Bebelusi de martie - aprilie 2005 (36)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zuzunaki spune:

Buna dimineata!
Aici e 10.30 dar noi ne-am trezit de la 8.30 pt ca Bubu a fost tare marait si chiar nu s-a mai intamplat de ceva timp asta.In ultimele 2-3 nopti se trezeste mereu pe la 4-5 si nu mai doarme decat dupa ce-i dau laptic(de obicei se trezea la 7 ,papa si iar dormea).Il suspectez ca ies dintisorii.Insa pe la 4-5 cand se trezeste nu plange deloc ci doar isi pune pledul pe fata(face asta frecvent)pufaie sa si-l dea la o parte si se rasuceste prin pat de zor.

Azi am incercat sa-i dau dovleac cu orez(borcanas de la hipp,dar dovleac nu dovlecel,asta e leguma,nu)si desi a facut figuri la inceput pe urma a reusit sa pape vreo 60gr.O sa-i dau totusi ceva laptic putin mai tarziu pt ca sigur nu i-a ajuns portia de solid.

danna_j,
multumim frumos de invitatie.Din pacate nu cred ca o vom onora in curand pt ca vremea e naspa dar poate la primavara.Sau daca vreti,va invitam nnoi aici(si pe an-k)de Craciun,pt ca noi suntem singurei doar cu bebe,socrii plecand in Grecia la nunta unei rude.Chiar ar fi minunat daca ati putea veni!Va promit niste sarmalutedelicioase,salata de boeuf si...ma mai gandesc eu cu ce sa va ispitesc
F frumoase si pozele si descrierea copilariei

mamacita,
thanks.Ce sa facem si noi?Ne mai copilarim un pic cateodata

an-k si danna_j
nu am uitat sa va multumesc pt aprecierile si urarile voastre

va pup si am fugit la Bubuletz ca acum e soacra si -l mai distreaza si ea putin.E inca prea rece sa iasa cu el la plimbarica.
si zi buna va doresc!

Nicolemami de pici cu lipici (19.03.2005)

People see God every day, they just don't recognize him.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzunaki spune:

a,
LA MULTI ANI Irina,Rares,Alexandra si Bia!Sa cresteti mari si frumosi si sa va bucurati parintii!
Scuze dar eu mai uit sa urez zilnic,sunt mai ratutita

andira,
tinem pumnii la doctor si pupam la Irinuca sa fie bine!

rrox,
abia astept sa o vad pe Mariuca scolaritaMa bucur ca Ioana e spre bine si ca ati dat peste o doctorita buna in sfasit!

Nicolemami de pici cu lipici (19.03.2005)

People see God every day, they just don't recognize him.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

hai ca iar ruleaza programul!

zuzunachi, danna_j multumim de aprecierile la poze. Cam vechi adevart (pozele), ca nu mai apuc sa pun altele noi!

marox, doamne ce bine suna stilul de concediu pe care l-ati avut. Asha ceva imi doresc si eu. Din pacate nu am mai apucat sa fac nici sport, nici la masaj nu am mai mers, desi am mers pana in luna 8-a.
Tot zic ca dupa ce nu mai alaptez deloc, o sa am mai mult timp.

mamacita, ma bucur ca merge bine cu diversificarea. Mergi asha copacel, copacel, eu asha am facut, ti-am spus si nu regret. Noi inca mai avem alimente noi de introdus destule. Saptamana viitoare vrem sa bagam conopida si cate un pic de suculet de portocale, poate asha il conving si pe el sa bea ecva, ca apa nu vrea, cea nu, supa goala nici atat, suc de mere cate un pic, dar nu prea mult si numai daca tine el canitza, ca il amuza cehstia asta. In schimb ar bea lapte la orice ora.

oanamc, mi-au placut sfaturile pt katy, sper sa-i foloseasca.
Mai, are cine semana Leti, nemancacioasa. Pai de ex eu am gustat piureurile de la Hip si le-as manca. Daca zie ti se par scarboasa, iata explicatia cu cine seamana Leti!Stiu, fac si eu haz de necaz, ca nu stiu ce sfaturi sa-ti dau!

rrox3, bine ca nu e grav la Ioana!

zuzunachi, ninocikap, mamacita, rrox3, va spun cu regret ca Radu nu a avut papion la botez si nu are nici acum papion, dar asha pt poza o sa il pun pe a lu ta-su de cand s-a insurat.
Dada, stiu ca pun paiepe foc, da glumeam si io v-ati dat seama nu?!

zuzunachi, am vazut si eu pozele de la botez, sper bubu. Si lumanarea si cazanul f faine. Cufarul nu am vazut pana acum la botez. E un obicei la greci?

andira, cand mergi la control. Hai ca parca eu am emotii pentru tine. Sanatate Irinei!

adseana, super Alexandra, deja maninca cartile si patutul. Pe cand si alte delicatese? (Si pe Radu roade patul). Cumpara-i si tu un ghid practic pt ingrijit mamici, nu copii.

