tinctura Branca Ursului

tinctura Branca Ursului | Autor: 25miky

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor,am inceput sa iau tinctura Branca Ursului ,asta ar fii cam a doua luna de cand o iau ,face minuni ,aveam CM odata la 4 luni ,foarte neregulat ,probabil nici ovulatie ,acum vine la timp ,si am facut teste de ovulatie luna aceasta ,au iesit pozitive,acum trebuie sa imi vina dinou,sa dea Domnnul sa se intample o minune incurand,mai nou mi-am schimbat si dieta ,mananc multe vegetale caci luasem in greutate,luna asta am avut toate simptomele uneicu pofta de mancare si tot,dar testul a fost negativ,in fine ,sunt optimista ,trebuie sa luptam nu?!mult noroc ,si fetelor cu probleme de CM recomand tinctura asta ,face minuni,va pup pe toate,miky.

miky

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Si eu vreau sa incep sa iau dar inca nu stiu cum.Tu cate picaturi iei pe zi?Eu am ciclu la regulat dar se pare ca nu am ovulatie.
Am mai citit de maca pe aici.Tu stii ceva de ea?


ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Buna fetelor! Si eu o sa incep un tratament foarte serios si de durata cu branca ursului, mi-a adus o prietena din provincie un flacon urias de 500 ml si de maine vreau sa ma apuc de el. Am inteles ca se ia de 4 ori/zi cate o lingurita, dar eu sunt in majoritatea timpului la servici si as putea lua doar dimineata si seara.
miky, tu cum ai luat? Pe toata durata CM sau numai pana la ovulatie? Eu am citit in formula AS ca s-ar lua minim 3 luni continuu si nu stiu cum sa procedez. Eu am CM aproape regulat, adica e regulat numai cand beau ceai de napraznic. Cand l-am intrerupt, mi-a scazut CM si am impresia ca nici nu am ovulatie ca lumea...
Pupici

"Speranta moare ultima"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 25miky spune:

quote:
Originally posted by ali

Si eu vreau sa incep sa iau dar inca nu stiu cum.Tu cate picaturi iei pe zi?Eu am ciclu la regulat dar se pare ca nu am ovulatie.
Am mai citit de maca pe aici.Tu stii ceva de ea?


ali

hey Ali ,am inceput luna trecuta cu o lingurita pe zii ,si a fost bine ,o tii asa pana iti vine PM,apoi opresti ,am inteles ca o lingurita e pentru afectiunile mai usoare ,iei 3lingurite pentru impotenta hormonala si vasculara,e calmant ,reglator al activitatii nervoase,tonic general,afrodisiac intensmenopauza prematura si altele,pt impotenta hormonala sau daca vrei sa vezi rezultate rapide iei de 3 ori pe zii,pui o lingurita (mica)de Branca Ursului intr-un pahar cu apa si amesteci ,bei de 3 ori pe zii,inaite cu jumatate de ora de masa,si gata ,daca vrei poti sa faci un test de sarcina dupa zilele ovulatiei (14-15-16 dupa PM)sau daca nu iti vine ,succes ,sa ma tii la curent daca incerci. ps ;nu stiu nimic de maca

miky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 25miky spune:

quote:
Originally posted by bubulina1

Buna fetelor! Si eu o sa incep un tratament foarte serios si de durata cu branca ursului, mi-a adus o prietena din provincie un flacon urias de 500 ml si de maine vreau sa ma apuc de el. Am inteles ca se ia de 4 ori/zi cate o lingurita, dar eu sunt in majoritatea timpului la servici si as putea lua doar dimineata si seara.
miky, tu cum ai luat? Pe toata durata CM sau numai pana la ovulatie? Eu am citit in formula AS ca s-ar lua minim 3 luni continuu si nu stiu cum sa procedez. Eu am CM aproape regulat, adica e regulat numai cand beau ceai de napraznic. Cand l-am intrerupt, mi-a scazut CM si am impresia ca nici nu am ovulatie ca lumea...
Pupici

"Speranta moare ultima"



miky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Eu iau branca ursului din 5 august.Mai am putin si fac 3 luni.Am luat 3 lingurite pe zi tot timpul.Luna asta (a 3-a) am luat pe langa tinctura si capsule cate 2 de 3 ori pe zi.
Dupa ce termin tratamentul astept sa vad efectele.
Bubulina si la serviciu se poate lua ca pui intr-un pahar cu apa si gata.

Am uitat sa va zic ca facem amandoi tratamentul.la noi amandoi suntem in regula dar ne incadram la infertilitate neexplicata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 25miky spune:

Hey Asi ,ce efecte ai observat in astea 3 luni? rezultate?ce sa zic ,eu pana la tratamentul asta nu beam mai deloc lichide acum ,fug toata ziua la toaleta,ha ha ,dar efecte sunt,ti-am zis ,dupa ce beau un pahar zici ca am luat energize,imi vine sa ...sau,ce fel de capsule iei? , si am uitat sa va spun fetelor ,am citit ca tinctura asta e foarte toxica la sarcina ,da/ deci trebuie sa fim atente ,in caz de bebe ,oprim ,camd vine mentruatia ,aceaisi poveste ,oprim, ve pup[quotursului din 5 august.Mai am putin si fac 3 luni.Am luat 3 lingurite pe zi tot timpul.Luna asta (a 3-a) am luat pe langa tinctura si capsule cate 2 de 3 ori pe zi.
Dupa ce termin tratamentul astept sa vad efectele.
Bubulina si la serviciu se poate lua ca pui intr-un pahar cu apa si gata.

Am uitat sa va zic ca facem amandoi tratamentul.la noi amandoi suntem in regula dar ne incadram la infertilitate neexplicata
[/quote]

miky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 25miky spune:

scuze Asi ,mesajul de mai sus e pentru tine ,te-am botezat Ali dupa cum vezi ,asteapta-ma cu mielul,din cate stiu trebuie sa opresti pe perioada Cm-ului.Multa bafta ,sa te vedem

miky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:



Si eu vreau sa incep sa iau branca ursului...insa aici nu am gasit...
Asa ca voi astepta pina in decembrie cind voi veni in Romania...
MIKY e adevarat ca aceasta tinctura iti scade tensiunea?...pt ca eu am tensiunea mica...

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Miki astept mielul!
Tratamentul se face 3 luni CONTINUU.Deocamdata nu am nici un efect si nici nu vreau cum ziceai si tu in sarcina e contraindicata.Poate luna viitoare.

Picaflor bu scde tare tensiunea dar o poti asocia cu tinctura de maghiran .Scrie si pe proscpect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia1 spune:

Fetelor,eu nu gasesc aici branca ursului,am auzit ca e f buna.Sotul meu are prb cu ,iar cand a venit mama la mine,i-am spus sa-mi aduca branca ursului,dar mi-a adus decat 2 sticlute mici si nu i-a ajuns decat doua sapt.rezultatul a fost f bun,a facut o spermograma dupa si rezultatele au fost f vizibile.Sunt f suparata ca aici nu se gaseste asa ceva.Bafta la toate si faceti tratament cu branca ursului pt ca,e f buna.PUPICI!

Mergi la inceput