Pacientele Prof. Marinescu

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Karina cum sa nasca natural cu cerclaj?????/////Si eu am avut cerclaj si am nascut prin cezariana si firul a fost scos cu o jumatate de ora inainte de a intra in sala de operatie.
Daca a nascut normal cred ca femeia aia nu mai are col cred ca e harcea parcea inauntru.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabriel_bambache/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anderra spune:

Si eu am fost pacienta doctorului marinescu ,insa in alt context ,adika eu nu sunt mamika si nici nu urmez vreun tratament de fertilizare.
Pe mine dumnealui m'a operat la san anul asta in iunie.
Dupa ce am umblat ca bezmetica juma de an pe la medicii endocrinologi din Cta care fiecare isi dadea cu presupusu am ajuns la buc ,la sotia dumnealui,o femeie deosebita Ileana marinescu.
Eram foarte speriata,nodulul intr'atat de mare incat i se vedea forma prin pielea sanului,mi'a spus ca singura solutie e operatia si ca desi e foarte ocupat va vorbi cu sotzul dumneai.
Am revenit luna urmatoare in Bucuresti,m'am dus la giulesti,m'a consultat domnu' doctor si foarte haios a fost cand mi'a zis: ehe fetitzoo..din cta esti? te operez azi ,maiine esti la plaja ..
Zis si facut ..m'a operat in aceeasi zi ,ultima operatie ce'i drept ,la ora 16 imi era rau deja de foame nu mancasem nimik de 24 de ore simteam ca lesin da' am rezistat.
Operatia a durat 10 minute maxim, dupa o ora eram inapoi in salon, durerea absolut suportabila,incizie foarte mika si care s'a vindecat in cateva saptamani ,acum nu se mai vede absolut nimik.
Eu nu am decat cuvinte de lauda pentru dumnealui ba mai mult de atat a tinut minte ca pe mine ma opereaza la san. Din vina unei asistente care mi'a facut internarea pe foaie scria : fibrom uterin .. asa ca odata asezata pe masa cineva a vrut sa imi puna o sonda iar medicul Marinescu contrariat a spus: ssttaattzziiii... domnisoara .. dumneata nu aveai nodul? Am reusit sa raspund afirmativ inainte sa isi faca anestezicul efectul.
va pup,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

Anderra...imi pare rau prin ce-ai trecut...cred ca fost socant pentru tine...problemele la sani sunt un punct f sensibil pentru femei...ma bucur ca a fost bine pana la urma...
insa...nu pot fi de acord cu tine...in ceea ce priveste Ileana Marinescu...si sotul ei...din intamplare o cunosc si pe sotia lui...el este cum este...dar ea este o scorpie dupa parerea mea...am cunoscut-o si personal...si indirect prin tata care a avut niste convorbiri cu ea...este o femeie f rea...invidioasa pe femei in general...eu m-am dus la ea ca ma ingrasasem mult intr-o vreme si s-a purtat f urat cu mine si inceput pe un ton f deranjant sa-mi spuna ca daia barbatii insala ca femeile ajung ca niste vaci....desi ea habar n-avea de relatia cu sotul meu si nici de ce m-am ingrasat eu initial...pentru ca nici nu ma consultase si nici nu a vazut vreo analiza...in fine...a fost foarte gretzoasa si nici nu m-a ajutat cu nimic...am zis ca nu mai calc la ea in veci...iar cu taica-miu iarasi s-a purtat f urat cand el tot incerca sa sune la Marinescu sa-i spuna ca dupa operatia de avort septic ce mi-a facut-o el....am febra si nici nu ma simt bine...si ea urla la el sa il lase in pace ca e ocupat si nu vroia sa-l dea la telefon sau sa-i transmita vreun mesaj...in final am ajuns la alt medic...la o a doua operatie...
eu nu mai vreau sa aud de acesti oameni...

anda

DICIU&LICIU

"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Camy uite aici: MARINESCU MEDICAL CENTER, str. Aviator Mircea Zorileanu nr.44, tel. 021/2243127. Sper sa iti fie de folos!

Laura 17+
Puiutul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

Laurae cabinetul particular la aceasta adresa? cam in ce zona se afla? cred ca e lume si acolo!Stii cumva dupa cit timp te programeaza?O fi tot asa ca in spital,dupa o luna , doua?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Gina eu m-am programat la Marinescu prin iulie, pentru 5 septembrie pentru probleme de infertilitate (se opreau sarcinile in evolutie si voiam sa-mi faca ceva teste, sa-mi dea tratamente), dar nu am mai apucat sa merg ptc am ramas insarcinata si nu avea rost sa fac atata drum (mai ales ca nu mai am voie sa merg cu masina).

Oricum cred ca se fac mai repede programarile acolo, asta vara era in concediu si de asta m-a pus in sept, iar la celelalte cabinete (spital) unde mai lucreaza te puneau sa suni in septembrie pt programare (deci mai asteptam cateva luni)

Nu am idee in ce zona e ptc nu sunt din bucuresti si nu cunosc orasul deloc. Dar poti suna sa te programezi si ceri instructituni

Laura 17+
Puiutul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

Laura si ai descoperit de ce se opreau sarcinile?

Ca si eu am patit la fel,aveam patru saptamini si s-a oprit,dar la mine cred ca s-a oprit din cauza ca in acelasi timp aveam si una in trompa si zic ca din cauza durerilor,nu stiu ca nam ajuns la Dl. Prof. inca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Gina nu inteleg: aveai si sarcina extrauterina in acelasi timp?
La mine nu s-a aflat cauza, dar s-ar parea ce era o lipsa de progesteron ptc acum iau tratament cu progesteron si, multumesc lui Dumnezeu, sarcina merge bine.

Laura 17+
Puiutul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GildaT spune:

Buna fetele,

Str. Aviator Mircea Zorileanu este in zona Domenii (b-dul fost 1 Mai actual Mihalache). De la piata 7 Noiembrie este o strada (Campina parca) spre Manastirea Casin. Str. Av. M. Zorileanu este paralela cu strada asta. Sper ca m-am facut inteleasa.

Eu aveam o alta adresa a cabinetului d-lui doctor Marinescu (undeva aproape de ProTV). Am fost acolo in 2002, dar poate s-a schimbat de atunci.

Va pup pe toate!
Gilda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

Laura ,da am avut o extrauterina in acelasi timp .
Ce tratament iei tu acum? daca vrei sa-mi spui.

Mergi la inceput