Copilasi si bebelusi de sept-oct 2004 (88)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

La Multi Ani! vali02. Multa sanatate si fericire alaturi de cei dragi.

Am vazut pozele cu scumpica de Inuta.

Elena & Alexandra (25.09.2004) 1 Anisor


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

anielas, danyce, acum ma uit la pozele voastre, doua fetite cucuiete frumoase foc si domnisoare elegante in toata regula!!!
Minunate! Si torturile foarte frumoase si cred ca foarte gustoase

Hm...fetelor m-am lasat convinsa de tati si l-am lasat pe Stefan la bunica lui de azi peste noapte....
Nici nu vreau sa va spun ca de la ora 16 plang ca un copil...am sunat deja de 4 ori sa vad ce face, se pare ca el este ok, foarte cuminte, a dormit bine, a papat bine, se joaca, nu plange dupa noi...doar eu sunt DISPERATA!!!
Azi m-am razgandit de 2 ori ca nu-l mai las, apoi am inceput sa dau telefoane la surorile mele(2 la numar) sa le spun ce am patit, ca plang intruna ca un copil si amandua mi-au zis ca sunt nebuna la cap ca soacra e o femeie extraordinara(nu ca nu ar fi pe undeva) ca exagerez, ca e bine sa invat copilul si cu bunica pentru ca daca e nevoie sa plecam undeva un WE risc sa urle dupa mine...apoi am sunat la mama mea sa ma plang, si ea ma linistit ca sa imi vad de treaba, ca exagerez...bla bla bla...nu va spun ca in momentul cand a intrat sotul in casa de la munca ma bufnit plansul de bietul de el nici nu stia ce am patit...in fine... sunt nebuna!Doar e la 10 minute de mine, i-am spus soacrei ca daca apare vreo problema, oricare ar fi, daca plange tare, daca Doamne fereste orice sa ma sune la orice ora ca ma duc dupa el....Ma linistit ca e ok sa imi vad de treaba ca e vesel si de fapt l-am auzit prin telefon zicand "DADADA"
M-am apucat de curatenie generala in 2-3 zile termin si il iau acasa.Binenteles ca maine dimineatza la prima ora sunt la el sa-l vad, deja mor de dorului lui...casa e atat de pustie, e prea multa liniste, eu nu-mi gasesc locul...ce mai...e cumplit fara el!!!
Nu ma luati in serios...cred ca sunt nebuna de-a binelea...sunt eu mai dependenta de el decat este el de mine....







Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos
Strengarul de un an
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341&whichpage=1" target="_blank">Bazar pentru Alex. Haideti sa-l ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

elyanne, am vazut-o si pe papusa Elena, mie tare draga imi este, e atat de dulce!!!Pupici de la noi!!!

Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos
Strengarul de un an
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341&whichpage=1" target="_blank">Bazar pentru Alex. Haideti sa-l ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

anielas am vazut pozele voastre, ce dulce e pitica!!!

Crini ma bucur ca ai ajuns la Felis, imi dau seama cat de mult a contat asta pentru ea.

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)

http://community.webshots.com/user/giorgios72

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

ana_a, ma faci sa rad ... ma gandesc cum o sa reactionez eu cand o sa dorm prima noapte fara alex... de cand s-a nascut tot impreuna am fost, nu am fost despartiti mai mult de 3, 4 ore maxim. Acum nu stiu cine e mai dependent el de mine sau io de el!!! Chiar ca suntem mame zapacite! Trebuie sa lasam copilul sa respire!...

nexus, nu ne-a recomandat nici un tratament, pt. ca nu stie exact ce e... i-am dat im primele zile, cat au erupt bubitele peritol si antitermice si asta a fost tot. Si in spital tot antialergice si antitermice ne-au dat "preventiv". Bine ca e pe sfarsite!

anielas, multumim frumos ca te gandesti la noi... tocmai am vazut pozele inutzei, mi-e draga tare ca e ochioasa ca alex! se vede ca v-ati distrat pe cinste! Va doresc sa fiti mereu cel putin la fel de fericiti ca acum!

danina, multa sanatate!!! Ne rugam pt. tine!



Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
ALEX cantaretul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

GATA! E acasa!!!!
Pe la 22 ne-a sunat soacra ca sa trezit plangand dupa tati, si dupa ce si-a dat seama unde este ne-a spus ca saracu era disperat nici sa planga nu a mai putut, ia tremurat barbia si tot striga mirat "tata" "ami" - care inseamna mami am urcat in masina si in 10 minute am fost acasa toti 3! Tati radea de noi ca eram asa de fericiti amandoi ca ne-am regasit!!!.Lui Paul i sa parut ca e mai frumos decat cu cateva ore cand l-am dus.... Ce mai...ne-a fost cumplit de dor de el Soacra mi-a zis ca ia fost mila de el cand la vazut asa disperat, nici nu plangea, doar ca ii tremura barbia si ofta...e asa de cuminte...of Doamne, adevarul este ca e prea mic sa-l las singur si prea mare nefiind invatzat in alta parte.Fetita surorii mele a fost crescuta de mama de pe la 5-6 luni, statea aici la Bistrita cate 2-3 luni sora mea fiind la tara...este deja obijnuita cu mama mea, e ca a doua mama a ei, dar Stefan nu a mai fost despartit de mine pana acum...
Poate ca treptat se va obijnui si la bunica si va intelege ca nu il lasam acolo, ca mergem dupa el!!!
Eu m-am linistit imediat....
Ionella3003 sa stii ca mie una mi-a fost foarte greu sa ma gandesc ca ramane undeva atat de mult fara mine....Bine ca a trecut totul cu bine, si este aici langa mine!!!

