MAMICI SINGURE

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RITA spune:

Draga Karol,
dar nu esti singura. Ai un copil si multumeste-i lui Dumnezeu ca nu esti singura; altfel, daca erai intradevar singura, ar fi fost mult mai greu. Eu incerc sa-mi conduc viata, pe cat posibil, dupa canoanele Bisericii si daca as fi in locul tau as incerca mai intai sa fac tot ce pot pentru a-mi salva casnicia. In paranteza fie spus, adulterul e singura cauza pt. care BIserica accepta divortul. Daca n-as reusi sa-mi salvez casnicia, mi-as concentra atentia asupra copilului, straduindu-ma sa nu-l afecteze tot ceea ce mi se intampla. Copii au mare nevoie de echilibru si orice traumatism afectiv poate lasa urmari pe viata. Gandeste-te la copilul tau si roaga-te lui Dumnezeu si vei gasi solutia. Nu te da batuta.
Eu sunt o mama singura si am trecut prin chinuri infioratoare, dar Dumnezeu mi-a dat putere de dragul copilului si spre binele lui. si am o fetita fericita care ma face si pe mine fericita.
Curaj.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karol spune:

Multumjesc Rita pt sfaturi.Sper sa trec peste asta.Ma rog in fiecare seara.Sper sa rasara soarele si pe strada mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ani35 spune:

Dragele mele,curaj!!Sunteti mai puternice decat va imaginati.Va imbratisez,Ani ,pentru voi

Mergi la inceput