Copilasi de iulie-august 2004 (117)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

Simona R, ai mare grija cu termometrul ala! Noi l-am primit cadou la nu stiu ce cumparaturi mai 'valoroase' din farmacie si cam la a treia utilizare, cand l-am pus pe noptiera am vazut ca luceste ceva. Ei bine, era mercur! Se rupsese capatul ala flexibil si am zis ca mooooooooooooor! Pe langa 'alergatura' dupa bilutele de mercur, ni se facuse pielea gainii la gandul ca se putea rupe in funduletul copilului.


Adema&Codrut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona R. spune:

Dariaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...mi-am adus aminte!Tu i-ai facut vaccinul Giuliei?Parca da....reactia la vaccinul asta apare dupa 7-9 zile(asa ne-a zis asistenta).

Si inca ceva...tot pt.Daria..MULTUMESC..pt.sfatul cu ungventul Fucidin..a trecut buba(uite,mie nu-mi trecuse prin capatana sa folosesc un ungvent.)

http://community.webshots.com/user/simonarida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Va multumesc din suflet de ajutor si sfaturi !
Simona - crezi ??? Da` asa cu multi muci ??? Reactie sa fie ??? Ma bucur ca a trecut buba, noi l-am folosit cand aveam vreo 2 saptamani, de pe atunci cresteau unghiile in prostie

Deci Giulia azi a dormit 1 ora, va dati seama ??? Am sa-i fac baita mai repede sa vedem ce-o fie ... nu prea a mancat, adica ea care baga fructele ... doar a lins un pic ... deh, e grasa.

Maine mergem dupa termometru sa luam unul bengos ca io una nu ma descurc cu asta traditional. Sincer, daca ma vedeati cu lanterna cautand prin pampers ati fi zis ca`s nebuna

Va pup pe toate si sper sa revin cu vesti mai bune.
Va doresc o duminica placuta, fara evenimente nedorite !!!



_
Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona R. spune:

Daria,mi-a zis ca poate fi sub forma unei raceli,sau chiar cu eruptie cutanata,o forma usoara de ..R,R..

Am zis si eu..poate nu-i asta si-i viroza cacacioasa,sau pur si simplu o raceala.

http://community.webshots.com/user/simonarida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Mama, mama, da ce spor ati mai avut la scris !!! NU mai spun ca v-ati si apucat serios de trebu pe aici - Papa, felicitationes muuulte pentru bebedoi, si sa stii ca eu nu am avut nici un fel de greturi in timpul sarcinii, dar NICI un fel si a fost sa fie Andrei, asa ca ... !!!!!!
Lia, ma bucur ca Danutz este mai bine, ti-am spus ca o sa treaca ! Si noi am cam racit oleaca, Andrei e mucios si nu-i intri cu nimik in voie, temperatura nu a facut asa ca am putut iesi afara, ca a fost o vreme frumoasa, azi ce s-a mai stricat putin ...
Sper ca nu mi-ati pus prea multe absente, da pe cinstite ca nu am avut timp nici sa respir ! Acu ce am reusit si eu sa dau gata tot ce ati scris ...
Pupici tuturor si o duminica frumoasa !

Alice si Andrei Florin (12.08.2004)
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

buna!

I-am facut pateu de ficat lui Danut aseara si nu i-a placut, a luat o data si s-a strambat, dar a iesit bun, dupa reteta Roxanei (merci)

Prefera pateul de comert, din care, normal, nu primeste.

Azi l-am dus si noi afara, sunt 15 grade, si e innorat dar trebuia, ca se saturase de statul in casa

duminica placuta si la cat mai rapida refacere tuturor copilasilor bolnaviori !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Aici iara ploua de rupeeee ... tocmai ce ma bucuram ca e frumos afara !!
Lia, ma bucur ca Danutz e mai bine, nu te intrista ca nu i-a placut pateul, mai incearca si in alta zi ... eu i-am mai dat lui Andrei din cel facut din comert, dar foarte putin, ca mi se pare condimentat chiar si pentru mine si ori de cite ori am incercat sa gasesc unul cu mai putin piper, nu am reusit !! In casa inca nu am facut pateu, dar am sa incerc si varianta asta ! Am copiat si eu reteta de la Roxi si am sa o pun in aplicare cit de curind !
Daaa ce liniste-i paici !!

Alice si Andrei Florin (12.08.2004)
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona R. spune:

Pai io sunt...da' am zis ca decat sa vorbesc singura mai bine nu vorbesc

Tre' sa se scoale copilul indata ,pana acum m-am belit la retete pt.copii...asaaa..degeaba,ca al meu mananca doar piure de legume cu carne/ou iar seara doar iaurt de fructe cu biscuiti.Azi i-am pus patrunjel la ciorba aia(din care zeama o bea cu bibe cand are chef iar legumele reprezinta pranzul) si i-am mai pu doua bucati de gutui dintr-un compot;bai ,a iesit fooooarte bun la gust.

S-a trezit..il aud..va las....urmeaza a doua parte a zilei.........................................

http://community.webshots.com/user/simonarida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Hehehe,Simona, pai si eu tot singura vorbesc pe aici ... Tocma ce a sunat telefonul si mi-a trezit copilul, dar vad ca a adormit la loc, asa ca mai am timp de bintuit pe deceu ...

Alice si Andrei Florin (12.08.2004)
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Acusi ce am citit mai bine ... gutui in ciorba ?????

Alice si Andrei Florin (12.08.2004)
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput