Clubul coafezelor-stylistelor ( 1 )

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rocsy spune:

Buna ,
am si eu o curiozitate ,puteti sa-mi spuneti daca cineva a folosit produse profesionale -masca ,sampon ,balsam (din cele care se vand in saloane de coafura)?
Coafeza mi-a recomandat masca de par de la L'OREAL.
Am vazut ca au si de la Wella.Nu stiu ce sa-mi cumpar.
Am un par care se deterioreaza repede, cu probleme si-am incercat multe produse fara nici un rezultat.
Va rog sa-mi dati un sfat.
Multumesc!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:


Ma numesc Georgiana si sunt din Slatina, Olt
Am intrat si eu pe aici sa vad daca nu cumva este printre voi vreo fata din orasul meu sa ma bag si eu cu ea in seama si sa merg la ea sa ma aranjez.Ca ma tot dau pe mana uneia si a alteia dar rezultatul nu e asa cum mi l-as dori.
si mai trec pe aici macar sa mai fur cate un sfat de pe la voi

Georgiana-mami de Stefania(2 ani-sic!)

Ia uite si poze:http://photos.yahoo.com/georgianaradut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Ceau fetelor!

Scuze pentru intarzierea raspunsurilor, dar sincer am fost tare ocupata...
Asa ca sa o luam pe rand:

Ira, referitor la decolorare, sincer, e o treaba care nu prea se face acasa.
Cel mai bine sa mergi la un salon.
M-am uitat mult si atent la poza ta, asa ca ti-am trimis un PM cu o tunsoare care te-ar avantaja.

Cristell, mie sincer mi se pare ca blondul nu te avantajeaza.
Asa ca poti linistita sa treci la un ciocolatiu, iar daca te referi la aceasta tunsoare, eu zic ca ai toate sansele sa arati super...

http://stiri.rol.ro/stiri/2006/03/corina_danila_revine_pe_sticla.htm


Nesuferita matreata se datoreaza unei ciuperci numite pityrosporum ovale, care se gaseste, in mod natural, in sebumul produs de scalp. La multe persoane se semnaleaza o cantitate excesiva de sebum, adesea declansata de stres, dieta nepotrivita, boala sau intoleranta la un produs de ingrijire a parului. Ca atare, se ajunge la o supraproductie a celulelor pielii, care se strang la nivelul scalpului si apoi se desprind sub forma de coji.
Cumpara un sampon-tratament si foloseste-l pana cand matreata dispare. Dupa aceea, poti reveni la vechiul tau sampon. Acesta trebuie sa contina piritionat de zinc, ingredient pe care il gasesti si in produsele Head&Shoulders. Aceasta gama include sampoane antimatreata pentru toate tipurile de par, de la cel fin pana la cel uscat. Sau poti incerca Nizoral, care contine ketoconazol, substanta care impiedica aparitia matretei dupa numai sase zile de folosire. Il poti gasi in farmacii.
Sau, mai poti folosi cu succes, Selsun Blue - un sampon care contine 1% sulfura de Seleniu.

Nadyana, in Iasi eu nu cunosc nici un stilist.
dar poate fetele te vor ajuta.

Philip, chiar ma bucur ca-ti place...

Rocsy, daca m-ai pune acum sa aleg intre Wella si Loreal, as alege Wella.
Daca iti poti permite un tratament profesional, pentru cateva luni, cu produse profesionale din salon, e ok.

Georgiana, bine ai venit la noi...
Poate ai noroc si gasesti stylista de care ai nevoie...rabdare sa ai....

Sa fiti frumoase!


DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

Doris, iti multumesc mult pt. sfaturi. Poza si site-ul sunt super. Ai dreptate, o sa ma duc la coafor.

Sofie :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

doris, uite si-o poza, doar ca mi-am facut-o singura si nu e chiar din cel mai potrivit unghi.
uite aici:
http://pg.photos.yahoo.com/ph/antandreea/detail?.dir=8757&.dnm=c0cbre2.jpg&.src=ph

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Ira, cu toata placerea....
si oricand mai ai nevoie, un PM cel mai sigur...
Philip, no coment...
Si rujul este exact ce-ti trebuia...
Bravo!!!

Astept pareri, despre ce v-ar interesa sa mai discutam.
Sa fiti frumoase!


DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tizabela spune:

Buna sera fetelor in primul rand vreau sa va felicit pentru ceea ce faceti voi aici pentru noi!!!
Am si eu o problemuta care nu este chiar mare...nu pot spune ca nu sunt satisfacuta de lookul meu actual,dar parca simt nevoia unei schimbari (sunt 4 ani cu o singura pauza in care am fost satena de cand sunt cu suvitele astea blonde)!!!
Asadar as dori parerea vostra in ceea ce priveste culoare care m-ar prinde cel mai bine si lungimea parului ideala pentru mine!!!


fotoIZA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

doris, nu da, please, mai am o poza de-a mamei careia i-am spus ce sfaturi bune mi-ai dat si vrea sa faca si ea o schimbare. asa arata ea de 10 ani as spune http://pg.photos.yahoo.com/ph/antandreea/detail?.dir=5db5&.dnm=60aa.jpg&.src=ph :


philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Buna !

Va citesc de ceva timp. Imi doresc de mult o schimbare de look, sper sa ma puteti ajuta. Eu sunt blonda (saten deschis la origine), pielea foarte alba, ochii verzi, fata rotunda si port ochelari. Firul de par este subtire, moale, parul in general nu are volum. As vrea ceva care sa-mi mai "subtieze" fata si sa ma schimbe mult.

In speranta ca mi-am exprimat bine "doleantele" astept sfatutile voastre.

Cateva poze cu mine

http://pg.photos.yahoo.com/ph/pilaf_i/album?.dir=04ff&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos

Multumesc anticipat,
Ica


Propriile fapte te fac sa fii insemnat sau neinsemnat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addinel spune:

buna la fete!

am si eu mica problemuta: in august ma marit si tot caut pe cineva sa vina in ziua nuntii acasa sa ma faca si pe mine la par. la coaforul unde merg de obicei mi-au dat un raspuns de am picat pe spate: sa ma duc eu acolo, ca ele nu au voie sa vina la cliente acasa. de parca ma duceam eu sa o spun ca a venit acasa. m-as duce si acolo ca nu sunt fandosita, dar mai e si sora-mea si in plus sa ma plimb cu voalul pe cap prin cartier parca nu imi vine.

voi lucrati la cliente acasa? stiti cumva si pe cienva care m-ar putea machia?

mercik anticipat pentru raspunsuri.

nunta mea

Mergi la inceput