Clubul coafezelor-stylistelor ( 1 )

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Doris, pai io-s roshcata de obicei, doar ca naturalu meu e nitzel mai deskis decit vopseaua de-acu, o nuantza coniac deskis n-ar merge?...

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo

motzu Juliei+tortu lu Bogdanelu-nou!
august-septembrie-nou!
pozne
degetzeii




In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Iren, ma refeream la o nuanta de maro care sa arate naturala, adica ca si cand nu ai fi vopsita si ai fi satena de la natura....
Si coniac ar merge, dar ma gandeam sa scapi de roscat...

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

!

Mey, ma ajutati si pe mine cu un sfat legat de ce tunsoare m-ar avantaja??? Mult timp l-am avut scurt de tot...cam ca Iren, si tot rosu vopsit
....dupa aia m-am plictisit sa-l mai vopsesc, si l-am lasat asa cu culoarea lui naturala....zic io destul de draguta, un saten deschis.....
...de cand cu bubulina asta mika, care-mi ocupa tot timpul nu mai am khef si timp sa ma ocup de mine...spre rusinea mea, desigur!!!!
Sa nu uit m-am vopsit cu henna acum 1 an..ceva marca frantuzeasca, f. buna dupa parerea mea, deoarece alaptam....si acum 1 luna, cand iar mi-a venit pitiku' cu vopsitu' am cautat henna asta si n-am gasit-o, si mi-am luat Wella safira, de care nu am fost incantata.....tot roscat sunt si de data asta....cred ca mi-e teama sa incerc ceva nou.....
M-a luat logoreea si m-am intins!

Nu stiu daca gasiti in albume vreo poza cu mine care sa fie relevanta, ca majoritatea is cu vedeta familiei, fii'mea!
Daca nu, cat de curand trimit io una proaspata....sa ma "frezati"!!!


Florina, mamik Elisei


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61094" target="_blank">Ajutati copilashii in suferinta participand la acest bazar umanitar!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60378" target="_blank">Alex(1 an) are diabet! Bazar pt. Alex!

poze cu noi


"UN COPIL EXPRIMA PAREREA LUI DUMNEZEU CA LUMEA AR TREBUI SA CONTINUE" Carl Sandburg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

Iren, iti dau si eu un sfat, de profesionista...
Clar, e mult prea scurta tunsoarea pe care o ai.
Ti-am vazut pozele.
Parerea mea este ca exact in genul lui Luminita Anghel, ar fi ideal.
Deci , mai simplu, o tunsoare scurta dar cu mult volum.
referitor la culoare, ti-as recomanda o nuanta de maro, din cele ciocolatiu, capucino, ceva foarte aproape de natural...fara suvite.
Freza la o astfel de tunsoare ti-o poti face si singura acasa, fara sa mai mergi la salon.
Putina spuma, un feon si o mana dibace, putina imaginatie si poti fi la moda.
Te usuci din mana, eventual putin si cu o perie mica.


exact asta ma pregateam sa-ti scriu si eu despre culoare cand am vazut mesajul lui Doris. Doris draga de ce nu ne-am intalnit noi mai repede cand locuiam in acelasi oras???
Atat.

michelle7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

Michelle, de tunsoarea asta zici? Nu e rea, acu depinde cum imi sta mie...intrebarea de mai sus ramine, totushi.[/i]
exact la tunsoarea asta m-am referit cand ti-am spus de Luminita Anghel. Parul tau se preteaza la tunsoarea asta pt ca nu e ondulat. Parul Luminitei e incarcat de produs si de acolo efectul de separare asa ca sa nu te sperii daca parul tuns proaspat "nu va semana" , spuma sau un gel lichid vor rezolva problema.

michelle7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

baby boom. am vazut pozele cu tine ( banuiesc ca tu esti cu parul prins si cu breton) .Sa stii ca ai o culoare naturala foarte frumoasa si ti-as recomanda doar niste suvite f. subtiri slab delimitate care sa-ti dea efect de "par decolorat de soare " .Suvitele astea se fac in mod normal " la liber" fara folie printr-o tehnica numita baleiaj. Daca coafeza nu practica des baleiajul e mai recomandat sa accepti suvite in folie decat sa o lasi sa faca experimente .Referitor la coloratul cu henna. HENNA e cea mai pacatoasa culoare pt ca iese doar cu foarfeca si nu lasa alte vopsele sa o acopere. Ca sa fii sigura ca suvitele vor prinde singura metoda care s-a dovedit ca ajuta la indepartarea henna e spalatul+masatul suvitelor ( fereste pielea ochii etc) cu alcool etilic 70%. pt tunsoare iti recomand un bob adica tuns drept la baza gatului si personal cred ca-ti sta mai bine fara breton. parul tuns drept si cu suvite da un look elegant si fara bataie de cap. Ca regula generala , daca nu ai parul f. drept sau nu intentioneze sa il aranjezi tot timpul, nu opta pt tunsoarea in trepte pt ca necoafat parul tuns in scari da un aspect neingrijit in majoritatea cazurilor.

michelle7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Doris, cin am zis ca io-s roshcata de obicei, voiam sa zic ca-s roshcata natural, ce am acu pe par e nitzel mai inkis decit naturalu meu, d-aia ziceam, coniac n-o fi mai bun, ca-i mai apropiat de naturalu meu? De fapt nu kiar coniac, ci ceva intre coniac shi cappuccino, deskis shi "dulce"...
In fine, va multzumesc tare mult de sfaturi, cre ca n-o sa intirzii sa le shi pun in aplicare, coafura Luminitzei e absolut bestiala, sper sa-mi stea shi mie bine macar pe jumate din cit ii sta ei

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo

motzu Juliei+tortu lu Bogdanelu-nou!
august-septembrie-nou!
pozne
degetzeii




In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Michelle, draga mea, parca te cunosc de cand lumea....
Si mie imi pare rau ca nu ne-am cunoscut aici, dar , apropo, tu cand mai vii pe acasa?
S-o punem de o intalnire...
Te pup, maine transmit prietenei mele ce mi-ai spus, si te tin la curent.
Cred ca se va bucura ca va incepe mai devreme decat i s-a zis.
Eu voi merge doar dupa masa acolo, cateva zile pe saptamana.

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Iren, mai un secret...
Trebuie sa ai putere si incredere sa schimbi ceva la look-ul tau...
Poate si putin curaj, uneori chiar e nevoie.
Si daca la noul look, mai adaugi un vopsit de sprancene, un machiaj adecvat, sigur vei arata altfel.
Si te vei simti minunat.
Suntem mamici si chiar daca puiutii nostri ne ocupa mai tot timpul, trebuie sa fim frumoase.

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

doris eu sper sa ajung in ro la jumatatea lui ianuarie si sper sa ne vedem atunci. la timi voi fi doar 2 -3 zile cand sosesc si probabil 1 zi inainte de plecare depinde de unde iau avionul.

michelle7

Mergi la inceput