Bebelusi de iulie-august 2005 (8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

O sa ai f mult de munca mamini asa ca spor la treaba.
Mihnea a fost cam marait si de abia acum l-am adormit asa ca ma duc si eu sa gatesc ceva si cand se scoala sa iesim afara.Am ajuns sa fac mancare in reprize

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabriel_bambache/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

'neata mamici

Si eu ma inscriu in clubul rasfatate...seara ma urla de la 9 la 12-1.si cum o i-au in brate tace..sa fie colici sa fie plansul de seara...nu mai stiu


AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corbioana spune:

Salutare! Tocmai ne-am intors de la pediatru de la vizita de 3 luni si suntem ok, am crescut inalt avem 63,5 cm.
Anis ne treci noua te rog la 3 luni 63,5 cm? Multumim frumos.
Am luat si o hemoglobina apoi la un laborator de analize ca mi-a zis pediatra ca are pciiorusele cam albe si intr-adevar e cam mica, 10,98 si va trebui sa luam reteta si sa luam fier. Mai da cineva fier la bebe??
Monica aseara Andrei a marit somnul cu o ora jumate peste pra 4 ca in celelalte nopti poate ca-si revine incet incet sa speram. Dar la el in patut, slava cerului ca doarme acolo.
Mamini spor la treburi ca e clar cam cate ai daca va mutati dar bine ca vine mama ta!


Ioana si bebe Andrei 27 iunie 2005

http://pg.photos.yahoo.com/ph/corbioana/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KULTA spune:

Ioana, iti multumesc pentru urare. Vad ca tu ai un printisor tare maricel si dragalas foc. Eu zic, ca seamana cu frumusetea lui de mamica.Va pupic.
Mamini, stai linistita ca toate trec si nu te mai stresa. Vin ajutoarele acusica si n-are rost sa te mai gindesti ca Veve n-o va accepta pe mama ta, ca e obisnuita cu voi si....etc.
Pupici multi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Buna dimineata!!
Ieri a avut Petra o criza de plans cum nu am mai auzit-o pana acuma. A apucat-o la 2 ore dupa ce a mancat. Saracuta, urla, se partaia, apoi iar urla. Oare numai acuma sa inceapa adevaratele crize de colici?
Cu Bonnisanul nu prea mai functioneaza la noi. De ieri ii dau Sab Simplex, sper sa functioneze. Voi ii dati inainte de fiecare masa?

Codruta & Petra (9 august 2005)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KULTA spune:

Codruta, sa-ti traiasca Petra. E o dulce. Cit despre crizele de colici, se spune ca ating apogeul cam la o luna jumate dupa care scad in intensitate cite putin, cite putin.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

ehei, fetele mele...am prajit niste snitele si am pregatit niste cartofi pt copt dupa amiaza si astept puiul sa se trezeasca sa il alerg cu carutul, desi m-as culca, mai degraba, am cam obosit.
apropos de lista cu chestii de facut, se tot lungeste, dar am reusit cumva sa ma detasez fiindca daca ma mai gindesc iar ma stresez, tot completez de azi dimineata si parca le scriu sa le faca altcineva, altfel o iau razna.
Kulta, cum a fost botezul?sa va fie de bine! a venit parintele roman de la Turku? Dan e inscris la biserica? masa ati facut-o acasa sau la restaurant? ati avut multa lume? te-am bombardat cu intrebari, fiindca eu planuiesc botezul pt acasa- slujba va fi la ai mei acasa, preotul vine cu cazanul la noi in sufragerie, dar vreau sa fac un chef si aici, pt prietenii din Finlanda, cred ca inchiriez un spatiu si platesc o firma de catering, eventual fac prajiturile si tortul si va trebui sa cumpar bautura( ar fi fost mai ieftin din Estonia, dar cind sa mai ajung si acolo?)...si apoi un chef mai mare la Pitesti.
fetele din Ro, la un moment dat va dadeati una alteia( am uitat cine dadea cui...) un link cu invitatii frumoase pt botez. se poate sa ajunga si pina la mine? voi aproape toate ati botezat puii... eu nu stiu nici cit costa un meniu de botez in Ro, muzica( dj, as vrea, nu lautari)- cred ca va fi acelasi tip pe care l-am avut la nunta- acum 150 de ani, cind eram tinara si frumoasa--imi spuneti si mie in principiu la ce sa ma astept, cu citi bani sa plec, etc? la botez vor fi 50-60 de persoane. la cheful de aici cam 30 de oameni,spatiul+catering+bautura cred ca bat 1000 e. botezul cit sa mai fie? tot fac calcule cit am de dat la casa, plus ce mai am de cumparat, jaluzele, ceva mobila noua, firma de mutat, taxele...mai odioasa lista asta decit cea cu ce am de facut, sper doar sa imi ramina suficient cit sa fac pt domnisoara petreceri frumoase, de la care sa nu lipseasca nimic, nimic. as vrea sa fie ca in povesti. si am strins din timp pt asta, dar cu atitea scadente tot acum sunt cam "inghesuita". sa fim sanatosi, ca asta nu e o problema. de-aia s-au inventat cartile de credit.
astept cind aveti timp sa imi mai dati si mie ceva informatii, m-am uitat eu pe la botezuri la postari, dar sunt mai vechi si destul de evazive.
multumesc
M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MONAI spune:

Salutare, gagici!
Am avut azi o zi mai greutza. Sara nu vrea sa doarma in timpul zilei decat foarte greu si foarte putin. E drept ca eu nu am avut pana acum nici o noapte alba, multumesc lui Dumnezeu.
Abia apuc sa strang de prin casa, mancare facem doar rapid. Azi vine mama dupa-masa sa stea cu ea putin pana spal eu baia. Mi-as lua pe cineva sa ma ajute la curatenie, dar eu sunt asa de pretentioasa.
A iesit soarele, nu-mi vine sa cred ce-am muscat-o cu amanarea concediului.
Va pup, iesim la plimbare si cumparaturi.

Sa auzim numai de bine.
Mona si Sara (16/07/2005)

Scumpii de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corbioana spune:

Kulta multumim frumos da eee maale Andrei ! Cat despre ma-sa ma rog... iar de semanat toata lumea zice ca nu mine deloc...opinii...
Mamini uite aici un link cu texte de invitatii eu am adaptat din mai multe si zic eu ca mi-a iesit ceva dragut, daca vrei sa-l vezi pe al meu ti-l pun pe mail doar sa-mi dai de stire: http://www.gesica.ro/informatii.html


Ioana si bebe Andrei 27 iunie 2005

http://pg.photos.yahoo.com/ph/corbioana/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KULTA spune:

Mamini,
Botezul l-am facut la biserica Sfinta Treime din Hki si a fost preotul roman din Turku.
L-am invitat si acasa(cu sotie cu tot) si ne-a sfintit si casa. Dan este memebru al bisericii Ortodoxe din Finlanda. Cumatria, am facut-o acasa cu citeva persoane(vre-o 20 de toti) si mama cu mine am facut toata mincarea. Bautura a cumparat-o Dan din Estonia cind a fost tatal meu aici.Este incomparabil mai ieftina.Cind am facut cumatria Danutei, anul trecut, am inchiriat un restaurant unde ne-au facut aia tot ce inseamna mincare(500e) si bautura am cumparat-o din Estonia(500e).
Pupici

Mergi la inceput