Clubul coafezelor-stylistelor ( 1 )

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

fetelor, in primul rand felicitari pt. subiect.am si eu o intrebare:la fetele cu ochii caprui inkis si fata maslinie putin ce culoare de par ar merge?ar merge un saten mediu cald?dar la fata rotunda ce tunsoare recomandati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona71 spune:

Buna fetelor!Nu am mai intrat de mult pe aici...Astazi sunt suparata pt ca m-am vopsit singura acasa si mia iesit prea inchis.De fapt m-am enervat pt ca luna trecuta am fost la coafor m-am vopsit,am dat o gramada de bani iar in 2 sapt se decolorase tot si era ca d....Asa ca m-am suparat si l-am facut acasa!!!Dar e cam inchis !Insa daca se va decolora si acum la fel ca la coafor va fi probabil perfect
Am si eu o intrebare.Ce sampon sa folosesc ca sa se pastreze cat mai mult vopseaua? Si ce vopsea e mai buna in comert dupa parerea voastra???
Va multumesc f mult pt sfaturile pe care le dati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anderra spune:

Wow,super subiect.. l'am citit intr'o clipita de la cap la coada.
Vreau sa le intreb pe cele dua super profesioniste : doris si michelle ce imi recomanda ? si in general ce coafura/tunsoare avantajeaza o fata ascutita asa cum am eu si un nas acvilin/coroiat (ca cel pe care il posed). Ce trebuie sa fac in asa fel incat sa mai "indulcesc" trasatura asta, am si barbai mai proeminenta.

Acum am parul lung, asa cum imi doream cand eram mica (si mama ma tundea mereu baieteste),insa simt nevoia unei schimbari.

Ma puteti vedea in poze.
Va multumesc anticipat si va pup....sunteti minunate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:


Ceau, fetelor...
Scuze de intarzierea raspunsurilor, dar voi sunteti multe si eu una singura...
Voi raspunde cu siguranta tuturor, dar in masura timpului disponibil pe care il am...
Merci de intelegere!


Iza, iti recomand tunsoarea asta:

http://www.avantaje.ro/index.php?a=155&p=1

numai ca fara breton, iar suvitele le poti face si de alte culori, numai sa fie mai dezordonate, nu asa simetrice.

Philip, da-mi te rog adresa ta de e-mail, sa-ti pot trimite o poza, cu un model pentru tunsoarea mamei tale. Pe PM.


Ica, am nevoie de e-mailul tau, pentru a-ti trimite modelul de tunsoare.

Addinel, daca esti din TM, se rezolva...

Nadyana, ar merge un saten deschis, combinat cu mese blond inchis.
Cat despre tunsoare, am nevoie de o poza.

Ramona, L" oreal Elseve sampon si balsam , + masca Color-Vive

Anderra, uite :

http://www.hotel-roman.ro/salon-coafura/coafura.php

Sa fiti frumoase!


DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Philip, ti-am trimis pe e-mail o poza cu modelul de tunsoare pentru mama ta.
Ti-am dat detaliile acolo.
Pusi!

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

multam mult, doris.
intrebare-intrebatoare, oare o ok daca folosesc balsam/masca la fiecare spalat?

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolcebaby spune:

Fetelor va rog frumos sa ma ajutati si pe mine !

Stiu ca sunteti coafeze dar de obicei aveti si colege cosmeticiene...

Eu voi nase peste aproximativ 3 saptamini si as vrea o cosmeticiana mai aproape de casa, in berceni.
Pina acum am mers in Lacul TEi dar in starea mea chiar nu mai pot....

Asa ca va mai rog odata sa nu lasati !




Dolce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Doris Alina si Michelle

As avea si eu o intrebare,daca ma puteti ajuta.Eu sunt obsedata de par intins.Is dotata cu placa,perie,feon(rowenta lissima),insa,bineinteles ca oricate as avea tot nu reusesc sa-mi intind parul asa cum face o coafeza.
In vara am aflat ca se poate face permanent intins(sper ca m-am exprimat corect).Bineinteles ca ma incanta la maxim,in ideea sa scap pt o perioada de stresul intinsului parului,insa as dori sa-mi spuneti daca exista dezavantaje si care ar fi acestea.

Va multumesc anticipat si va pup!



Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

sa ma scuzati coafezelor ca ma bag si io ca musca'n lapte da numa sa'i zic ceva..aspirantei de mai sus
flori76...floricicooo muica pi la noi numai treci deloc???
ne este dor de tine...


iertare fetelor de deranj...!!!gataaaaa am fugit

aaaaaaa stati asa ca acu vazui..ete ca nu plec...
moamaaa Doris io pe tine..acu vazui ce te pricepi..ia arunca muica un ochi si la mine..la mine ce s'ar potrivi????
si zici ca esti din Timisoara????
moamaaaa cred ca atunci cand ajung vin si io la tine...ca de mult ma chinui sa fac si io un gri in cap si nu'mi iese deloc
va cofezelor si numai bine va doresc!!!




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nebunica-zapacica spune:

Salutare, fetelor!
Sunteti o binecuvantare, am citit toate cele 8 pagini dintr-o rasuflare, sper ca mai cititi si postul meu, chiar am nevoie de un sfat de la voi.

In iulie o sa fiu mireasa si m-ar interesa sa-mi fac niste suvite dragute, sa mai compensez cumva lipsa volumului parului meu. Eu nu m-am mai vopsit niciodata si nu stiu exact cum se procedeaza, o sa merg la un salon, dar as vrea niste sfaturi de la voi, cam ce nuante mi s-ar potrivi, firul de par e foarte subtire si fin, nu se aseaza de nici un fel, e saten dar are niste reflectii roscate.

V-as fi recunoscatoare daca mi-ati da niste sfaturi, dupa nunta as vrea sa ma si tund mult mai scurt, dar parul meu fara volum nu stiu cum s-ar comporta, chiar si cu spuma in el si tot de pleosteste, poate aveti niste tips-uri pentru mine: ce tunsoare m-ar avantaja si niste produse de styling mai puternice.

Am pus niste poze sa va faceti o idee, va multumesc de pe acum.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/octaviana_22/album?.dir=f9aa

Cea mai inversunata lupta este cu tine insuti. Te afli in ambele tabere.
(Voltaire)

Mergi la inceput