Eu si Raducu (22.04.2005)
http://community.webshots.com/user/radu_victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

zuzunachi, dovleacul este o leguma, dar e dulce, de-aia i-a placut. Deci e clara explicatia, copilul tau e fan dulce. Stie el ce stie!

Eu si Raducu (22.04.2005)
http://community.webshots.com/user/radu_victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adseana spune:

Mai !

Am intrat repede sa spunem si noi LA MULTE LUNI SI LA MULTI ANI! sarbatoritilor de azi: Bianca-An-k, Irina- Andira si Rares- Oanamaria! Sa cresteti mari, frumosdi si sanatosi!

Am zis aseara ca intru iar dupa , dar am adormit toti trei
Vad ca ati scris, nu gluma

Revin, dupa ce citesc!




Adriana si Alexandra (15.04.2005)

poze Alexandra si noi

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10716;33/st/20050415/n/Alexandra/dt/7/k/eb65/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

catXo, cum a fost la doctor? Sper ca totul este in regula.

gabrianah, nu sunteti codasii la rostogoliri. Pe Radu nici acum nu-l intereseaza sport asta, "uraste" aproape pozitia pe burta. In schimb a desoperit pozitia pe o parte si a mai descoperit ca daca se impinge cu picioarele in marginea patului de poate invarti in pat, pana ajunge de-a latul sau mai rau cu picioarele in locul capului.

Eu si Raducu (22.04.2005)
http://community.webshots.com/user/radu_victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

Dantje, daca ma uitam la poze vedeam ca esti brasoveanca. MA bucur ca mai e brasoveanca pe forum. Am vazut pozele cu Martjin si Imparatul cum ii spui tu e f simpatic .

Vroiam sa va intreb, am vazut ca adrianafedorca scria ca numa de la 8 luni e bine sa le dai cereale cu gluten. Asha sa fie?

Vreau si eu sa va intreb despre cantitatea mancata. Stiu ca toata lumea se plinge de nemancaciosi, eu va voi intreba daca nu cumva maninca prea mult:
Deci Radu are 3 mese de san pe zi si 2 divesificate. La 10:30 maninca aprox 100g de piure de legume si dupa vrea si 120 ml de lapte, la 17:30 maninca 100grame de piure de fructe si apoi evident portia de 120 ml de lapte. Eu i-am spus soscra-mi sa nu-i mai dea lapte, dar apa, ceai, si alte lichide nu vrea. Si daca nu ii da lapte , dupa o ora "urla"(nu exagerez)de foame. Daca nu, e linistit pana la 9 seara. Adevarat ca la masa e la ora 14, cea de prinz, nu suge f mult , ca dim de ex, cand e dupa o noapte de nemancat. Voi ce ziceti e prea mult?
Radu are acum 70cm si 8,350 kg. Saptamana trecuta a luat cam 120 grame dupa ce de 2 luni luase cam 90-100 grame pe saptamana.


Eu si Raducu (22.04.2005)
http://community.webshots.com/user/radu_victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adseana spune:

Deci revin:

Andruzza am vazut si noi pozele cele noi cu Rares!Ce scump e!si ce mare!!!! din partea Alexandrei

Daria imi pare bine sa aud ca Brien e mai bine...sper ca si voi sunteti OK!

An-k felicitari pentru dintisor!!!!si eu stiam ca jos trebuie sa apara prima data, dar se poate si sus...noi inca mai asteptam...



Adriana si Alexandra (15.04.2005)

poze Alexandra si noi

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10716;33/st/20050415/n/Alexandra/dt/7/k/eb65/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adseana spune:

Rrox ce veste buna!!!!Bine ca a scapat Ioana de antibiotic!!! Mariuca cum merge cu scoala?

Danna mii de multumiri!M-am uitat peste pozele tale de toamna si cele cu frunzele de nuc...romantica incurabila, ce maisunt superbe....si noi o pupam pe partenera noastra din Trio, Sara.Ce bine ca va mai intalniti voi fetelor, cele care sunteti pe afara...Bravo!

Andira felicitari pentru cei 2 dintisori!!!

Ligia multumim si tie!Sa stii ca si eu m-am gandit sa-i caut un astfel de ghid, ca poate poate ne vom intelege si noi mai bine cateodata (mai ales cand vin orele de masa) lui Raducu (care papa si el patul)

Adriana si Alexandra (15.04.2005)

poze Alexandra si noi

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10716;33/st/20050415/n/Alexandra/dt/7/k/eb65/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

adseana, thx!




mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzza

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput