Mamici din Arad...??? (36)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Salutare!
Nu am mai avut tim sa intru pe aici.
Sambata am fost si noi la un party de prunci, de unde Tudor a venit tot zgarait pe fata de cea mai mica din gasca(avea 1 an si 5 luni). Restul tot au fost de la 3 la 6 ani. A plans al meu de mama focului, si aia il tot zgaraia in contimuare si cu tac-su langa ea. Ala bietu pana o pecat tot isi cerea pe scuze. La alt copilas ii tot smulgea si arunca ochelarii pe jos. Agresive sunt fetele din ziua de azi.
Ieri am fost la Cermei la ai mei si la Berechiu la bunici.
Clau, mi-ai zis de gimnastica, dar noi mergem de 3 saptamani deja. Am mai scris aici cred. Face masaj general si kinetoterapie.
vizavi de cazul Iovan,ca sa imi dau si eu cu parerea, nu cred ca trebuia sa il impuste in cap. Si nici nu cred ca l-a impuscat accidental, ca doar e pilot si sigur face si antrenamente antitero.
magda, nu mi se par chiar leacurir babesti, trasul oaselor. Dimpotriva. Stiu ca este unul in Gradiste. Am si fost la el acum o luna, dar cred ca mai trebuie sa merg. Cand am fost in concediu am cazut si am facut o intindere la glezna si mi-au si sarit niste vene de la loc. Tot ma doare si acum. Am mers destul de tarziu, dupa vreo 2 saptamani, si ala mi-a zis ca trebui sa vin in 3 zile.
Clau, nu stiu pe unde am nr. lu satmarean, ca s-a schimbat si sunt tare imprastiata cu nr de tel. Suni la informatii si ceri nr de tel de la CMI Balica Rodica, pe Praporgescu. Ele au cabinet impreuna Satmarean e numai de la 5 la cabinet, dar poti sa suni si dimineata.
Eu nu mai am cuvinte de lauda pentru ea,mi se pare superficiala. de displazie nu mi-a pomenit niciodata, si mergeam la ea de la 2 luni, pana acum juma de an. Noi i-am zis ca nu ne place cum calca Tudor , si atunci ne-a recomandat pe alcineava . Si a mai zis ca diagnosticul de platfus se pune la 2 ani, de aia am stat noi linistiti pana acum. Si acum cand am ajuns la kineto, imi zice ala ca trebuia sa venim de cand a inceput sa umble copilul, ca la 2 ani e tarziu, s-au format toate teminatiile nervoase.
Si Alina 33 a avut o faza naspa cu ea. S-a dus intr-o zi fara programare ca era bolnav copilul si nu a vrut sa o primeasca, desi era pacientul ei. De atunci nu s-a mai dus la ea .
Plus ca am mai avut si eu o faza prin ianuarie, cand a fost Tudor bolnav , nu a vrut sa vina acasa, m-a chemat la cabinet a doua zi.


www.stoc-studio.ro/tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Cu putina intarziere:

ALESIO Sa cresti mare si voinic!

Clau sa te faci bine repede. Mi-e mi-a trecut raceala. Luasem doar paracetamol si am baut ceai cu vitamina C.

Gabi, imi pare atat de rau de Tudor. lasa ca se face bine. Eu cand am fost cu hernia de disc am foat la un nene la Fortuna, Ferdinand Hegyi, si prin presopunctura mi-a pus discul la loc. de atunci nu mi-a mai sarit, dureri am mai avut, dar astea sunt din cauza discopatiei. Am fost putin sceptica dar i-am dus filmele fara diagnosticul de la ele si mi-a spus exact ce mi-a spus si dr.

Va las ca trebuie sa plec la Curtici. Va scriu mai tarziu daca am timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Gabi nu-mi amintesc sa fii zis ca ati icneput gimnastica... stiam doar ca ai zis ca trebuie sa mergi cu Tudor la Euromedic, de fapt ca ati fost..
acum e mai bine??
Daca asa zici de Satmarean atunci inseamna ca nici ea nu-i mai buna ca Geanta...desi el inca nu m-a dezamagit...eu vroiam doar sa aud inca un diagnostic pentru problema lu Raul, cred ca v-am mai zis, la vezica urinara!

Flavia, multi pupicei!

Oare Diana tot in Egipt e? Ce misto de ea, abia astept sa vad poze

Mai fetelor cand o mai punem de o intalnire??



Claudia&Raul (01.04.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Da chiar? Intalnire? Saptamana asta am vazut pe net ca va fi vreme frumoasa.

Eu vineri am fost dadaca si Lisa a fost atat de cuminte. Am fost cu ea in vizita la o prietena de-a mea si s-a mirat de ea cat de cuminte ii. Apoi am papat si am fost la plimbare pana la UTA si inapoi. A adormit, iar cand s-a trezit a stat vreo 15 minute in pat uitandu-se la mine, dar fara sa spuna nimic. Mi-a venit sa o manc.

Ieri am fost la pescuit la Olari. pe vremea aia a fost o adevarata placere, plus ca am mai si prins peste. Am stat de ieri dimineata de la 9 pana aseara la 7 jumate. Relaxare totala a fost.

Azi m-a enervat un bou, dar incerc sa ma calmez. Dupamasa merg in Billa daca ma lasa aia sa intru, ca altfel face Sorin greva foamei. E cam gol frigiderul si tot am lasat-o de pe o zi pe alta, dar azi musai.

Magda vrem poze cu camera facuta.

Ioana, poze de la ziua lui Alesio pe cand?

Da chiar Diana nu a venit? Si eu abia astept impresii si poze. Cine o fi ca ea bronzata la mijlocul lui octombrie.

Pupici ca merg sa lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Salutare fetele!

Avem poze noi(cateva doar ca n-au incaput toate 100 !

Pupici!


Ioana& Alesio, ingerasul nostru(08.10.2004) cu bazucu'
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Hai ma Ioana numa asa putine ne arati?? Daca ai timp si chef trimite-mi si mie pozele in care apare si Raulica, daca sunt Stii adresa mea de Yahoo??

Flavia ai mare grija ce faci la Billa



Claudia&Raul (01.04.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Ceau fetelor.
Ioana, super pozele! Unde ai facut tortul ala cu catelus, ati avut doua? E foarte fain. Ce freza misto a avut Alesio!

Clau, cum te simti?

Gabi, ii place la Tudor la gimnastica?
Mi-am amintit de o pacienta de-a noastra cand am citit ca l-ai dus pe Tudor de la 2 luni la Satmarean.
Tipa avea un baietel nascut prematur, dar era bine micutul nu avea nici o problema, a pus foarte repede in greutate, pana la urma a fost chiar obez.Mergea in fiecare luna la dr.Teodorescu(de la matern) cu el la control si il indopa cu tot felul de vitamine si calciu.La noi la cabinet venea doar la vaccin si venea sa-i scrie dr.Bulboaca retetele gratuite recomandate de dr.teodorescu.La 9 luni copilul era foarte gras, nici nu statea in fund, noi am crezut ca nu sta de gras ce e.A mai venit la vaccinul de 1 an si apoi n-a mai venit la noi.Pe la 2 ani am aflat ca copilul nu umbla, nu vorbeste... Are parapareza spastica si ii tot pe la recuperare cu el,de vre-un an nu mai stiu nimic de ei. Eu ma mir cum nu a vazut dr.nimic la el din moment ce mergea in fiecare luna la control?????? Am scris asta asa ca exemplu!!!!
Succes cu gimnastica si sa-si revina cat mai repede, oricum la Tudor nu e nimic grav, se recupereaza usor, mai noi foarte multi copii au platfus.

Flavia, vad ca tot pe fuga esti, cand la Lipova, cand la Curtici...




Alina & Dragos (11.04.2002)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Buna dimineata.

Spuneti-mi si mie ce sa fac sa dorm bine . Aseara de exemplu am cazut la datorie la ora 9 si ceva, dar am cosmaruri in fiecare noapte de cateva luni incoace. Ce sa fac sa dorm si eu fara sa visez urat. O noapte, doua, mai inteleg, dar in fiecare noapte ganditi-va ca deja ma oboseste. Ma trezesc speriata si foarte obosita. Nici nu mai stiu de cand nu am mai dormit fara sa visez sau macar sa visez frumos.

Alina, sunt destul de mult pe drumuri, dar imi place. Nu mi-ar placea sa stau doar la birou.

Clau esti un pic mai bine sau nu? Se pare ca e o viroza ca si colegii mei au racit.

Mi-am scos rezultatele de la analize. Sunt bune in general. Cele care reflecta imunitatea sunt la minim, dar macar nu sunt sub si doar doua au iesit asa si asa, adica ASLO 200 si inca una, nu mai stiu cum ii zice, dar am citit pe net ca arata o infectie in corp. Azi sper sa reusesc sa merg la dr, dar fiind si racita cand mi-am facut analizele ii posibil sa fie de la aia.

Magda, fii atenta ca deja am inceput sa vorbim de o noua intalnire. Sa nu spui ca nu ai vazut ca primesti bataie . Tu cand poti?
Eu stiti cum pot. Dupa ora 18. Daca e la 17:30 incerc, dar nu promit ca nu intarzii, deci ce ziceti?

Alinutza, Hildegard ati disparut?

Ioana ce freza faina a avut Alesio! Si torturile alea, mmmmm ...

Daca am timp dupamasa va pun poze de la pescuit.

O zi buna va doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Ceau fetelor!

No acum sa va uitati la poze ca sunt mai multe, iar pe prima pagina i-am facut una mai speciala(incepand de cand era in burtica si inca nu stiam si pana la un an)! Sper sa va placa.Alinush am avut 2 torturi ca au fost 2 chefuri(tortul de duminica l-am facut eu nu l-am mai comandat.Iar tortul catelus l-a comandat Ovi la o cofetarie din Timisoara(a fost tare bun)- al meu a fost diplomat cu fructe(tot bun)!

Clau incerc cadn am timp si-ti trimit poze, dar sa-mi dai adresa ta de email.

Pupici!


Ioana& Alesio, ingerasul nostru(08.10.2004) cu bazucu'
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Am uitat sa va spun ca am fost in Billa, dar am fost attaaaaaaaaaaaattttt de cuminte ca am fost cu sotziorul. Si culmea, m-au lasat sa intru .

Mergi la inceput