Sunt speriata-cauze trompe infundate

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

iubita, de medicul ala n-am auzit niciodata..in schimb ptr Dr. Matei...toata stima si respectul! eu iti recomand dr. Tutunaru..gasesti mai multe amanunte si detalii despre contact pe aici

MirelaV
pupicei pe burticei

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56528" target="_blank">Racusori
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

Magic, sunt proaspat "desfundata" de Dr Tutunaru de la Elias. Adica acum doua zile. Azi sunt in patutz, cu doua trompitze nou noutze, reparate de dr. T., cel mai adevarat doctor pe care l-am intalnit. Care nu m-a chinuit cu alte anlize, cu instilatii, cu HSG-uri pe care le considera proceduri barbare, si care a ales calea cea mai buna pentru ceea ce se numeste trompe infundate. Ti-l recomand din tot sufletul.

cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Cami, care a fost procedura prin care ti-a desfundat trompele? Ai facut instilatii sau tratament?

Daca poti sa-ti imaginezi victoria, poti si sa invingi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

Martha .. am facut laparoscopie cu DR Tutunaru, care imi place sa cred ca are dreptate atunci cand spune ca HSG si instilatiile sunt niste proceduri barbare.
Eu am facut HSG pentru ca inca nu il intalnisem pe T, si nu stiam, din fericire nu m-a durut pentru ca am facut intr-o clinica privata, dar nici nu as fi facut instilatii daca mi-ar fi recomandat cineva.
LAparoscopia sub anestezie generala, la 4 ore dupa, mergeam singura prin salon, iar a doua zi eram acasa , la 200 de km de bucuresti.
La mine s-a facut chiar reconstructie tubara, pentru ca trebuit sa mi le taie , sa refaca capatul dinspre ovare, pentru ca erau inodate si aveau o arhitectura groaznic de intortocheata. Nimic altceva nu ar fi ajutat..Multumesc lui T pentru tot ce a facut pt mine

cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

quote:
Initial creeata de Magic

Buna,
Mi-am facut astazi o histerografie la Spitalul Pantalimon si se pare ca ma trompele infundate. Dr. mi- a spus ca trebuie sa urmez un tratament( care se face in spital dar nu am retinut numele in...) timp de 3 luni insa nu imi garanteaza nimic. Singura sansa am inteles ca este Fertilizare in Vitro.
Sunt foarte speriata si vreau sa inteleg de ce am trompele infundate? Exista tratament medicamentos pentru asa ceva. Imi poate cineva recomanda un medic pentru FIV?
Va Multumesc!

Magic


eu am facut instilatii la Sf. pantelimon, 3 luni consecutive cate 4-5 zile pe luna imediat dupa menstruatie si pana la ovulatie. aveam trompa stanga complet obturata, iar dreapta partial permeabila. dupa cele 3 luni am refacut HSG, dar rezultatul a iesit mai prost ca primul, se inflamsera trompele. ne-am inscris la FIV si am si facut unul la jumatate de an de la aceste instilatii. am piedut copilul, dar la cateva luni am ramas insarcinata pe cale naturala. trompa dreapta era functionala la an de la instilatii. de retinut ca nu ramasesem insarcinata niciodata si ne straduiam asiduu de 3 ani ...

eu zic sa mergi sa le faci dar sa te feresti de frig, mai bine stai in casa dupa fiecare interventie. bafta!

medicul cu care am urmat acest tratament si datorita lui caruia il am pe bb este Ancar (prof), il gasesti tot la Pantelimon, este seful sectiei de Ginecologie.


Alexandru (14 iulie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magic spune:

Am reusit sa ma programez al Dr Tutunaru luni pe 10 oct. Sunt foarte nerabdatoare sa aflu opinia dansului.
Cami cum a fost cand ti-a facut laparoscopie?In ce spital te operat? Te-a durut? Dupa ce simti, te doare?
Va multumesc pentru informatii, fara voi cine stie pe mana cui as fi ajuns. Inca mai sper sa-mi aduca si mie Mos Craciun un .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

La Elias face dr. Tutunaru laparo. operatia in sine e simpla..

MirelaV
pupicei pe burticei

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56528" target="_blank">Racusori
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

Magic am 6 zile de la operatie si sunt aproape noua. DUpa ce imi scot vienri firele mi-a dat verde la. De durut a durut dar nu tare, oricum eu am fost viteaza desi nu prea par. E usor daca ai si moralul ridicat. CU cat esti mai convinsa ca va fi bine, cu atat iti va fi mai usor. Eu am avut incredere oarba ca totul o sa fie ok si asa a si fost. Acum sa vedem cand va dori si bebe sa vina. Daca ai nevoie de ceva, am inca amintiri proaspete si poti sa ma intrebi pe PM orice

cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magic spune:

Cami tu de cate ori ai fost la dr T pana sa-ti faca laparo? Cum si-a dat seama ca ai probleme cu trompele ? Eu sper sa-mi dea un tratament medicamentos si sa nu ajung sa-mi propuna laparo pentru ca mi se pare groaznic sa-ti faca 3 taieturi. Asa ti-a facut nu?
Sper sa-mi poti raspunde pana luni cand am programare ca sa stiu ce ma asteapta . Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

sunt 3 incizii mici..impropriu spus taieturi.

MirelaV
pupicei pe burticei

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56528" target="_blank">Racusori
pozici

Calitati: cea mai mare calitate a mea este aceea ca nu am decat un singur defect. Defecte: defectul meu (singurul de altfel) este acela ca nu am nici o calitate..., dar ramane intre noi.

Mergi la inceput