubuliciIn prospectul de la amoxi scrie: "In cadrul studiilor preclinice efectuate la animale amoxicilina nu a dovedit efect teratogen. Studiile clinice au demonstrat ca se poate administra in timpul sarcinii."

Amely Si eu zic ca dupa ce tratezi infectia maselutei sa o scoti . Sunt tare pacatoase astea "de minte".
Cu plantutele n-am nici un secret. Ti-am scris si mai de mult ca am multe de spus si mai bine ma intrebi exact ce te intereseaza si-ti spun.

Adriana mica Mie mi s-a intamplat sa intarzie 2-3 zile CM de la stres dar nu eram in situatia ta. Eu zic sa consulti medicul.

Simonette Sa ai grija de tine!

MOana Sa incep din nou cu prezentarea cazurilor: Homeogene si Homeovox care s-au dovedit eficiente in dureri de gat, nu au contraindicatii si merg perfect la .
Continui cu sustinerea celui de-al doilea caz: 200 de km sunt pana la Brasov... De mine era vorba



Mergi la inceput