Doar putin pt Alex!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vanessa ionescu spune:

am si eu cateva lucrusoare groase (salopete, gecute, etc). nu multe ca am tot dat. dar acum daca stiu pot sa i le dau lui, dar nu stiu cum faceti voi. sunt din Bucuresti asa ca poate imi zice cineva pe pm. nu am citit toate paginile voastre ca sunt mereu in criza de timp. si am si un pat foarte frumos. l-am oferit la bazar pentru alex dar nu am scris pretul si de aia poate nu s-a uitat nimeni la el. e nou, e mare, are saltea relaxa. e din acela cu roti si sertar jos, dar modelul mare si bun, nu alea mici de prin supermarket. dar nu am cum sa asigur transportul pentru el.

Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DANA1978 spune:

quote:
Originally posted by vanessa ionescu

am si eu cateva lucrusoare groase (salopete, gecute, etc). nu multe ca am tot dat. dar acum daca stiu pot sa i le dau lui, dar nu stiu cum faceti voi. sunt din Bucuresti asa ca poate imi zice cineva pe pm. nu am citit toate paginile voastre ca sunt mereu in criza de timp. si am si un pat foarte frumos. l-am oferit la bazar pentru alex dar nu am scris pretul si de aia poate nu s-a uitat nimeni la el. e nou, e mare, are saltea relaxa. e din acela cu roti si sertar jos, dar modelul mare si bun, nu alea mici de prin supermarket. dar nu am cum sa asigur transportul pentru el.

Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004)
draga vanesa daca vrei ne putem intilni sa-mi dai lucrusoarele,cit despre patut noi nu avem bani sa-l cumparam dar iti multumim din suflet pentru ajutorul tau.eu si puiut te pupam.am scris telefonul meu un pic mai sus poti sa ma suni daca vrei.acesta este nr.nostru:0723470239


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DANA1978 spune:

quote:
Originally posted by Adela Iepure

Dana,

Am o salteluta de pat 115/55 si o punga de lapte Milumil 3. Laptele stiu ca iti este sigur de folos, nu stiu salteaua. Eu stau in Militari si nu prea ma misc de aici asa ca spune-mi cum as putea sa fac sa ajunga lapticul (si salteaua daca ai nevoie de ea) la tine.

Adela si Andrei (26.09.2004) 1 an +de saltea nu avem nevoie ca nu avem patut,ne putem intilni undeva ca sa-mi dai lapticu sau poti sa mi-l trimiti prin posta,sau cum ti-e tie mai usor.suna-ma sa-mi spui cum facem,multumim mult
Povestea nasterii ; Babyexpo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa ionescu spune:

Dana, eu patul vroiam sa-l vand ca sa ajunga banii tot la voi. daca iti este de folos e minunat dar sa vedem cum ar ajunge la tine pentru ca, daca lucrusoarele pot sa le aduc oriunde, cu patul nu ma pot misca. se dezmembreaza el, dar tot nu-l pot aduce eu si nici salteau.


Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DANA1978 spune:

quote:
Originally posted by vanessa ionescu

Dana, eu patul vroiam sa-l vand ca sa ajunga banii tot la voi. daca iti este de folos e minunat dar sa vedem cum ar ajunge la tine pentru ca, daca lucrusoarele pot sa le aduc oriunde, cu patul nu ma pot misca. se dezmembreaza el, dar tot nu-l pot aduce eu si nici salteau.


Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004)



DRAGA VANESA NU AM STIUT CA VREI SA FACI ASTA PENTRU NOI,PATUTUL MI-AR FOLOSI PENTRU CA NU AM SI PENTRU CA AS FI SIGURA CA ALEX NU CADE DE ACOLO,AS PUTEA VORBI CU UN VECIN CARE ARE O DACIE BREC SA VENIM SA-L LUAM DE LA TINE.E BINE ASA?ASTA ESTE NR.NOSTRU 0723470239 SUNANE SA VEDEM CUM FACEM SA VENIM SA-L LUAM.NU AM CUVINTE SA-TI MULTUMESC.ESTE O VESTE GROZAVA,MILIOANE DE PUICI E LA NOI PENTRU VO.ASTEPT RASPUNSUL TAU.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Am pus ieri la posta un pachetel pt Alex...un pachet mic, deoarece i-am impartit si lui Cristi al Adinei...pachetul contine un trening gri din polar, o pereche de ghetute de toamna, o camasuta de baietei si cred o pereche de sosetute. Va pup si numai bine,
Roxa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DANA1978 spune:

quote:
Originally posted by roxana1974

Am pus ieri la posta un pachetel pt Alex...un pachet mic, deoarece i-am impartit si lui Cristi al Adinei...pachetul contine un trening gri din polar, o pereche de ghetute de toamna, o camasuta de baietei si cred o pereche de sosetute. Va pup si numai bine,
Roxa

iti multumim din suflet Roxa,te pupam,eu si puiul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa ionescu spune:

dana, o sa te sun luni dimineata sa vedem cum facem cu patutul si lucrusoarele. Dar, cred ca nu ar strica daca ne-ai vorbii putindespre tine si despre Alex. Pura curiozitate. Noi pe aici vorbim vrute si nevrute despre puiuti si chiar despre noi. Nu lucruri care iti fac rau ci cele frumoase pe care ai putea sa ni le povestesti.

Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DANA1978 spune:

quote:
Originally posted by vanessa ionescu

dana, o sa te sun luni dimineata sa vedem cum facem cu patutul si lucrusoarele. Dar, cred ca nu ar strica daca ne-ai vorbii putindespre tine si despre Alex. Pura curiozitate. Noi pe aici vorbim vrute si nevrute despre puiuti si chiar despre noi. Nu lucruri care iti fac rau ci cele frumoase pe care ai putea sa ni le povestesti.

Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004)



OARE CE AS MAI PUTEA SA SPUN DESPRE NOI IN AFARA CELOR SCRISE AICI?SUNT O MAMICA CARE A AVUT PARTE DE FERICIRE INAINTEA NASTERII LUI ALEX,AMINDOI IL ASTEPTAM CU DRAG ,CU BUCURIA IN SUFLET SI NIMIC NU PREVESTEA CE AVEA SA SE INTIMPLE,TOATE ANALIZELE ERAU BUNE ,LA FEL SI ECOGRAFIILE iar noi in culmea fericiri.dar a venit si ziua mult asteptata si surpriza medicul anunta ca ceva nu este in regula,il cheama pe sotul meu si arata copilul,si aici surpriza:bebelusul care mai tirziu avea sa se numeasca alex se nascuse fara palma stinga.intr-o fractiune totul sa darimat pentru noi,ca un castel din carti de joc.am aflat mai tirziu si eu tragica veste dar pentru mine nu conta ,eu il iubeam asa cum era el.doua zile mai tirziu parintii mei imi spun ca ori il las in spital si toate vor fi ca inainte ,ori il iau acasa si eu nu mai am parinti in cazul asta.intre timp sotul meu mia spus aceiasi intrebare ca si ei.am ajuns acasa cu bebelusiul si 1 saptamina mai tirziu ne-a parasit si el.asa ca noi ne descurcam cum putem in limita posibilitatilo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danilamonica spune:

quote:
Originally posted by DANA1978

quote:
Originally posted by roxana1974

Am pus ieri la posta un pachetel pt Alex...un pachet mic, deoarece i-am impartit si lui Cristi al Adinei...pachetul contine un trening gri din polar, o pereche de ghetute de toamna, o camasuta de baietei si cred o pereche de sosetute. Va pup si numai bine,
Roxa

iti multumim din suflet Roxa,te pupam,eu si puiul meu



Buna eu am hainute bune pt 2 ani jumate 3 si ciorapei si ghetute. Crezi ca mai ai nevoie ? Daca da atunci cum ne puem intalni..eu in fiecare zi lucrez pana la 5 si stau in sectorul 1 Bucurestii Noi.
Unde ne putem intalni sa ti le dau? sau mai bine le trimit prin posta?
Monica


pozele noastre

Mergi la inceput