Montignac: ce am mancat azi? (63)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adriana_mihnea spune:

Degeaba au ele indicele asa mic pentru ca sunt glucido-lipidice, adica interzise in regimul Montignac.

Dupa un weekend cu multe abateri, vad ca am stagnat. Poate reusesc sa ma tin de treaba, totusi...
Ca peste 3 saptamani ma intorc la serviciu dupa o pauza de 2 ani si as vrea sa arat un picutz mai bine...

Adriana si Mihnea Stefan (11.11.03)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

De azi as vrea sa reusesc si eu sa ma tin de treaba (in we am experimentat iar ceva dulce si am mancat, normal). As vrea sa tin iar Monty curat, ca sa scap de astea 3-4kg pe care le-am acumulat incet-incet in ultimele luni. Ca eu in general tin mereu cont de regulile lui, dar o dau in bara cu dulciurile (facute in casa sau varate sub nas de binevoitori...). Trebuie neaparat sa reusesc, ca ma simt greoaie si fara vlaga, si stiu ca asta se datoreaza numai alimentatiei gresite. Mi-am luat si bicicleta eliptica si ma chinui sa trag tare la ea...
Cat despre masline, in cartea cea noua a lui Monty (cea pe care mi-a trimis-o Andanii si am savurat-o sambata) vad ca nu le mai trece la interzise, ci la permise, nu stiu de ce, caci sunt glucido-lipidice intr-adevar...La fel si nucile, alunele, migdalele...M-am mirat de asta, dar o fi mai studiat el ceva ... oricum, mie maslinele nu prea imi plac, asa ca...
Meniul meu de azi:
ora 10: un kiwi si o para verde;
ora 10.30: 200ml lapte 0% cu grau expandat fara zahar;
ora 13.30: piept de pui cu legume permise la cuptor + un iaurt natural;
ora 16.30: 2 mere mici;
ora 18: ciorba de ciuperci pleurotus cu putina smantana + 2 carnati uscati subtiri la gratar cu legume permise la cuptor.

Laura si bebitele: Bianca (6 ani si jumatate) si Ramona (3 ani si 5 luni)
poze_cu_fetele_mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Adriana-ce greutate ai acum? Ai m-ai dat jos fata de greutatea care este in tabel? Daca da spune-mi ca sa rectific si la tine!!!
Te pup!

Multa sanatate!

Ralu-mamica Ioanei si a Mariei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Andanii, ai putea sa imi trimiti si mie noua carte Monty cand ai timp? Nu e absolut nici o urgenta. anamariame@yahoo.comMultumesc,Ana-Maria"Some people see things as they are and ask WHY?I dream things that never were and ask WHY NOT?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iramona spune:

Salutare la toata lumea!
Eu din pacate stagnez, motivul fiind usor de banuit.......abaterile. Alternez perioade drastice cu zile de abateri voite,dupa care nu am nici un pic de remuscari. Asta e........
Andanii , te rog mult sa-mi trimiti si mie cartea, adresa e ramonaisar2004@yahoo.com. Multumesc de pe acum.
Meniul de azi nu il scriu ca va ingroziti!
Va pup.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ramonaisar2004/album?.dir=/5837

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madisor spune:


Ziua buna!

Si eu in weekend m-am abatut de la Scarsdale Am avut musafiri si... Eh... Au fost abateri stil Monti, da' tot scapari sunt. Azi incep din nou...
Meniul de azi:
ora 7: o cafea
ora 9: 1/2 grep
ora 11: o felie paine integrala
ora 14: pui la gratar cu salata de rosii
ora 19: peste la gratar sau ton in suc propriu cu salata asortata
ora 21: 1/2 grep

O saptamana plina de reusite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

Fetelor,eu n-am mai scris din cauza deselor abateri,cel putin una pe zi,imi vine sa-mi dau palme,greutatea e bineinteles aceeasi,in ciuda faptului ca de doua ori pe saptamana ma chinui la fittness cate doua ore si ceva.Mi-e ciuda ca nu pot tine regimul asa cum trebuie, dar ori ma apuca cate o pofta,ori ma doare stomacul,dar incerc totusi sa nu renunt.

• Nu-i suficient sa-i iubim pe cei buni, trebuie sa-i iubim si pe cei rai, caci numai prin dragoste poate fi alungata rautatea din ei.(Henryk Sienkiewicz)


http://community.webshots.com/user/ingridmavru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Buna dragutele !

Eu sint fffffffff amarita. Nu numai ca n-am slabit, dar azi dimi aratam cu 1.6kg mai mult ! Numai inteleg nimic ! Am mai avut eu ceva abateri, dar f putine si nu darimatoare (de ex. am pus morcovi in supa si am papat ceva cioc dar din aceea cu fructoza nu cu zahar). Oricum, ralu, lasa-ma cu 52.9 in tabel, ca numai cind vad 54.5 imi vine sa lesin !



Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine



Karina + Bogdanel

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">Ajutati-l pe Mihaita !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

incerc sa va trimit cartile fetelor

adriana nu vrei sa iti trimit si tie noua carte monti??? sa vezi ce de schimbari a facut tipu, de exemplu nu pomeneste absolut nimic de alimente glucido lipidice

uite ce scrie in carte :

De consumat… Fără restricții
Cornișon
Murături mici
Ceapă mică
Vinegretă de casa
Nuoc-mâm
Măsline verzi
Măsline negre
Tapenade
Sare de țelină Ulei
- de măsline
- de floarea soarelui
- de arahide
- de nuci
- de alune
- de sâmburi de strugure
Lămâi
Parmezan
Șvaițer Pătrunjel
Tarhon
Usturoi
Ceapă
Hașmă
Cimbrișor
Dafin
Scorțișoară
Busuioc
arpagic
Cimbru
Mărar

De consumat… în cantități rezonabile
Muștar
Sare
Piper
Maioneză
Sos bearnez
Sos olandez
Sos de smăntână proaspătă

De eliminat
Fecule de cartofi
Fecule de porumb
Ketchup de roșii
Maioneză din comerț
Sos Bechamel
Sos cu făină
Zahăr
Caramel
Ulei de palmier
Ulei de parafină



ANDANII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

am uitat sa va spun am slabit intr-o saptamana 1,5 kg, dar nu ai ce modifica Ralu mai am 1 kg sa ajung la valoarea din tabel, voiam doar sa va impartasesc bucuria mea.

ANDANII

Mergi la inceput