MULTA SANATATE BEBEILOR BOLNAVIORI!!!!!
noapte buna!(a mea cu sigurantza va fi una buna!)

Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos
Strengarul de un an
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341&whichpage=1" target="_blank">Bazar pentru Alex. Haideti sa-l ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_si_Doru spune:

La Multi Ani! Alexia sa fii sanatoasa, cuminte si inteleapta

La Multi Ani! Vali02 iti doresc sanatate muuulta, sa ai parte de zile luminoase si frumoase alaturi de printesele tale!

Inuta, Elena, Alma, Alexia, Stefan, Alex sunteti foooarte frumosi in poze, ma bucur ca ati avut petreceri frumoase, ca va jucati mult si ca sunteti sanatosi!

Ana_a am citit cu inima stransa primul mesaj postat de tine, mai ales ca asa dintr-o privire am vazut lacrimi, apoi m-am linistit ca Stefan e bine, iar in ultimul mesaj nu mai puteam de bucurie, si radeam singura prin cate peripetii ati trecut..
ce ziceai? 2-3 zile curatenie????

si sanatate fetelor!

Andreea, Doru si Nathalie(29.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37497" target="_blank">Povestea zanei www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36133&whichpage=2" target="_blank"> Cererea in casatorie si povestea noastra
Nathalie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:

Buna ziua, tuturor!

In primul rand multa sanatate copilasilor bolnaviori si insanatosire grabnica!!!!

Inuta, Elena, Alma, Alexia, Stefan, Alex, sunteti niste minuni de copilasi, frumosi si tare strengari in fotografii.

Vram sa anuntam si noi ca ne-au iesit caninii......probabil din acesta cauza glicemiile lui Alex au luat-o razna iar.Poate ni-i treceti si noua la listuta......

Suntem si noi la fel de jucausi, numai pot sa tin nimic la locul lui in casa....trage de tot.
La capitolul vorbire, a invatat sa spuna "uite" si "gata". Vocabular uzul avem: kk, papa, apa, mama me, brrrrum(masina), si cateva pe care inca nu am reusit sa le deslusesc.

Ii place la nebunie sa se joace cu cheile, si mai ales cu portofelul lui mami .

Noi avem o problema mare: de cand s-a imbolnavit numai papa carnita. Am preparat-o sub diverse forme, nici macar nu este curios sa guste.
Sunt ingrijorata, pentru ca trebuie sa consume si ceva proteine din carne, ami ales ca este unul din alimentele la care nu are restrictie....

Poate ma ajutati cu ceva sfaturi.

In final, vreau sa va multumesc pentru tot sprijinul pe care ni-l acordati, atat material , cat si moral.



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171&whichpage=1" target="_blank">Alex, un baietel diabetic de 1 an

ana-maria si Alexandru Andrei(7 oct.2004)http://www.cat.pscomp.ro/yap/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nature spune:

Naty, eu am trecut pe lapte de vaca din prima, nu treptat.i-a placut la nebunie, nu l-a refuzat deloc.Am inceput cu Fulga albastru, apoi cu Fulga rosu, dar in final am ramas la Dorna albastru ( dimineata) si rosu ( seara), de cand am citit aici ca in Fulga s-au gasit muste.

Lilia, cum mai e Amelia?

Pufy, sunteti mai bine?

Anielas
, foarte scumpa pitica ta!Are niste ochi asa de frumosi...Si mi-a placut si jucaria primita, ai idee de unde e cumparata?

Ilincuta mea e racita, intai a avut mucisori ca apa, apoi au devenit mai consistenti, tuseste un pic.Asa ca ieri am fost la dr. si ne-a dat si Ospamox + multe picaturi+ Sinupret...Jalea mare e la curatatul nasucului cu pompita.Cred ca stiti cum e...I rest e vesela si alerta, ma bucur ca nu a facut febra.

Patrice si Ilinca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/nature474/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nexus spune:

anielas sa-ti traiasca scumpetea de Ina Balerina...o dulceata de fetita.
La Multi Ani vali02! Sa fii sanatoasa si sa ai parte numai de impliniri si bucurii! Scuze de intarziere!
Ana prin ce peripetii ai trecut! Dar ce dulce e revederea cu pustiulica apoi.
ana_miti tare ma bucur cand povestesti de Alex ca este vioi si jucaus. Sa-i dea Dumnezeu multa sanatate. Referitor la carnita, ai incercat sa o prepari la cuptor cu diverse legume la care nu are interdictie?
nature multa sanatate Ilincai! Cu pompita stiu perfect cum e ..Arthur fuge de rupe pamantul cand ma vede cu ea in mana, dar cand o gaseste el o ia si o baga singur in nas.

Noi raportam un bb bataus. Aseara in parc si-a luat lopetica si s-a dus langa o fetita care umplea o forma cu nisip. Dupa ce si-a facut un pic de lucru acolo i-a luat forma si i-a rasturnat-o, a mai analizat un pic fetita si jap cu lopetica in capul ei. L-am luat de acolo, l-am certat, ne-am mai facut de lucru ceva vreme dupa care se indreapta glont tot la aceeasi fetita...sta un pic si iar jap cu lopetica in capul ei. Saraca fetita a ramas incremenita, mi-am cerut mii de scuze la mami a ei care zicea ca nu e nimic, ca e mic si nu stie si am plecat cu dumnealui departe de fetita.



Mihaela & Arthuras Ingeras (02.09.2004)
poze Arthur

Mergi la inceput