Constanta la apel! (51)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Buna, am trecut si pe aici sa semnez condicuta. Imi pare tare rau pentru problemele pe care le aveti cu cei mici. Eu nu ma mai laud cu nimic, stiti voi, ca in reclama cu munca multa, munca multa, munca multa...

Pupici,
Angelique

pozele mele
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48808&whichpage=7" target="_blank">povestea nuntii
luna de miere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Tania iubita uuufff....ce le mai colectionezi si tu! sper sa fie totul ok cu socrella! mama ta cum se simte? Anduta e ok la scoala? pupici Bibitzei putin mucioase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gyly spune:

Angelique, te rog poti sa-mi dai si mie mai multe detalii despre alergia ta? Eu am fost diagnosticata de medicul de familie cu bronsita alergica asmatiforma. M-ar interesa simptomele pe care le ai si tot ce poti sa-mi ami spui despre ce ai tu. Merci mult
pupici.

Mami Gyly si bebe Dinu
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

http://community.webshots.com/album/467292031yzjJDN
poze noi

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Deh, Roxi m-am calit deja...De la 24 de ani am inceput lupta cu <greutatile vietii>!
Am pus poze noi! Comorile sufletului meu si ratiunea mea de a trece peste orice si oricand: fetele si sufletul pereche!

Tania cu Andreea(14 sept'96)+ Bianca (14 febr'04)

Poze octombrie!!
Ce nu poti controla...evita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatza!
vazut 2 fete cucuiete si un baiat jmecherash! Tania si Sanzi, super pozne.
azi sunt un pic pe fuga, incerc sa revin cat de repede!
pup tuturor si o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Neatza, neatza!
Vad ca azi sunt a doua la apel!

Tania, sigur ca vreau supozitoarele! Spune-mi cand sa vin sa le iau! Sa-ti dea D-zeu putere, sa-i ajuti pe cei dragi si de data asta! Si multa sanatate!!!! ...Si pupici pt Bibi, de la Sebi!

Sinzi, se perfectioneaza intradevar, mai ales la nazdravanii!

Cu Sebi am fost ieri la control: inca are respiratia zgomotoasa si mai tuseste din cand in cand, nu neaparat zilnic, dar oricum nu si-a revenit. Continuam tratamentul cu Singulair, cu Ventolin si Ketof. Partea buna este ca n-a mai racit de vreo luna si tot de ieri am inceput "imunizarea", cu Ribomunyl!

In rest, el este plin de viata, a inceput sa strice jucariile (parca are norma de indeplinit/ zi!!!), vine si ne pupa daca este in interesul lui (daca ii promitem jucarii, bobo, iesit afara, etc), mananca bine (Ptiu, sa nu-i fie de deochi!!!!), am inceput sa-i dam lapte La Dorna (si o sa ne coste cam cu 800mii lei mai ieftin / luna! decat laptele praf-formula), a mai luat in greutate, ca de abia pot sa-l mai ridic (daca tre' sa-l duc in brate, imi omoara spatele!!!!!!!!!), iar cele mai noi "achizitii" in vocabularul activ sunt: "sene" (desene animate - cere desene si pt cateva minute chiar sta chiar cuminte, sa se uite la tv) si "dotoo" (doctor- i-a povestit bunicii de cateva ori ca am fost la dr!)!

...Si imaginati-va o explozie de bucurie, cu tipete, tropaieli, pupicei, strans in brate, batut din palme, etc, cand se intalneste cu Andreea sau cu Vladut!!!!! Deja stie ca-s verisorii lui si nu mai poate dupa ei!!!!

Nu v-am spus ca... ne-am apucat sa "reparam" camera lui Sebi... acu' vreo doua saptamani si inca n-am terminat.... Si desi nu intentionam asemenea cheltuiala (materiale extra, mana de lucru scuuuumpa extra....), am si izolat-o (peretii+tavanul) cu polistiren... Sper sa vina mesterul azi, sa dea gletul... si peste cateva zile, sa dam varul... M-am saturat de praf si de moloz.... Si apoi... am facut comanda de usa din PVC pt bancon.... si e gata saptamana viitoare...

Si... mucegai a aparut si in celalalt dormitor (tot pe peretele de la nord), insa pt asta chiar nu mai avem bani.... si cred ca doar o sa curatam peretii pana la placa, dam un glet si un var antimucegai (am auzit ca exista si asa ceva, dar n-am vazut inca)...
Deci, inca "ne intindem" cu molozul.............

Sotul meu are inca un program infernal... abia reusim sa ne salutam dupa cateva zile de absenta...
Spera sa-si poata lua concediu de azi (sa definitivam cu reparatiile), dar nu i l-a aprobat sefu' ăl mai mare, desi "aranjase" cu seful lui direct. Asta e viata!

Sa fim sanatosi si sa avem putere de munca!!!!
Vor veni si zile mai frumoase, cu sigutanta!!!!!

Haha, abia astept Craciunul asta - al doilea cu Sebi- si mai ales... sa vina Mosuuuuu' cu desaga plinaaaaa de... veselie!!!!!!!!!!!!!



Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

salut dragelor si dragalasi copii

de abea acum am reusit sa intru sa mai citesc cate ceva...
pupici bolnaviorilor.
felicitari copiilor care fac progrese.
loreen,condoleante.

angelique poti cum sa ma ajuti cu o informatie (nu stiu daca tine de voi) eu nu am primit inca alocatia ptr alexandra si mai avem putin si facem 8 luni.
nici nu stiu unde tre sa ma duc sa intreb

in rest tot un pic suparata ca dragul meu sotz in nerabdarea lui de a veni mai repede acasa a uitat caruciorul alexandrei in belgia.
si schimbul care a venit in romania nu l-a a adus.nu stiu de ce.
se duce cineva in belgia???? (aici fac haz de necaz)
am numai 2 roti de la el.dc aveti newvoie de roti de rezerva la carucior sa imi spuneti.


va pupik.


jo si alexandra


*********
jurnal
pierdut manual de instructiuni ptr cresterea copilului!cine il gaseste sa il traduca din limba bebeilor in limba mamicilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

'Neata! Si eu la apel, sa traiti!
Am vazut si eu noile poze postate de Tania si Sinziana, frumosi copii, dar si nazdravani .
Tania, te cred ca ai luat contact cu greutatile "de mica", dar oare nu ai si tu dreptul la o scurta pauza? Muuuuulta sanatate la toti si multa rabdare tie. pt d-re si succes la scoala Andreeiei.
Mav, spor la treaba! Si noi am inceput imunizarea cu Ribomunyl, cu toate ca suntem mucoase si tusim. Sanatate multa!
Noi vrem sa iesim putin in oras, asa ca fetele , in locul plimbarii de dimineata, asta fiindca este frumos afara.
la toata lumea si o zi buna!

Camelia & Alexandra Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

quote:
Originally posted by gyly

Angelique, te rog poti sa-mi dai si mie mai multe detalii despre alergia ta? Eu am fost diagnosticata de medicul de familie cu bronsita alergica asmatiforma. M-ar interesa simptomele pe care le ai si tot ce poti sa-mi ami spui despre ce ai tu. Merci mult
pupici.

Mami Gyly si bebe Dinu
poze



Ti-am trimis PM

Jone, alocatiile nu tin de noi, dar cum institutia care se ocupa e in aceeasi cladire cu noi se intampla sa stiu. Ca sa primesti alocatie trebuie sa depui dosar la primarie, pe Ecaterina VArga, cu o cerere, copie dupa certificatul de nastere al bbelului si copie dupa certificatul de casatorie al parintilor si buletinele voastre. Primaria le trimite dupa aceea prin borderou la Directia de Munca si de aici va pune in plata. Daca te mai pot ajuta cu ceva, te astept sa imi scrii.

Pupici,
Angelique

pozele mele
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48808&whichpage=7" target="_blank">povestea nuntii
luna de miere

Mergi la inceput