MAMICI SINGURE

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaelas spune:

Ma inscriu si eu in club... din nefericire.

Mihaela si bb Iulia va doresc sarbatori fericite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns parpalak spune:

Fetele dragele,

Fruntea sus, genunchii tari si mult curaj! Mama lor de derbedei..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebi spune:

Cred ca se intrevede o urma de speranta in viata mea. Pt ca m-am plans sambata ca nu prea mai am bani pt copil ( nu era chiar asa, dar nu asta conteaza), tatal m-a sunat sambata seara sa-mi dea vestea ca a gasit pe cineva sa-mi trimita bani (1milion-nu sunt multi dar pt inceput e bine) si duminica pot intra in posesia lor.

Eu cred ca este un inceput; poate nu e atat de animal cum credeam eu!! Stiu ca partea materiala nu este cea mai importanta, dar totusi....

Am uitat sa va spun ca eu am facut primul pas si am fost de acord sa fim impreuna (macar) pe 8 martie. Mi-am lasat copilul cu bona si am plecat din oras pt 24 ore. M-am relaxat si nimic din comportamentul lui nu m-a deranjat. Poate a simtit ca ma intereseaza si ce vrea el si si-a schimbat atitudinea. Sunt sigura ca in urmatorul weekend va vrea sa o vada pe catalina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebi spune:

bine ai venit, Mihaela!

Fetita ta este o splendoare!!! Sa-ti traiasca si sa te bucuri de ea.

Tu cum de ai ajuns in situatia asta? Scrie-ne, te rugam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelas spune:

Hm.. povestea mea e mult prea lunga si a fost spusa pe site... pe scurt... dupa 8 ani (5 de prietenie si 2 si ceva de la casatorie), un bebe ... a hotarat ca nu ma mai iubeste ca la inceput si si-a gasit pe alta tanara, frumoasa, cu bani... iar noi nu mai contam. Atat. Aici se termina povestea... sau abia incepe. Eu inca mai sper ca o data si odata isi va da seama ca ii lipseste fetita... desi supa reincalzita nu mai e la fel de buna... eu inca mai sper. Va am pe voi, prietenii si fetita si nu imi mai trebuie altceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karol spune:

Mihaelas, capul sus.O sa-si dea ei cu pumnii in cap.
Bebi ma bucur pt tine, esti pe drumul cel bun.Poate i-a venit mintea la cap.Ai grije de tine.
Mai scrieti. Va pup




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta spune:

Si eu ma inscriu in club. Sunt o mamica singura, cu un baietel de 2 ani si 7 luni. Eu mi-am cicatrizat ranile (cu greu, recunosc) si acum sunt foarte optimista, desi am 35 ani.
Va doresc o viata linistita alaturi de ingerasii vostri si sigur vom intalnii numai oameni buni, care sa ne merite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petruta spune:

Nu intru in club si sper sa nu fie cazul . Dar asa cum se spune ca mama este cea care te creste , cred ca este valabil si pentru tati. Un parinte trebuie sa-si iubeasca neconditionat copilul, indiferent care sunt relatiile lui cu celalalt partener.
Va doresc multa tarie ( in suflet) sa treceti cu bine alaturi de bebicii vostri.


Petruta & bb Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kmel spune:

Draga Enya,
eu sunt o viitoare mamica, singura, puternica (cel putin pana acum asa am fost) dar ... incepe sa imi fie teama. Si de singuratate. Si de greutatile care vor urma pe masura ce sarcina evolueaza si apoi, dupa ce voi naste. Parintii si prietenii imi sunt alaturi, dar ... nu cred ca e suficient. Tu cum ai reusit?

quote:
Originally posted by ENYA

Draga Diana,
Fetita ta Maria Catalina este frumusica foc. Sa-ti traiasca si sa fie sanatoasa si norocoasa!
Si eu sint o mamica singura dar puternica. Am un baietel Vladi- 2 ani si 8 luni, care este sufletul meu. Care este povestea ta ?
Va pupam mult
Amalia si Vladi
quote:
Initial creeata de bebi

suport si sfaturi pentru mamici singure





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebi spune:

Draga Kmel,

nu te mai ingrijora atat pt ca ii faci rau copilului. Greutatile o sa le treci usor pt ca bebelushul iti va da putere. Stiu ca acum nu prea iti dai seama de asta, dar dupa ce vei naste sigur ai sa realizezi asta. Exista o forta nebanuita care te inconjoara; vei face lucruri pe care inainte nu le-ai fi conceput. Nopti nedormite, pampersi si biberoane, colici, prima raceala, probleme cu banii, intoarcerea la serviciu vor fi minime pe langa puiutzul nepretuit pe care-l vei tine in brate. De cate ori iti vei privi copilul vei realiza ca esti binecuvantata.
Vei realiza ca mai intai esti MAMA si apoi femeie si vei face ORICE pt un zambet de-al bebelushului tau. Catalina mea este superba si pe zi ce trece face lucruri noi. IN PRIMUL RAND, E RAU PT EL CA NU-SI VA VEDEA COPILUL CRESCAND. E CEL MAI MINUNAT SENTIMENT !!!!!


AI GRIJA DE TINE CAT POTI DE BINE! PRIVESTE SI ASCULTA NUMAI LUCRURI FRUMOASE ASTA IL VA FACE PE BEBE FERICIT. Desi este in burtica el simte tot ce simti tu.

Eu am fost tot singura cat timp am fost insarcinata si am plans cam mult iar bebita mea este usor sensibila.Iar acum regret amarnic si fac orice ca sa-o vad zambind... are cel mai frumos zambet.


Sa auzim numai de excelent!

Mergi la inceput