Copilasi de iulie-august 2004 (122)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alicegh spune:

Eu ii dau lui Radu Ribomunyl - pliculete (cate 4 pe saptamana timp de 1 luna, dupa care cate 4 pe luna). Ii intaresc organismul.

Am vrut sa-i fac vaccin, insa nu m-a lasat doctorita - asa ca doar eu am scapat neintepata...

Plec acasa, poate reusesc saptamana viitoare sa intru mai des.
Week-end placut



Roxana si Radu (21.07.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Buna!
Noi astazi suntem singurele toata ziulica....tati e plecat la München sa dea preavizul si sa nogocieze plecarea de aici.

Nicole, vai ce sperietura ai tras cu moatza....bine ca nu a avut nimic ochisorul...pupam bubitza sa treaca repede

Simona,si noi tot cu hamul peste tot(exceptie nisip si iarba)...tati insista sa i-l pun si in casa, in cealalta jumatate a casei unde este numai gresie.Noi mai papam biberon, dimineatza....e singurul nostru lichid ca apa daca bea 30 ml toata ziua....asa ca eu chiar insist cu bibele.Si fiindca mi-am adus aminte....tu d-aia te duci asa de des in Constanta,ca ai copilarit acolo.Asa e?Parca retin eu o discutie aici pe forum...

Andrea eu o spal o data la 4 zile iar pe cap la saptamana...exceptie zilele in care se tavaleste prin nisip si venim ca purceii din park.

Aliceqh, da'ce plansete au fost la tuns..

AndreeaB, ce scumpa e piticutza in hanoracul rosu.Si Andreea mea se baga prin toate locurile inguste....ma dispera ca se baga sub pat si cand iese de acolo imi intinde prin toata casa firicelele de praf.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

da Felicia ..am copilarit acolo pana la 30 de ani ..pana m-a luat sotu' si m-a facut o duoamna ..si mi-a dat buletin de bucuresti !!!!
ah , exceptie fac si 5 ani de facultate in minunatul oras Galati ...
in rest ..Contanteanca jet bejet

Simona si Luca
http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

neata
is cam fara chef asa ca nu ma intind.
andrea, si noi facem baie in fiecare seara si dormim musai la pranz, asta ca sa nu innebunim amandoi. pe par, o data- de 2 ori pe saptamana, depinde cat de grav e.
am vazut-o pe frumoasa de alexia si pe raducu clabucat. pupici la amandoi.
io am pozat marele lac sarat aseara, daca vreti sa-l vedeti...tre sa mai asteptati ca nu merge respectivul site...

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

ui' si pozele:
http://pg.photos.yahoo.com/ph/antandreea/album?.dir=/b221

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Duamna Simona cu buletin de Bucuresti, Da' de ce facultatea in Galati? Ca in Constatna am auzit de o dita-mai universitatea....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

Felicia ..chimie alimentara ..de ce la Galati ? ca era singura din tara !!!
Andreea , super pozele !!!!

Olivia , ce faci ?

Simona si Luca
http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Mei, Andreea, m-a luat un dor de mare nebun de tot ... vazui pozele tale , super !!!
Ueh, ne-am intors de la policlinica cu una bucata copil vaccinat, care a facut o criza de plins de cred ca s-a zguduit intreaga cladire ! Nu l-am mai vazut niciodata asa, plingea si se zbatea de ziceai ca cineva ii face mai rau decit il arde cu fierul rosu !!! A trebuit sa il tinem sa il vada doctorita, apoi madam m-a intrebat daca i-am luat temperatura inainte sa vin la ea. De ce ?, intreb eu, nestiutoare ... Pai, nu ii facem un vaccin ? Si ce, trebuie sa i-o iau eu inainte ? Pai copilu nu are nici un fel de temperatura, da ea nu s-a lasat si da-i si dezbraca urlatorul sa ii bage termometrul in fund ! Maaaare greseala de mutare, ca l-a apucat si mai dihai ! Cred ca s-a crucit doftorita, abia ne mai intelegeam din vorbe, ca nu auzeam nici una nimik ! Intr-un final a decretat ca nu are temperatura (asta ii spusesem si eu inainte!) si ne-a trimis in alta incapere, la intepat ! Mama-mama-mama, ce-a mai fost si acolo, noroc ca era mama cu mine ca altfel nu stiu daca reuseam sa tinem dihania mica !
Acum e bine, se joaca cu verisoara-sa si alearga fericit prin toate camerele ! Sa speram ca nu va fi cu efecte secundare vaccinul asta !
De dat ne-a dat doar calciu si vitamina C si eventual oscilococcinum, un flaconel pe saptamina, pentru imunitate acu in sezonul rece, da ma mai gindesc daca i-l dau si p'asta.

Alice si Andrei Florin (12.08.2004)
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Prezenta la datorie...
V-am citit...ce de mucisori..si bubite! Pup pe toti sa treaca repede. Nicole...ati fost si la spital? Bine ca nu a cazut dierct cu ochiul!
Andreea B..vazut pustoaica nazdravana...
Vazut si pe Raducu...Roxana bine ai reaparut..
Simo...incerc sa sa trezesc...azi Luca mi-a dat scularea la 6.30...
Adela ma bucur ca-ti place sa conduci..mie nu..dar am eu motivele mele..
Stiti ca ieri va spuneam ca am sunat la pediatru sa intreb de vaccinul antigripal...M-au sunat si mi-au spus sa fac programarea ...si nu inteleg...daca eu nu-i sunam..ei ce asteptau?
Felicia au trecut mucisorii....? Cit timp sinteti singurele?
Se pare ca-i tare frumos la Iesi....Carmen inginera si Andrea...
Daria si tie...si we fara probleme
Alice bine ca ati scapat cu bine ..pina la urma :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Am uitat sa raspund si eu la intrebarile Andreei..
Noi dormim in general de la 12.30 la 14.30....dar uneori mai tragem un somnic si pe la 9-10..
Baie facem in fiecare zi..mai ales acum de cind ne jucam in nisip..
Baia pe cap este fara scandal...si o facem la 3 zile..
Simo ..eu sint tot la biberon...unul seara si unul dimineata...Dimineata nu am timp sa experimentez...ca as face-o...
Roxi..si pina la urma va vaccinati sau nu...voi si Patrick?

Mergi la inceput