Clubul coafezelor-stylistelor ( 1 )

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns teodora35 spune:

doris iti multumesc pt sfat.acum ramine sa vad cind voi putea sa ma aranjez.culoarea ciocolatie de care zici tu o pot combina numai cei de la coafor sa iasa asa sau ma pot face si eu acasa?

nu calca adevarul in picioare ,daca vrei sa ai trecere la oameni
familia mea
de-ale croitoriei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaa spune:

Doris multumesc foarte mult pentru raspuns si pentru faptul ca ai rasfoit albumele pentru a gasi o poza cu mine. Am vrut sa fac o fotografie portret dar nu am apucat . Acum ramane sa gasesc persoana care sa ma tunda si sa ma vopseasca. Cum reusesc sa fac ceva am sa pun fotografie cu noul look.
Inca o data multumesc si iti doresc o saptamana usoara si frumoasa!

poze 1
poze 2

Ramona si Robert (15 ianuarie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mia. spune:

N-am mai intrat pe aici dar site-urile respective le-am gasit pe google, am scris "balayage technique"si apar o groaza de site-uri dintre care unele-s cu filme integrate, de prezentare.

www.lucavasile.go.ro" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

fetelor va rog mult de tot spuneti-mi si mie ce este mai putin daunator pentru par un decapaj sau suvite?
problema este ca sunt vopsita brunet si vreau sa mai deschid la culoare parul. acum la radacini si pe alocuri sunt saten dar in rest nu reusesc sa scot negrul. parul meu este subtire rau si deabia l-am potolit si nu mai cade , dar peste 3 saptamani am cununia civila si nu ma pot duce asa in degrade. coafeza mi-a spus ca imi face un decapaj dar imi este foarte frica sa nu mi se arda parul sau sa imi cada iar. voi ce pararea aveti? va rog mult sa imi raspundeti ca trece timpul si in ritmul asta ajung la cununie curcubitacee.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Neatza, fetele!

Irina, decapajul executat corect, este mai putin agresiv decat suvitele.
Dar, in cazul tau, trebuie sa alegem ce vrei de fapt dupa...
Acum spui ca esti si saten la radacina, si mai ai negru, daca mai faci si suvite, vei avea o chestie multicolora si inestetica.
Dar, dupa un decapaj( stergerea culorii), coafeza iti poate pune un castaniu, maro si deci sa fie uniform vopsit, ceea ce ar arata mult mai bine.
Deci ideea este sa faci decapajul, apoi sa ajungi la o culoare uniforma, fara suvite.
Acum depinde ce tehnica foloseste coafeza ta.
Noi, lucram asfel:
Decapaj- 1 parte blanche gel sau pudra
- 2 parti oxidant de 12%
- 2 parti apa calda
- 1 parte apa distilata.
Dar ca sfat, nu ii spune asta coafezei tale, ca precis se va enerva.
Nu le place sa primeasca sfaturi de la clente, si pe mine m-ar enerva.
Sper ca va sti cum sa-l prepare.
Succes!
Casa de piatra!

Sa fiti frumoase!


POZE BABY STAR


www.babyexpo.ro/tm/index.php?op=baby_star" target="_blank">CASTIGATOAREA BABY STAR

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

multumesc mult doris. si eu sper ca il va face cum trebuie ca deabia am reusit cu chiu cu vai sa stopez caderea parului. eu as vrea sa ajung la un saten sau capucino. cineva spunea de o crema de la wella care decoloreaza parul fara sa arda. voi stiti despre ce crema este vorba si daca e mai sigura?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

utie ca iar ma bag ca musca..pai odata intrata pe'aci nu mai pot sa nu imi arunc cate un ochi...
Doris mama mie nu poti sa'mi dai reteta sa ma fac si io personal gri??????stai sa'ti explic..culoarea o am aceeasi din fotografie pe care ai vazut'o dar s'a mai decolorat un pic si mai are si neste reflexe roscate ,un pic,,un pic iar la radacini deja mi'a crescut cel natural care este un saten foarte inchis...poate poti sa ma ajuti asa... ca pana ajung io la tine!!! ..trec Pastele !!!.si dehhh vreau si io sa fiu mumoasa de sarbatori..poate ma place iepurasul si imi aduce si mie un bb...
numai daca poti...io totusi de rog din suflet..te pup..si chiar daca nu'mi dai reteta io tot iti multumesc pentru ca esti o dragutza!!!




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:


auoleuuuuu Doris..ma lasi asa mama???mai e putin pana la Pasti si parca sunt o sorcova!!!!




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Liana, scumpa mea...cu parere de rau, dar eu una nu iti pot da nici o reteta pentru a te face singura.
Un sfat sincer: du-te la coafor...
Cu siguranta nu-ti va iesi si apoi nu vei fi multumita.
In primul rand, sa-ti spun pe scurt, parul crescut la radacina, trebuie decolorat cu un anume oxidant, un anume timp, apoi pe unde mai ai suvite roscate, trebuie preparat altfel oxidantul, alt timp, apoi nu stiu cu ce culoare ai obtinut tu acel failos gri...
Repet, lasa-l incolo de gri, ca deterioreaza parul ...fa-te neagra si vei fi cool de Pasti!



La multi ani tuturor celor care au nume de Flori!

Un Paste Fericit plin de Lumina, celor care il tin acum!

Mai putin si trecem la cap. 2...


POZE BABY STAR


www.babyexpo.ro/tm/index.php?op=baby_star" target="_blank">CASTIGATOAREA BABY STAR

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

offfff mey Doris...
eram deja pregatita cu pixul in mana..gata de atac sa notez tot...si tu??ma pocnisi mama..
oricum iti multumesc pentru sinceritate...
m'ai pus pe ganduri..sa stii
la coafor nu mai merg pentru ca m'am saturat sa tot aud.."gataaa aacum reusim"si asta se intampla de vreo 4..5 luni
o sa ma gandesc bine cred ca tu ai mare dreptate...si io am mare incredere in tine..ete asa..
aaaaaaaa sa'ti mai zic una...am scanat poza si m'am dus la coafor..specific....la o buna prietena...stiii ce mi'a zis??????
cica in veci nu'mi va sta mie asa
o sa'i arat io ce pretena buna imi este...na!!!!..mai astept putin pentru ca inca am bretonul scurt..si o sa vada ea..
Doris io iti multumesc din suflet...iti doresc tot binele din lume..asa cum am mai spus ..cu riscul ca ma repet ..deci sa fii iubita si fericita alaturi de ingerul pe care l'ai cerut
"Sarbatori fericite!!!!"
"La multi anu tuturor florilor!!!"


si nu plec..raman aproape...




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput