Parazitii intestinali

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clarrice spune:

Cele care ati folosit hemiflores la copilasi mici cum ati procedat? E foarte amar si nu am nici o sansa sa-l ia asa, pur si simplu.
Cu ce il pot amesteca? Ma gandeam la ceva cu gust dulce. Oricum, de vreo cateva zile refuza sa mai manance orice ar fi din lingurita.
Pot sa il amestec in laptele din biberon?
Nu-si pierde din efect daca il dau cu altceva?
Mai ales ca e un tratament de durata si nu trebuie sa devina traumatizatat de administrarea lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Pune-i-l in putin suc de morcov sau mere. Poti si in lapte.

www.helpsonia.com/" target="_blank">Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei
Povestea nasterii
www.smi.ro/fulguleti" target="_blank">fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clarrice spune:

Da, buna idee!
Aseara am pus in laptele cu cereale si a mai ramas un pic in biberon. Trebuia sa pun o cantitate mai mica de lapte ca sa fiu sigura ca il bea pe tot.
mayaione, multumesc tare mult pentru raspunsul tau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eneiuliana spune:

Si fetita mea se confrunta cu problema parazitilor intestinali. Azi vom lua ultima doza de Zentel (are 3 ani jumate). In plus, ne-a mai dat dr. Helmiflores (20 pic/3xzi timp de 10 zile, pauza 20 zile apoi inca 10 zile tot cate 20 picaturi/3xzi), Espumisan (25 picaturi/3xzi, pt dureri de burtica) si Debridat (5 ml/3xzi, pt protejarea stomacului). Sper sa scapam, ca tare-i e dor de gradinita!
Helmiflores i-l dau intr-o lingura cu ciorbita, chiar la inceputul mesei, cand n-are ce vomita... e ff rau la gust!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISCOSTY spune:


Si noi ne confruntam iar cu oxiuri I-am dat ieri zentel suspensie- 10ml.De azi am inceput si cu helmiflores, 10 zile si apoi luam iar zentel.
Iuliana, cate zile a luat fetita ta zentel? I-ai dat pastile sau suspensie? Noua ne-a zis sa luam doza unica, dar si pe prospect am citit ca se dau 3 zile consecutiv. Oare mai trebuie sa-i dau?

Crys si Dany(30 ianuarie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petreflp spune:

Dragi mei Dragele mele,
va rog din suflet sa nu mai folositi apa de izvor si cea de la robinet,are microimpuritati si bacterii ,folositi apa plata si consum de usturoi/garlic/.
baiatul meu nu scapa de giardia, pentru ca bea numai apa infectata ,de un an doi nu a mai iesit la analiza nici urma de oxiuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dannay spune:

Buna tuturor.
Eu prefer tratamentul naturist pentru paraziti intestinali, fiindca acest zentel nici macar nu este atat de eficient cum i se face reclama si are atatea contraindicatii si reactii adverse asa ca imaginati-va la ce este supus ficatul copiilor atat de fragil.Prefer un produs naturist pe baza de usturoi si cimbru, de cea mai buna calitate la aceasta ora pe piata.Se numeste Garlic asa cum exista atatea altele in magazinele de produse naturiste dar nu stiu daca am voie sa spun si firma producatoare.Este excelent.Asta le dau copiilor mei de cativa ani.Facem anual o cura de deparazitare fiindca este un produs care nu are contraindicatii sau reactii adverse ,nu este medicament si este avizat de Ministerul Sanatatii.Asa ca noi nu mai avem probleme cu parazitii de cativa ani.Inainte la fetita cea mare de cate ori incepea gradinita si ii faceam analizele,de fiecare data ii aparea Giardia .Am tot tratat-o cu acest Zentel fiindca nu stiam ca exista si alernativa naturista.Apoi cand m-am mai informat si am aflat de acest produs,facem preventiv cura si nu mai apare nimic la analize

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelamatei spune:

ai dreptate Dannay.Si baietelul meu a scapat de giardia cu acest produs dar a mai luat si Pro biotic tot de la Aloe Forever Living.Recomand cu caldura acest tratament care la noi a avut efectul scontat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami2na spune:

Buna!
oprescuflore
Unde ai facut AG Giardia?Stiu si eu ca e cel mai sigur acest test,am auzit ca se recolteaza in recipient cu formol,mi-a spus o doctorita de la V Babes.Tu asa ai facut?
Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aleniram spune:

Copiilor mei le dau ceai de secara.

Mergi la inceput