Clubul iubitoarelor de pisici

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

buna
de cand ma stiu mi-au placut pisicile,am copilarit la casa la mamaia si am avut mereu
am si eu 3 pisici,le vedeti in album:Toni(griuta),Ela(alb cu gri deschis) care sunt surori gemenesi Mitzi aia paroasa corcita.dupa ce m-am mutat la sotul nu am suportat viata fara pisa si mi-a adus-o soacra pe Mitzi de la ea de la serviciu.



de fetita cu fundita

Uite atat suntem de mari


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:


Tare mult imi doresc sa vad mite la plimbare, in lesa

Motanul meu, Felix, e foarte atasat de teritoriu, a iesit pe ascuns din casa si l-am gasit in fata usii cand am venit de la munca, statea ghemuit si speriat, cu ochisorii mari si rotunzi privind fix usa de la lift. Pisica, Otilica, daca nu suntem atenti iese imediat din casa, norocul nostru ca e mancacioasa si asa verificam daca e in casa, o strigam la mancare, daca nu vine e clar, a iesit la plimbare. Acum cateva nopti a gasit-o sotul prin bloc, se plimba linistita pe la etajul 6

Placerea lor este sa joace leapsa, au traseu si orar fix, alergatura incepe la 1 noaptea si cuprinde, obligatoriu, patul unde dormim. Daca le inchid usa, Felix se catara pe ea si Oti zgaraie pana le dam drumul

Nu certati copiii cand viseaza!
Copiii
Noi doi
Mitele iubitele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Si eu am trei iar pe cel mai batran-12 ani il cehama tot Felix
Si mai sunt Toto si Maggie

........................

Knowledge is power!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Artemis1578 spune:

Ma inscriu in club cu doua bucati matze frumaose: Suzy si Vivi. doua fete castrate si extrem de cuminti. au suferit cumplit cand am nascut si nu au mai primt atentie si nici dreptul de a sta langa mine, dar acum ca Matei are aproape 2 ani si-au recastigat privilegiul de a dormi langa mine. insa sunt saracutele ciufulite si smotocite.............. una e cuminte si ii place sa o smotocesti, insa cealalta cam protesteaza.......
inainte sa fiu mama mai aveam obiceiul de a culege diverse exemplare din drum, din boscheti, etc........cu diverse probleme si deficiente. acum vreo 5 ani aveam in casa cele 2 pisici ale mele, una abandonata si extrem de frumoasa si una muscata de un caine de sold care in timpul internarii m-a procopsit si cu 5 pui care mai de care mai colorat si nebun! :):):):) asa ca vreo perioada cine imi intra in casa ma tot intreba: cate mai sunt?






Anka si Ubitu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giul spune:

vrem sa ne cunoasteti si pe noi :pisicutamare-9 ani o pisica obisnuita alb cu negru ,natalie-7 ani neagra cea mai lipicioasa pisica ,kitti-birmaneza 6 ani cu stupoare am observat ca nu vedede cel putin de ,asta toamna ,am fost la vet,degeaba ,papusica -birmaneza 4 ani gasita corina-1 an gasita in parc mieuna pe o banca in ploaie abia avea ochi mi-as dori opisicuta persana portocalie cu nasuc turtit .candva . ma bucur sa va citesc insa observ ca persoane de varsta mea nu prea sunt pe forum .de ce oare ?
?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bmagdaro spune:

De cand ma stiu am avut pisica,de la 10 ani mi-a fost ca un frate, a trait 16 ani fericiti, si de atunci tot am pisici, dar numai maidaneze, pentru ca respect mult sufletelele gasite pe strada si salvate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns @na spune:

Bine v-am gasit !
Eu sunt mandra posesoare (alaturi de alte animalute: catel, porcusor de Guineea si perus) a unui motan tomberonez alb-portocaliu. Numele...Keity. Stiu ca este foarte ciudat, dar pisicul a fost gasit anul trecut de catre fiica mea si era atat de mic incat am crezut ca este fata! Oricum este iubit si rasfatat si foarte muscacios . Acum 2-3 zile am mai gasit o pisicuta absolut irezistibila, cu coada stufoasa si blanita mai lunga, pe care din pacate nu o voi putea pastra ca altfel ma spanzura sotul . Daca vreuna dintre voi aude de vreun doritor de pisicuta ( are cam 2,5 luni) va rog sa ma anuntati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Vreau si eu in clubul vostru, eu am trei motani.


Anda si bebe Mark (16.01.2006)
toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;46/st/20060116/n/Mark+-+Victor/dt/8/k/44f2/age.png
Pozici cu gradina mea zoologica

Poze Yodi si familia lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Vreau si eu in clubul vostru!cum de nu m-am uitat pe aici?
Am o pisica Tina e birmaneza cu persana,e sefa bate toti cainii care o deranjeaza,indiferent de talie mica mare ,n-are frica de nimic,eu cand aud noaptea ceva pe la curtea de pasari nu-l iau pe Fox ,un caine lup cu fox terrier de vanatoare,ci o iau pe Tina e un excelent bodyguard, e iubitoare dar o adevarata luptatoare!Mai am o fetita de la Tina ,are 4 luni e o iubacioasa Tita,si un motanel mic tot de la Tina are o luna il cheama Pilo,un chemotoc frumos foc!Tina e sefa nu-i sta nimic in fata soareci ,sobolani, dihori omoara tot!nu le mananca la aduce sa le vedem, toti mananca si ciorbica cu paine,si lapte si peste,si mancare de pisici!ne inveselesc viata !

bita doina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Am uitat un amanunt Tina sta cu puisorii mici si cu bobocii de rata cand sunt mici si nu lasa nimic sa se apropie de ele.Acum 2 luni cand aveam pui mici un cioroi voia sa ia unul,a fost o lupta intre Tina si cioroi pana nu l-a omorat nu s-a lasat si apoi si-a luat locul intre pui.Cand vorbesc cu ea parca imi raspunde...

bita doina

Mergi la inceput