Copilasi de iulie-august 2004 (120)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Olivia, mi s-a oprit respiratia cind am citit !!!! Slava Domnului ca Luca nu a patit nimik !!
Si eu am trecut printr-o sperietura sestul de nasoala azi, l-am gasit pe Andrei cu o pastila in mina, tocmai o baga in gura ... am incremenit, de unde dumnezeu a gasit-o, nu stiu, ca toate medicamentele sint bine puse intr-un sertar la care nu are acces ... am crezut ca lesin cind i-am luat din gura pastila ! Inclin sa cred ca era una de inima - propranolol, de care mai luam eu citeodata ...
Si acum mi se opreste inima cind imi amintesc !

Alice si Andrei Florin (12.08.2004)
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

Olivia, m-ai lasat fara grai! Cum de s-a putut intampla asa ceva?!Cum s-a blocat usa? A incuiat-o si nu s-a mai descuiat sau cum?!
Te cred ca ti s-a facut rau vazandu-l asa pe Luca.El e bine, nu?! A plans mult, cred, mititelul! Acum si-a revenit complet?!
Cu MP ce ai facut? Mai ramane la voi sau nu?

ema, sper sa iti revii repede.Sa imi spui ce zice dr. daca e dermatita sau nu! Sper sa nu fie!


Adema&Codrut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

Olivia, hai ca ma gandesc numai la voi acum!
In timpul zilei nu poti suna de la servici acasa sa fii sigura ca e totul in regula?

Adema&Codrut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

MP...s-a mai linistit..am sedat-o:)...a trecut prin clipe groaznice..stiindu-l pe Luca singur ..doar la 1 metru de ea....Nu s-a inchis in baie..a inchis usa..si atit..usa nu s-a mai deschis...ghinion!
Luca pare bine...ma bucur daca se poate spune asa ..ca a fost asa mic si la virsta asta au memoria scurta...vad ca intra in camera respectiva si inchide usa dupa el(asa cum s-a si inchis)..deci nu-si aminteste nimic..cel putin eu asa sper...Si totusi ce a facut el 8 ore singur? Ma obesedeaza..ce sa fac?
Dana..imi pare rau de Serban..lasa ca o sa-l placa fetele si asa...Tu ce ai patit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Io am mai aflat o veste trista - nasa lui Andrei a pierdut sarcina de trei luni !! Si stiu ca isi dorea tare de tot un bebe ....
Nu stiu exact ce s-a intimplat, ne-a sunat din spital, dar nu a vrut sa povesteasca prea multe ...

Alice si Andrei Florin (12.08.2004)
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Of,Doamne,ce rau imi pare pentru tine Olivia.Stai linistita ca Luca nu o sa-si aminteasca,tu insa vei purta socul asta mereu.Eu si dupa 10 ani ma cutremur cind imi amintesc cum tipa si eu nu puteam sa-i scot hainele mai repede si apoi cum am zburat la farmacie dupa Bioxiteracor.N-am fugit in viata mea atit de repede,de efort si de spaima am lesinat in farmacie.Si eram linga el,la 10 cm!!!
Da-i lui Mp un celular sa-l aibe agatat de git in permanenta,e doar o idee.
Cum e Luca,s-a trezit peste noapte plingind?cum a fost astazi,mie asa de mila de el!!!!Cred ca a plins saracutul, Doamne,pui mic.Si de MP mie tare mila,iti dai seama sa stai 8 ore cu spaima ca pateste copilul ceva si sa nu poti face nimic decit sa plingi si sa tipi!!! 8 oreeeeeee!!!E ingrozitor.
Gata,bine c-a trecut,sa dea Domnul sa fie ultima data cind mai treceti prin asa ceva.
Eu am mancat castane coapte si mi-a ramas o bucatica in git.Doua zile n-am dormit si ameteli,dureri de cap,am tot zis ca iese,deja nu mai puteam respira ca lumea.Am scapat acum,dar tot mai am o jena,ca intre timp s-a infectat.
Adema,sa dea al de sus sa fie bine,daca nu tu esti doctorita noastra.Sper sa n-ai onorariu fabulos.

Dana,Serban si Ricardo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

Olivia, nu mai am cuvinte...e incredibil ce s-a intamplat...Cred ca ati trecut cu toti prin clipe groaznice. Nici nu-mi pot imagina ce a fost in sufletul tau . Da-i un pupic mare din partea noastra lui Luca...si multumeste-i lui Dumnezeu ca totul s-a terminat cu bine....

Alice - imi pare rau pentru voi si nasa lui Andrei ...

Ema - sanatate tie si multa, multa bafta maine la doctor cu Ricardo...Sa vii cu vesti bune...

Andrea - bafta la examen

Carolina, Felicia (15 .05.2000) si Alessia (19.07.2004)
http://community.webshots.com/user/alessiafelicia
http://community.webshots.com/user/alessiafelicia02

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Olivia draga mea ce nebunie...........slava Domnului ca totul e in regula!!!! mrmota mea preferata e bine???? ce ati facut in week end? maninca, doarme? va pupam mult si sper ca sunteti ok!!!!
Ema, bine ca esti ok acum!
Alice, imi pare rau pentru nasa lui Andrei. din pacate stim ca lucrurile astea sunt dese.......tu sustine-o si spune-i ca in curand or sa aib si piticul mult dorit.
o saptamana frumoasa si fara peripetii tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata !~

KIM - sa lesin, nu alta ... sunt inca in stare dintr`aia de ma ia frigul, pe mine gandul asta ma obsedeaza, ca daca io lesin sau pur si simplu crap acum cand tati e plecat cate o saptamana iar MP a noastra ar crede ca am plecat si noi fara sa o anuntam, la cat e de tampita. Asa ma bucur ca sunteti bine si Luca este bine, Doamne,

EMA - ufff, insanatosire rapida. Da` ce treaba cu weekendu`, sa nu te imbolnavesti ca nu e nici un medic ...

Nu mai stiu ce vroiam, cert e ca il mai pupam o data pe LUCA pentru ca a fost asa un baiat cuminte, dragul de el

O saptamana frumoasa si spor la lucru !

_
Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona R. spune:

Olivia,super nasoala faza.................mi s-a facut gol in stomac..scenariul asta mi l-am imaginat si eu de multe ori ...si imi era tare
groaza de asa ceva!

Sper ca sunteti bine...nu mai am cuvinte

http://community.webshots.com/user/simonarida

Mergi la inceput