Mamici de noiembrie-decembrie 2005 (58)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Da mai fetelor, sunt si pe drumuri, si cu casa la faza de finisaje si maruntisuri care iau timp, si la birou e zi aglomerata (am venit sa nu stau acasa si sa mai rezolv ceva clienti stabili) ... si am si ceva emotii, mai mici acum ca nu am timp sa ma gandesc si analizez.
Si ma scoate din sarite asteptarea pt ca dc nu aveam dureri sau senzatii prevestitoare, aia era - stateam mai linistita, asa ma tot gandesc cat se poate lungi starea asta - nu ca ma simt rau dar sunt departe de a fi relaxata - si vba aia, se mai poate lungi vreo 2 sapt, dc e dupa dpn, insa dupa cele 10 zile date de dr acum 1 sapt, mai am vreo 2-3. Dupa cum ma simt, tot timpul cred ca mai am max 1 zi :)) Imi vine sa rad de mine. Ripley
http://community.webshots.com/user/ripley_ripley2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancris spune:

AMPARO felicitari pentru bebelusi. Sa va traiasca ,sa fie sanatosi si norocosi in viata.FELICITARI pentru asa o mare realizare

BIC sa stii ca eu nu am incercat sa ma loghez cu parola niciodata..drept pentru care eu daca intru normal nu vad decat 3 sau 4 poze cu ecografii 3D sau 4D. Asa ca nu va mai enervati degeaba

ANA MARIA 38
http://pg.photos.yahoo.com/ph/anamaria_2369/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Salutare burticutze si ... mamici!
Mandy, felicitari pentru baietel! Sa-ti traiasca si sa fie sanatos si voios!
Amparo si tie felicitari pentru copilasi! Sa-ti traiasca si sa te bucuri de ei!
Imi cer scuze de intarziere cu felicitarile, insa daca nu am reusit sa rezolv problema cu netul acasa, reusesc mai greu sa intru pe forum.

Eu ma bucur de fiecare saptamana care trece ! Acum sunt la 31 fixxxx -intram in saptamana 32!
Puteti sa ma treceti si pe mine cu un carucior roz in listutza - dar sa stiti ca nu am ales inca un nume, sunt in negocieri cu "taticu'"! Dar poate voi reusi sa-l conving - tineti-mi pumnii!!! Haideti sa va spun ideea mea "Daria Elena" - ce ziceti, va place?

Pupici,
Camelia 31 fix





Varsta bebelacului:
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20723;29/st/20051227/dt/7/k/91de/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

hai ca fac ce fac si revin la cal.
fetelor care sunteti in prenatal, cum luati voi banii de la servici?
la mine se dadea avans si lichidare, dar eu nu am luat pe luna asta deloc pe motiv ca...nu mi-a calculat cat trebuie sa iau.
Se calculeaza la venitul brut? sau la cel net 85%? si parca se mai opreste somaj sau cass????
contabila noastra nu stie.....si pana se intereseaza...

joy + bocanila34+
eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Amparo sa-ti traiasca gemenosii si sa fie sanatosi!

Bicule ma bucur ca esti inapoi "pe baricade"! Era pacat, chiar acum, cand avem mai multa nevoie unele de altele sa te retragi, mai ales ca sunt sigura ca a fost o neintelegere. Am verificat si eu, ne-logata nu vad decat albumul cu echografii.

Ripley stiu eu o vorba: "curaj, gaina, ca te tai!" Deci oricum am da-o, cred ca nici una nu vom scapa de emotiile astea, numai cand ma gandesc imi bate inima mai puternic! te si asteptam vestea cu contractiile regulate.

Tania & www.snugglepie.com/cb/39925.png" target="_blank">BB Stefan 32+

Varsta BB Stefan
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fee spune:

Amparo , felicitari pentru pereche de gemenisa se faca mari si sa va bucurati de ei

asteptam sa ii vedem in poze !

fetelor , eu am o problema , din cand in vomit , voua vi se intampla lucrul acesta ?
gata am facut si eu "bagajul " pentru spital , mai bine zis bagajoiu



33+++ maine 34

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fee spune:

pentru tine ripley

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

mersi de galerie si ganduri!
asa cum spuneam aseara, cand e cazul de mers la spital va anunt sigur :)
deocamdata incerc sa disting contractiile nedureroase de fazele cu durere, cand nu-mi dau seam a dc am si contractii sau nu. cred ca sunt cam tampitzica la faza asta, ca jur ca nu pot defini cum ma simt.
asa ca fac ce stiu mai bine, lucrez de-mi sar capacele ca am 3 clienti care se plimba prin curte si-si asteapta actele

Ripley
http://community.webshots.com/user/ripley_ripley2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

lavi02 - am citit si eu ceva asemanator pe undeva; am vazut la tv insa ca pentru mamele care vor naste prematur si se cunoaste treaba asta de catre doctor, se pot injecta surfactanti, ceea ce conduce la maturarea plamanilor; eu zic ca pentru mine cel mai bine este sa stau pana pe 20.11. cand o sa am 38 de saptamani implinite, si in saptamna 39 daca e totul ok, si sunt si doctorii de acord, sa nasc.
loc de intalnire : pai tot pizza hut de la romana, sau mc donald's de la unirii, ca alte idei zau ca nu am; asa ar mai fi restaurante gen "la mama", sau mici pizzerii, dar vezi, daca mie mi-e indiferent unde ne intalnim, atata timp cat ne intalnim, asta nu e valabil pentru toate fetele ...
codruta - na, vezi ca difera de la femeie la femeie ... cat a avut fetita la nastere, si cum de s-a declansat asa repede ?
ripley - io sunt se pare mai nerabdatoare decat tine ... parca vad ca dispari si primim mail si ca ai nascut tu, asa ca ma grabesc sa iti urez travaliu usor si bebe gras,frumos si sanatos.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Bic si pt ca te-ai intors!

Ripley ia-o usor! Maine la o sa se lamureasca lucrurile! Cred ca pe Mandy o poti vizita. De obicei prin spitale dupa amiaza sunt ore de vizita, iar ea sigur nu mai e la terapie intensiva de-acuma. Vezi si tu cum te simti....

Tania m-am uitat pe harta unde e Lotrisoara, de la Turnu Rosu in sus. Pe acolo tot trecem noi cu masina cand mergem la socri, la Alba Iulia. Ce dor de duca ma apuca...

Am intrat ca mamica noiembrie si am re-numarat gravidutele si bebeii si am actualizat contoarele. Am pus si niste contoare pentru mamici si bebici nascuti, sper ca nu aveti nimic impotriva. Pe Paula2003 am facut-o rosie din roz pt ca tocmai a intrat si ne-a aratat niste poze. A fost o idee buna ca ati scos numerotarea pt ca e foarte greu de mentinut in conditiile in care se vor tot elimina mamici din lista de , mai ales de la inceput, si ar trebui la fiecare nastere sa se modifice numerotarea de la toata lumea .

Lavi02 37+

P.S. Eu nu cred ca mai nasc , am senzatia ca o sa nasc dupa 39 de saptamani, poate chiar dupa termen, ca data trecuta, mai stii?. Maine merg la sa vad si ce parere mai are el. Probabil ultima eco! (ultima consultatie la cabinet)

P.P.S. Cine vrea intalnire sa mai faca propuneri: loc si zi: joi sau vineri?

Mergi la inceput