Mamici de noiembrie-decembrie 2005 (58)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Alexandrina eu una nu am chemat-o niciodata…a venit singura! ( dar, este adevarat, ca sa ajunga aici trebuie sa ii trimitem invitatie…data viitoare o dau pierduta..)
Bic iubita mea, esti indreptatita sa fii suparata atita timp cit una s-a discutat si alta s-a facut, dar sint sigura ca nu are nici o vina Cristina, ea a fost bine intentionata si a explicat ceea ce s-ar fi putut intimpla.
Come on’ sa nu ne certam si suparam acum, la spartul targului, cind avem nevoie una de cealalta… maine poate te vei calma.
Sper ca nu te-ai suparat intr-atit de tare incat sa fii “mamica de marti” .
Alina hai ca te-am bifat "prezent"in catalog, nu stiam ce-i cu tine, de obicei postezi macar citeva cuvintele acolo…dar daca ai fost ocupata este bine!
Amparo ce bucurie!
Sa-ti traiasca gemenii si tu sa ai parte de mult ajutor, vei avea nevoie!!!

Ina si bebelusa 34+

Virsta puisorului meu:
http://tickers.baby-gaga.com/p/boa336pp_.png


Sometimes by losing a battle you find a new way to win the war.(Donald Trump)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IrinucaR spune:

MickeyD, de la glicemie 140 in sus e considerat diabet gestational.

Eu una am trecut prin teama de a avea asa ceva, dar am repetat analiza si s-a demonstat a fi alarma falsa. Asa ca eu iti recomand, inainte de a te apuca de cine-stie-ce diete, sa refaci analizele la un centru independent.

Ce ma bucur ca au inceput sa apara bebeii...
Felicitari proaspetilor parinti!!!

Noi experimentam insomniile... este ora 3 si nu putem dormi sper ca puiul mic sa nu se obisnuiasca cu astfel de program

IrinucaR 37fix AMR 9 zile

www.irinucasisoru.3x.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

amparo, FELICITARI pentru perechea de scumpei! m-am gindit io de mai multe ori la tine si eram sigura ca pruncii tai or fi 'afara' deja pina la ora asta! ce bine!!!

mona, lia (24.04.2004) si simburica mica (38+)

www.seansimon.com/october2005.htm" target="_blank">OCTOMBRIE

www.seansimon.com/ultrasound.htm" target="_blank">BABY MAYA site-ul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">asa s-a nascut lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

bic, hai, intoarce-te la noi..... sa-ti treaca supararea, cu siguranta ca cei care nu au parola nu pot intra pe link. te intorci, te rog?

mona, lia (24.04.2004) si simburica mica (38+)

www.seansimon.com/october2005.htm" target="_blank">OCTOMBRIE

www.seansimon.com/ultrasound.htm" target="_blank">BABY MAYA site-ul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">asa s-a nascut lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Felicitari pentru gemeni!!!
Imi dau lacrimile cind citesc ca deja au inceput sa soseasca nou nascutii printre noi!!!

BIIIC, hai inapoi!!!



Simina & Andrei (Deiutzu) & bb2 din burtica

Virsta bebe2
Virsta Deiu


Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

Al naibii net-ul asta …imi vine sa-I dau una monitorului…chiar daca saracu nu are nici o vina….

ILENUTZA, inca nu am apucat sa vb cu prietena mea ca nu am gasit-o ieri acasa..dar azi stau numai la usa ei…..intradevar ea a nascut mai demult, dar cumnata ei a nascut acum de curand….
FELICIA, MARIA ALEXIA tare mult mi-ar fi placut sa mai am un bb….dar este nepotica mea. Si oe al meu il mai apuca dracusorii cand vb de bani la spital, dar ii trece .
El e foarte grijuliu cu mine, chiar ma cearta daca mai fac treaba si ma obosesc, la piata cand merg cu el numai painea ma lasa sa o duc…toata ziulica vb cu burtica mea si o pupaceste…dar este acolo bb-ul. Pe cand acum cand vine termenul il apuca frica (mai rau ca pe mine) ca cum il tine in brate ca este asa de mic…sa nu se rupa, ca nu stie ce sa-I faca…bla bla bla
ANCRIS multam’…cum este cand stii ca mai ai asa putin???
TANIA…si DIENUTZA…pai cum asa saci de bunatate da’ stai cu gun-ul la sold????
SALISA, sper ca ai ajuns la dr (moasa) si ca esti ok. Stai cat mai linistita, odihneste-te si fii atenta…
INA…gata hai ca mai ai putin si scapi de socrella-acrella. Las-o in plata Domnului nut e mai stresa din cauza ei….
BIC…asa-I cu barbatii nostrii dar de aia ii si iubim…sper ca nu ai vb serios ca numai intri pe forum…!!!!daca nut e loghezi cu parola nu vezi pozele…decat cele cu eco!!!!!
BIIICULEEEEE !!!!!!!! Cristina nu a facut pozele publice, mai ales ca se vb despre asta si se stia..este sigur o greseala la mijloc

AMPARO….SA_TI TRAIASCA BIANCA SI DAVID……SA FITI FERICITI SI TE ASTEPTAM CU DETALII!!!!!!!!
Ce frumoasa se face listuta cu bb-ii

joy + bocanila34+
eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Amparo, ce minunat ca sunteti bine. Ati iesit cu totii din spital?
Multa sanatate si energie sa aveti!


"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

amparo felicitari!

wow, doi dintr-o lovitura! Si pereche! Sa fie sanatosi si sa va bucurati de ei!

Daca ai timp (insa daca nu, te inteleg) poate ne povestesti si cum ti-i s-a parut Giulestiul.

Felicia 33+ si bebe strumfitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

MADAU… da ce frumoasa erai in rochita de miresuca….
MONET….asa mi-ar fi placut si mie o nunta….sau la munte, la o manastire…

FETELE…ce bataita imi trage bocanila de nu se poate. Aseara abia am adormit.
Pur si simplu numai stiu pe ce parte sa dorm..oricum as sta simt ca ma sufoc. Asa ca o presiune in gat si la ceafa ca si cum as sta cu capul in jos…si parka am o caramida pe piept.
Toata lumea ma intreaba ca numai dau sacul asta cu cartofi jos…..ca nu m-am saturat de burtoi…si-mi vine sa-I iau la bataie cand ii aud zicand asa. Inafara de faptul ca ma nopti cand nu prea dorm sau dorm prost, ca numai pot face asa treaba cum trebuie..ca ma doare spatele ma arde ma strange parka cu menghina (si mai nou sciatica incepe sa-si faca de cap!!!), mie chiar imi place sa stau sis a ma minunez de boca, sa ma intreboare ce o fi pe acolo,o manuta, un calcai, un fundulet…..Normal ca abia astept sa-l tin in brate, dar nu pot spune ca abia astept sa SCAP DE SACUL DE CARTOFI!!!!!!!! BOCA al meu chiar nu-I sac de cartofi.


joy + bocanila34+
eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

Eu astept in clipa in clipa sa-mi cada netu' ca asa se intampla..are program parca.
Sper sa nu fie asa.
Ma si miram sa fie frumos afara zilele astea ca ieri abia mai stateam in picioare..asa de rau ma durea genunchiul si glezna...
sa stiti ca m-am hotarat sa-mi iau carucior, sa fiu eu linistita ca l-am luat si ca nu alerg atunci sau sa astept poate voi primi...sau poate nu.
Eu tot am durerile alea de burta joase rau..ca la ciclu si ieri am avut vreo 6 contractii dar destul de dureroase. plus ca ma dor ligamentele...ma doare intre picioare de parca as avea febra muschiuloasa

joy + bocanila34+
eu

Mergi la inceput